“restaurant week”
Prosta 38 Restaurant — recenzja

Prosta 38 Restaurant
Nr 2 wśród 165 Restauracje (Olsztyn)
Opis: „Prosta 38 Restaurant” to nowa definicja przyjemności płynącej ze… smaku. Nasza restauracja to miejsce, które dostosowuje się do każdej godziny. Za dnia sprzyja miejskiemu stylowi życia, biznesowym obiadom i spotkaniom z bliskimi. Wieczorem to idealny wybór na romantyczną kolację czy chwilę relaksu przy lampce ulubionego wina. W gustownym i cichym miejscu zza szyby możesz obserwować gwar Olsztyńskiego Starego Miasta. „Prosta 38” to miejsce zderzenia najnowszych trendów kulinarnych z wieloletnim doświadczeniem wybitnych szefów kuchni. Nasze menu czerpie inspiracje nie tylko z wciąż poznawanych zakątków świata czy nowinek gastronomicznych. Każda uwaga klienta jest dla nas natchnieniem. Dzięki temu możemy stale zaskakiwać Was – drodzy Goście spontanicznymi daniami, sezonowymi potrawami czy propozycjami nowych światowych smaków. Co nas wyróżnia? W naszej restauracji potrawy przygotowywane są metodą sous-vide – jedną z odmian kuchni molekularnej. Dzięki niej danie zachowuje więcej witamin i mikroelementów oraz swój naturalny kolor i smak. Dodatkowo jest ono delikatniejsze oraz nie wymaga używania dużej ilości przypraw. „Można nie jeść w ogóle, ale nie można jeść źle.” Salvador Dali
Zrecenzowano 11 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

po ostatnim obiedzie z koleżankami mam strasznie mieszane uczucia. dania nierówne! to znaczy przystawki ok, danie główne poniżej oczekiwań, deser (nie przepadam za deserami) tylko mi odpowiadał - może dlatego ze był mocno wytrawny! największy minus to obsługa i obtłuczone talerze... mam nadzieję, ze to była jednorazowa wpadka, bo zawsze miałam dobrą opinię o Prostej

Dziękujemy, bucketowa

Zrecenzowano 13 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Był to lunch biznesowy. Na samym wejściu przywitał nas niezbyt miły zapach w restauracji. Wentylacja na kuchni chyba nie zdawała egzaminu, bo smród palonego tłuszczu (bodajże wołowego) był okropny!
Przeszło nam przez myśl aby zmienić lokal jednak byliśmy z polecenia znajomego wiec postanowiliśmy dać szanse.
Zupa bouillabaisse z owocami morza niczym nie przypominała tej prawdziwej. Była mdła, owoce morza rozgotowane, przeciągnięte i gumowe! Okropne. Znajomy miał niestrawność i mdłości cały następny dzień! Kolejna z zup czyli krem z topinamburu w smaku przypominał bardziej krem z selera.. Obawiam się, ze była to nieco oszukana zupa.
Policzki wieprzowe same w sobie w smaku były dobre natomiast kluski leniwe były gumowe i psuły całe danie. Nie będę się rozpisywał na temat obsługi, bo Pani kelnerka miała chyba zły dzień.
Natomiast muszę wspomnieć o toalecie.. ktoś powinien tam zajrzeć od czasu do czasu bo opryskana (mogę się tylko domyślać czy) podłoga upewniła mnie w tym, ze do prostej 38 już nigdy nie wrócę i nikomu nie polecę tej restauracji.

2  Dziękujemy, BigBearEats
Zrecenzowano 6 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo ciekawa nieoczywista kuchnia - wzięliśmy m.in tatar z awokado, krem z dyni z szyjkami rakowymi, łosoś i makaron z owocami morza - wszystko ciekawe lekkie inteligentnie podane. Obsługa to kolejny b.silny pkt tego miejsca. Jedyny minus- czas oczekiwania i koordynacja wnoszenia potraw - ja wiem ze to slowfood ale 1.5h to jednak przyduzo nabyte kilka prostych potraw

Dziękujemy, adrek17
Zrecenzowano 14 października 2018

Jedzenie, obsługa na bardzo dobrym poziomie. Ceny: restauracyjne+, ale jedzenie jest tego warte. Spory minus to wystrój miejsca - jest za jasno i za dużo wszystkiego - mnóstwo ozdóbek, kryształków, słoników itp. Może próbowano osiągnąć efekt przepychu, ale wyszło karykaturalnie; latem lepiej więc zająć miejsce na ogródku.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, krzy_schtof
Zrecenzowano 2 października 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo lubię tą restaurację. Jedzenie bardzo pyszne. Często bywa tak, że nie ma miejsca aby się tam pogościć, bo restauracja usytuowana jest na starówce. Bywało, że długo czekaliśmy na obiad bo ponad 40 min ale czekanie zostaje wynagrodzone pysznym obiadkiem ;)
Jedzenie przyzwoite, miła obsługa. Wnętrze nie w moim stylu dla mnie surowo. Ale warto tam zajrzeć.

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, sobolewskabhp

Prosta 38 Restaurant — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Byłeś(-aś) w Prosta 38 Restaurant? Podziel się wrażeniami!