“rewelacyjna kuchnia!”

Restauracja z Zielonym Piecem
Nr 1 wśród 9 Restauracje (Olsztynek)
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Zrecenzowano 9 września 2019

Niepozorny biały budynek z zielonymi dodatkami kryje przesympatyczne, urządzone ze smakiem antykami wnętrze.
Ale najważniejsze jest jedzenie, a to było pyszne! Mocno smakowa zupa kurkowa, przepyszna sałatka z winegretem, aromatyczny lin i gęsina tak mięciutka, że rozpadała się po dotknięciu widelcem. Jedyny zarzut, sos do gęsiny mógłby być bardziej konkretny.
Podają również lokalne, niepasteryzowane piwo.
Próbowaliśmy również sernika, który był idealnie kremowy i bardzo smaczny.

Dziękujemy, Dominkab

Zrecenzowano 8 września 2019

Być może sprawiła to deszczowa pora lub niezbyt zachęcająca obsługa, że zdecydowaliśmy się jedynie na talerzyk zupy kurkowej. Sama zupa była zacna, ale obsługa nieco popsuła nam humory.

1  Dziękujemy, Hanna L
Zrecenzowano 6 września 2019

Zajrzeliśmy w drodze powrotnej do Warszawy - warto było zjechać kilka kilometrów. Niestety nie było chłodnika, na który bardzo liczyłam ale cała reszta pyszna :) Zupa rybna, pierogi, polecana gęś i kompot. Deseru nie daliśmy rady już zmieścić, a szkoda bo beza wyglądała znakomicie. Kot też oczywiście był ;)

Dziękujemy, HoReCaPassionate
Zrecenzowano 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Koniec wakacji i tradycyjna wizyta w Zielonym piecu. Mimo dość wysokich cen lubimy tu właśnie celebrować ten ostatni dzień urlopu, bo jedzenie jest bardzo dobre, a wystrój restauracji - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz - bardzo przyjemny. Pyszna zupa kurkowa. Niepowtarzalna czernina - to dla amatorów, ale jeśli już gdzieś jeść opisywaną w przez Mickiewicza Panu Tadeuszu „czarną polewkę” - to właśnie tutaj! Bardzo dobre udko kacze z gruszką. Ale - niestety, niestety! - z menu zniknęły wspaniale pierogi, którymi zajadali się tutaj wegetariańscy członkowie naszej grupy, a jest ich całkiem wielu! Kiedyś można tu było posmakować pierogów z kurkami, z jagodami... dziś podobno także, ale nie ma ich w karcie, ponoć trzeba zamawiać w przeddzień. Oferta dla wegetarian bardzo niewielka w tej sytuacji, dla wegańskie - w ogóle. Szkoda!

1  Dziękujemy, EwaMoKo
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Restauracja bardzo klimatyczna, mieliśmy szczęście zjeść w ogrodzie. Prowadzący pomimo dużego obłożenia i rezerwacji znaleźli stolik dla czterech osób co warto docenić. Jedzenie jak w domu, gołąbki przepyszne, zupa kurkowa rewelacja. Ceny mogą być uznane za dość wysokie, ale jedzenie jest tego warte. Jedyny minus to brak możliwości płacenia kartą. Z pewnością tam wrócimy!

Dziękujemy, Yushumei

Restauracja z Zielonym Piecem — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Byłeś(-aś) w Restauracja z Zielonym Piecem? Podziel się wrażeniami!