Otwarte dzisiaj: Zamknięte
Ładny zamek, warto zobaczyć w dzień i w nocy

Ładny zamek polecam zwiedzanie w dzień, ale także i wieczorem, ponieważ jest bardzo ładnie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019
bylemtowiem
Grodzisk Mazowiecki, Polska
Wizytówka Olsztyna

Zrecenzowano: 1 lutego 2019
adekPL

Zrecenzowano: 3 września 2019 z urządzeń przenośnych

Zamek piękny. Ekspozycja bardzo ciekawa a widok z wieży roztacza się na cały Olsztyn. Można kupić bilet tylko na wieżę, który kosztuje 5 zł. Warto. Wg słów pani dyrektor ds. administracyjnych, schody są oryginalne. Są faktycznie stare ale i mocne.

1  Dziękujemy, edytaszymanska
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019

Obowiązkowy punkt podczas zwiedzania starego miasta w Olsztynie. Zamek jest w stylu gotyckim (ceglany gotyk) z przełomu XIV/XV wieku. tylko cześć północna jest dobudowana w baroku. Generalnie była wybudowana wcześniej bo chyba w XII w. , ale później przebudowana (na pierwszym zdjęciu żółta ściana).
Tu jest wspaniałe muzeum. Cena biletu 12,- ma się nijak do ilości i jakości eksponatów. Wspaniałe.

Dziękujemy, bozena1517
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Ładny zamek polecam zwiedzanie w dzień, ale także i wieczorem, ponieważ jest bardzo ładnie oświetlony.

Dziękujemy, bylemtowiem
Zrecenzowano: 1 lutego 2019

Zamek Kapituły Warmińskiej to obowiązkowe miejsce na mapie Olsztyna. Siedziba Muzeum Warmii i Mazur. Miejsce warte odwiedzenia z rodziną i dziećmi o ogromnym potencjale choć nie do końca wykorzystanym. W środku bardzo ciekawa wystawa stała poświęcona naszemu wielkiemu astronomowi Mikołajowi Kopernikowi. Nie wiedziałem, że miał on coś wspólnego z Olsztynem (sic!) zawsze kojarzył mi się z Toruniem. To tylko dowód na to, że włodarze miasta mają jeszcze wiele do zrobienia. A potencjał jest ogromny!

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
1  Dziękujemy, adekPL
Zrecenzowano: 10 listopada 2018

Byłam trochę zawiedziona. Duży budynek, w którym mogłam obejrzeć dziedziniec i jedno piętro, jednego skrzydła. Mimo, że pani, która mnie oprowadzała była bardzo miła, było mi trochę mało.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
1  Dziękujemy, maria-dorota-p