Historyczne miejsce

Pola Bitwy pod Grunwaldem przyciągają turystów tylko przez swe historyczne znaczenie, ponieważ... Przeczytaj więcej

jansta_gool
Poznań, Polska
Wizyta z grupą

Jaki miejsce turystyczne, to trochę przereklamowane. Na miejscu brak przewodników, wszyscy... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
WiecznyTurysta
Toruń, Polska

Zrecenzowano: 9 lipca 2019

Odwiedziłem to miejsce po raz kolejny po ponad 30 latach licząc na to że to miejsce również rozwinęło się technologicznie wraz z upływem czasu. Cóź za rozczarowanie?!
Minąłem wiazd do kompleksu, ponieważ brak oznaczeń a wiazd jest dzielony z pojazdami z placu budowy. Oczywiście rozumiem że muzeum się rozbudowuje, stąd nie komentuję samego placu budowy. Wiazd oczywiście płatny! Na dzień dobry do toalety - bo prosto z podróży. I pierwsze nieprzyjemne zderzenie z rzeczywistością. Toalety płatne 2 PLN (ok, rozumiem) są automaty przy dżwiach. Ale zaraz po wrzuceniu monety "Pani kibelkowa" która pojawiła sięnie wiadomo skąd, jak ekonom nakazała - "Pan też musi wrzucić" - A wchodziłem z teściem... Żenada...
Dalej podróż do muzeum. Na około, przez pola, brak drogi a byłem również z mało już sprawnymi rodzicami. Spacer a dla nich to wyczyn ok. 25 min. Brak dostępu dla osób niepełnosprawnych.
Samo muzeum przerobione w środku, mało eksponatów z epoki. Potem film ok. pół godziny o historii zakonu krzyżackiego (zupełnie nie wiem po co). Jakość filmu - masakra! Dżwięk jak spod ziemii, nie można było zrozumieć nic - a jakość filmu jak z fotoplastikonu...
Druga część muzeum poświęcona zbrojom z XVI i XVIIw. Głównie zbroje Husarii (???) Bez sensu, strata czasu... W ogóle nie czuje się klimatu tego miejsca.
Porobiliśmy trochę zdjęć pod obeliskami i tyle.
Nie polecam. Być może kiedyś tam będzie jeszcze fajnie jak dotrze technika do tego miejsca a jak na razie dwója na szynach dla dyrekcji muzeum.

Dziękujemy, Michael Y
Zrecenzowano: 22 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Pomnik,pole i tablica upamietniajaca najważniejszą bitwę rycerstwa polskiego.Miejsce wazne i historyczne ale gdy przyjedzie sie samemu a nie zorganizowaną grupą to odczuwa sie niedosyt.Wyobrazam sobie znacznie wiecej czy multimedialnych pokazow czy czegokolwiek z czasow rycerstwa.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
58  Dziękujemy, marcin717
Zrecenzowano: 20 maja 2019

Jest to miejsce historyczne, zwiedzanie proponuje tylko z przewodnikiem. Na zewnątrz nie ma zbyt wielu atrakcji. Muzeum było warte zwiedzenia.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, MarioLobo45
Zrecenzowano: 6 listopada 2018

Oczywiście to miejsce jest najbardziej atrakcyjne w okolicach 15 lipca każdego roku kiedy oglądać można inscenizację bitwy. Już na dwa tygodnie wcześniej zjeżdżają się rycerze z całej Europy żyjąc całymi rodzinami w wioskach jak w XVII wieku i tocząc pojedynki. Jednak muzeum warto obejrzeć przez cały rok.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, jaroder
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Miejsce na krótki wypad z dzieckiem, połączone ze spacerowaniem - z wózkiem da się przejechać. Na miejscu nie tylko pole i pomnik, ale też muzeum z wystawą zbroi i pokazem filmu - fragment znanych wszystkim "Krzyżaków". No i stragany z mieczykami, łukami, figurkami i... Nie wiadomo czemu kucyki pony ;)
Na usta ciśnie się powiedzenie "Lepiej coś niż nic"...

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
1  Dziękujemy, AgaEn13