“Udany obiad.”

Restauracja z Zielonym Piecem
Nr 1 wśród 9 Restauracje (Olsztynek)
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Restauracja bardzo klimatyczna, mieliśmy szczęście zjeść w ogrodzie. Prowadzący pomimo dużego obłożenia i rezerwacji znaleźli stolik dla czterech osób co warto docenić. Jedzenie jak w domu, gołąbki przepyszne, zupa kurkowa rewelacja. Ceny mogą być uznane za dość wysokie, ale jedzenie jest tego warte. Jedyny minus to brak możliwości płacenia kartą. Z pewnością tam wrócimy!

Dziękujemy, Yushumei

Zrecenzowano 19 sierpnia 2019

W tej restauracji pierwszy raz byłam kilka lat temu... na randce... pierwszej, która powinna być ostatnią... pamiętam z tego czasu wspaniały wystrój, kota i super ciasto pomimo iż nie kocham słodyczy (koty wręcz przeciwnie), następnie byłam na super przyjemnym wypadzie z koleżankami po pracy, obiad i wspaniały - według koleżanki tort bezowy... była to taka przyjemna popołudniowo wieczorna posiadówka na bogato... ostatnio zajeżdżam stosunkowo często po pracy ciężkiej na obiad i pomimo że tłok, rezerwacje, miła pani z nie wiem czy właścicielka zawsze znalazła dla mnie miejsce... pomimo iż po pracy zwykke nie wyglądałam zbyt wyjściowo. Mi wystrój bardzo się podoba nadal, ostatnie wypady przeciętne gdyż nigdy nie lubiłam chodzić do restauracji w porze obiadowej i jeszcze w sezonie, więc wcale się nie dziwię... obsługa wtedy zawsze zabiegana, nerwowa jak wszędzie w godzinach szczytu... pomimo to zawsze inne czekadełko, przepyszny kompot, jedzenie smaczne, zawsze coś dodatkowo z poza karty... nie zachwycił mnie rosół... ale on rzadko kiedy w restauracjach mnie zachwyca... na pewno nie raz odwiedzę to miejsce tylko już poza godzinami szczytu....

1  Dziękujemy, olo20_03
Zrecenzowano 16 sierpnia 2019

Nie wyjdziecie stąd głodni na pewno. Miła obsługa, przyjazne ceny. Wystarczy podróżując trasą S7 w kierunku Wybrzeża zboczyć dosłownie o rzut beretem do Olsztynka.

1  Dziękujemy, Dariusz K
Zrecenzowano 6 sierpnia 2019

Wracaliśmy pewnego deszczowego dnia z krótkiego pobytu na Warmii.
Przejeżdżaliśmy przez malutkie ale niebrzydkie miasteczko Olsztynek (dawne Hohenstein). Dowiedzieliśmy się bowiem, że znajduje się tam zacna restauracja.

Obiekt znajduje się na uboczu i nietrudno go przegapić. U wejścia umieszczono dwa znaki zapowiadające z reguły solidne doznania kulinarne: znak "Dziedzictwo Kulinarne - Warmia Mazury Powiśle" oraz znak przewodnika gastronomicznego "Gault&Millau".
Lokal jest mały i kameralny, umeblowany i udekorowany na modłę przytulnego wnętrza domu z pierwszej połowy XX wieku. W głównej sali znajduje się ładny zielony piec - stąd nazwa lokalu.
Toaleta (wejście przez szafę) jest bardzo czysta, z gustownym, drewnianym przewijakiem.

Jadłospis składa się z dań kuchni polskiej. Bez udziwnień w postaci mrożonych frytek za to z osobliwością w postaci piersi z ananasem w sosie śmietanowo - czosnkowym. Na podkreślenie zasługuje wybór sezonowych zup.
Ceny potraw są wyższe od okolicznych jadłodajni, serwujących smażone na fryturze kotlety schabowe, pitce (produkt pizzopodobny) i kebaby.
Płatność kartą jest możliwa lecz pozostaje utrudniona i uzależniona od kapryśnej, słabej lokalnej łączności internetowej. Właściciele przybytku preferuję zatem mniej kłopotliwą płatność gotówką.
Obsługa i personel restauracji jest wyłącznie żeński, miły i fachowy. Pomimo braku rezerwacji znaleziono dla nas bez problemu miejsce.

Zamówiliśmy zupę kurkową z wiejską śmietaną (16 zł), sandacza z warzywami (49 zł) i pierś z gęsi z buraczkami i kluskami śląskimi (54 zł).

Na poczekaniu (ok. 20 minut) otrzymaliśmy tzw. czekadełko w postaci małych porcji nóżek wieprzowych. Pomysł równie oryginalny, co smakowity.

Gorąca zupa była wręcz wyśmienita w smaku: esencjonalna, gęsta, z dużą ilością grzybów, zabielana śmietaną.

Gęś wręcz rozpływała się w ustach. Mięso było miękkie i soczyste.

Sandacz był umiejętnie usmażony na maśle klarowanym. Kucharce jednak ewidentnie drgnęła ręka przy przyrządzaniu go i sypnęła solą hojniej, niż zazwyczaj. Potraktowaliśmy to jako zwyczajny wypadek przy pracy.
Bardzo trafionym dodatkiem do ryby okazały się warzywa duszone w maśle oraz sos koperkowy.

Wyszliśmy nasyceni i zadowoleni. Tym samym mogę szczerze polecić wszystkim smakoszom zwiedzającym okolice Olsztynka Restaurację "Z Zielonym Piecem".

1  Dziękujemy, Proteus_Magnus
Zrecenzowano 6 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Za każdym razem gdy jesteśmy na Warmii ta restauracja jest żelaznym punktem programu. I tym razem tak było. Niestety. Wizyta rozczarowała pod każdym względem. Niemiła pani obsługująca. Bez uśmiechu do klienta. Gdy dziecko profili o frytki z ketchupem pani odparła " my takich rzeczy nie podajemy". No cóż. Można zrobić ketchup zdrowy i mieć do dla młodych klientów. Jedzenie słabe. Wszystko przesolone. Rosół, ryby. Zbyt gruba warstwa mąki na rybie, a przecież płacimy wg wagi dania. Zupa rybna w której czuć tylko smak chilli, niestety tak dużo tej przyprawy że zjedzenie zupy jest wyzwaniem, smak ryby nie ma szans się przebić. No i płatność. Nie można płacić kartą, jedynie gotówka i rachunek nie jest paragonem z kasy, lecz odręcznie wypisaa kartka. Myślę, że to była ostatnia nasza wizyta w tym miejscu. Głównie z powodu niskiej jakości dań. Szkoda. Acha. Na wstępie otrzymujemy tzw czekadelko. Chlebek z pasztetem. Niezłe.

1  Dziękujemy, 808marekd

Restauracja z Zielonym Piecem — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Byłeś(-aś) w Restauracja z Zielonym Piecem? Podziel się wrażeniami!