“Doskonała kuchnia”
Prosta 38 Restaurant — recenzja

Prosta 38 Restaurant
Nr 2 wśród 165 Restauracje (Olsztyn)
Opis: „Prosta 38 Restaurant” to nowa definicja przyjemności płynącej ze… smaku. Nasza restauracja to miejsce, które dostosowuje się do każdej godziny. Za dnia sprzyja miejskiemu stylowi życia, biznesowym obiadom i spotkaniom z bliskimi. Wieczorem to idealny wybór na romantyczną kolację czy chwilę relaksu przy lampce ulubionego wina. W gustownym i cichym miejscu zza szyby możesz obserwować gwar Olsztyńskiego Starego Miasta. „Prosta 38” to miejsce zderzenia najnowszych trendów kulinarnych z wieloletnim doświadczeniem wybitnych szefów kuchni. Nasze menu czerpie inspiracje nie tylko z wciąż poznawanych zakątków świata czy nowinek gastronomicznych. Każda uwaga klienta jest dla nas natchnieniem. Dzięki temu możemy stale zaskakiwać Was – drodzy Goście spontanicznymi daniami, sezonowymi potrawami czy propozycjami nowych światowych smaków. Co nas wyróżnia? W naszej restauracji potrawy przygotowywane są metodą sous-vide – jedną z odmian kuchni molekularnej. Dzięki niej danie zachowuje więcej witamin i mikroelementów oraz swój naturalny kolor i smak. Dodatkowo jest ono delikatniejsze oraz nie wymaga używania dużej ilości przypraw. „Można nie jeść w ogóle, ale nie można jeść źle.” Salvador Dali
Zrecenzowano 1 tydzień temu z urządzeń przenośnych

Z czystym sumieniem polecam to miejsce. Spróbowaliśmy wiele dań wszystkie znakomite zwłaszcza menu sezonowe. Obsługa bardzo miła i znająca się na kuchni. Do zobaczenia następnym razem.

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, kacperf

Zrecenzowano 11 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

po ostatnim obiedzie z koleżankami mam strasznie mieszane uczucia. dania nierówne! to znaczy przystawki ok, danie główne poniżej oczekiwań, deser (nie przepadam za deserami) tylko mi odpowiadał - może dlatego ze był mocno wytrawny! największy minus to obsługa i obtłuczone talerze... mam nadzieję, ze to była jednorazowa wpadka, bo zawsze miałam dobrą opinię o Prostej

Dziękujemy, bucketowa
Zrecenzowano 13 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Był to lunch biznesowy. Na samym wejściu przywitał nas niezbyt miły zapach w restauracji. Wentylacja na kuchni chyba nie zdawała egzaminu, bo smród palonego tłuszczu (bodajże wołowego) był okropny!
Przeszło nam przez myśl aby zmienić lokal jednak byliśmy z polecenia znajomego wiec postanowiliśmy dać szanse.
Zupa bouillabaisse z owocami morza niczym nie przypominała tej prawdziwej. Była mdła, owoce morza rozgotowane, przeciągnięte i gumowe! Okropne. Znajomy miał niestrawność i mdłości cały następny dzień! Kolejna z zup czyli krem z topinamburu w smaku przypominał bardziej krem z selera.. Obawiam się, ze była to nieco oszukana zupa.
Policzki wieprzowe same w sobie w smaku były dobre natomiast kluski leniwe były gumowe i psuły całe danie. Nie będę się rozpisywał na temat obsługi, bo Pani kelnerka miała chyba zły dzień.
Natomiast muszę wspomnieć o toalecie.. ktoś powinien tam zajrzeć od czasu do czasu bo opryskana (mogę się tylko domyślać czy) podłoga upewniła mnie w tym, ze do prostej 38 już nigdy nie wrócę i nikomu nie polecę tej restauracji.

2  Dziękujemy, BigBearEats
Zrecenzowano 6 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo ciekawa nieoczywista kuchnia - wzięliśmy m.in tatar z awokado, krem z dyni z szyjkami rakowymi, łosoś i makaron z owocami morza - wszystko ciekawe lekkie inteligentnie podane. Obsługa to kolejny b.silny pkt tego miejsca. Jedyny minus- czas oczekiwania i koordynacja wnoszenia potraw - ja wiem ze to slowfood ale 1.5h to jednak przyduzo nabyte kilka prostych potraw

Dziękujemy, adrek17
Zrecenzowano 14 października 2018

Jedzenie, obsługa na bardzo dobrym poziomie. Ceny: restauracyjne+, ale jedzenie jest tego warte. Spory minus to wystrój miejsca - jest za jasno i za dużo wszystkiego - mnóstwo ozdóbek, kryształków, słoników itp. Może próbowano osiągnąć efekt przepychu, ale wyszło karykaturalnie; latem lepiej więc zająć miejsce na ogródku.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, krzy_schtof

Prosta 38 Restaurant — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Byłeś(-aś) w Prosta 38 Restaurant? Podziel się wrażeniami!