Olsztyn
Piękna

Mamy w Polsce tyle kościołów ...... ale ten ma w sobie dostojeństwo i taką niezwykłą strzelistość... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 12 września 2019
Marg0N
Kraków, Polska
Jedna z obowiązkowych atrakcji Olsztyna.

Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019
bozena1517
Warszawa, Polska

Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019

Bazylika niewątpliwie jest jednym z najlepszych zabytków Olsztyna. Jest trochę na uboczu, ale nietrudno ją znaleźć.
Podczas mojej wizyty odbywał się koncert organowy.

Dziękujemy, bozena1517
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Oglądaliśmy tylko z zewnątrz, Ale robi wrażenie. Bazylika blisko starówki, więc warto ją odszukać i zobaczyć. Wieczorem też robi wrażenie.

Dziękujemy, bylemtowiem
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019

Nigdy nie pomijam kościołów w stylu gotyckim. Żałuję tylko tych zamkniętych.
Monumentalna budowla w sercu Starego Miasta.Niesamowite wrażenie sprawia fronton kościoła. Przepiękne sklepienia. Rzadko spotykany rodzaj ołtarza.
Mroczny, klimatyczny, pozwalający na chwilę skupienia.

1  Dziękujemy, Jan B
Zrecenzowano: 17 lipca 2019

Zmieniło się i to dużo,więcej rzeźb,popiersi itp.w sumie trochę aż za dużo jak dla nas.Kościół przestronny,znikneła ciemność ,która była obecna w tym kościele,bardzo mało światła naturalnego jak dobrze pamiętam towarzyszyło mszom odbywajacym się w Katedrze swojego czasu.tablice jakies słupy nowoczesne przed kościołem w tym wszystkim ginie np.tablica z wiadomościa o porządku mszy.Zostawić to co ma jakąs wartość zabytkową np.drzwi,a ten słup oświetlony naprawdę az razi swoją nowoczesnością na tle Katedry.

1  Dziękujemy, JaninaH244
Zrecenzowano: 5 czerwca 2019

Duży zabytkowy kościół, wart obejrzenia. Siedziba biskupów warmińskich. Położony na starówce Olsztyna.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
1  Dziękujemy, Piotr K