“Pyszna kuchnia”

Restauracja z Zielonym Piecem
Nr 1 wśród 9 Restauracje (Olsztynek)
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Zrecenzowano 11 września 2019

Trafiliśmy przypadkowo, szukaliśmy innej restauracji.
Z zewnątrz zupełnie nie zachęcająco.
W środku wnętrze natomiast zadbane, przemyślane, pielęgnowane, ogólnie super pomysł na aranżacje, która trzyma się "kupy".

Niestety na dzień dobry nie zostaliśmy miło potraktowani, ale to pewnie wynika z tego, że żona od razu spytała się czy mają przewijak. Później jak już zamówiliśmy obiad, obsługa diametralnie się zmieniła i było sympatycznie. Za to mały minus.
Drugi mały minus to łazienka. Przwijak niby był, ale to stara komoda, którą traktują jako przewijak. Z drugiej strony pomysł zacny i sam bym na to nie wpadł. Łazienka mała i akurat już niezbyt zadbana.

Co do jedzenia to super. Jak przystawka - darmowe zimne nóżki, pycha.
Do tego zupa pomidorowa - domowa ale z czymś wyróżniającym.
Smażony morszczuk - pyszny, świeży, super dodatki: opiekane ziemniaki z rozmarynek i sos firmowy.

Kucharka sama wychodzi do klientów i tłumaczy co i jak jeżeli jest taka potrzebna. Można dania dostosować pod siebie, np. nie smażyć a gotować na parze.

Mega polecam, warto spróbować. Szkoda, że miejsce na uboczy, choć może jednak to urok.

Dziękujemy, Michał B

Zrecenzowano 9 września 2019

Niepozorny biały budynek z zielonymi dodatkami kryje przesympatyczne, urządzone ze smakiem antykami wnętrze.
Ale najważniejsze jest jedzenie, a to było pyszne! Mocno smakowa zupa kurkowa, przepyszna sałatka z winegretem, aromatyczny lin i gęsina tak mięciutka, że rozpadała się po dotknięciu widelcem. Jedyny zarzut, sos do gęsiny mógłby być bardziej konkretny.
Podają również lokalne, niepasteryzowane piwo.
Próbowaliśmy również sernika, który był idealnie kremowy i bardzo smaczny.

Dziękujemy, Dominkab
Zrecenzowano 8 września 2019

Być może sprawiła to deszczowa pora lub niezbyt zachęcająca obsługa, że zdecydowaliśmy się jedynie na talerzyk zupy kurkowej. Sama zupa była zacna, ale obsługa nieco popsuła nam humory.

1  Dziękujemy, Hanna L
Zrecenzowano 6 września 2019

Zajrzeliśmy w drodze powrotnej do Warszawy - warto było zjechać kilka kilometrów. Niestety nie było chłodnika, na który bardzo liczyłam ale cała reszta pyszna :) Zupa rybna, pierogi, polecana gęś i kompot. Deseru nie daliśmy rady już zmieścić, a szkoda bo beza wyglądała znakomicie. Kot też oczywiście był ;)

Dziękujemy, HoReCaPassionate
Zrecenzowano 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Koniec wakacji i tradycyjna wizyta w Zielonym piecu. Mimo dość wysokich cen lubimy tu właśnie celebrować ten ostatni dzień urlopu, bo jedzenie jest bardzo dobre, a wystrój restauracji - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz - bardzo przyjemny. Pyszna zupa kurkowa. Niepowtarzalna czernina - to dla amatorów, ale jeśli już gdzieś jeść opisywaną w przez Mickiewicza Panu Tadeuszu „czarną polewkę” - to właśnie tutaj! Bardzo dobre udko kacze z gruszką. Ale - niestety, niestety! - z menu zniknęły wspaniale pierogi, którymi zajadali się tutaj wegetariańscy członkowie naszej grupy, a jest ich całkiem wielu! Kiedyś można tu było posmakować pierogów z kurkami, z jagodami... dziś podobno także, ale nie ma ich w karcie, ponoć trzeba zamawiać w przeddzień. Oferta dla wegetarian bardzo niewielka w tej sytuacji, dla wegańskie - w ogóle. Szkoda!

1  Dziękujemy, EwaMoKo

Restauracja z Zielonym Piecem — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Byłeś(-aś) w Restauracja z Zielonym Piecem? Podziel się wrażeniami!