“Godna polecenia”

Restauracja Cudne Manowce
Nr 1 wśród 165 Restauracje (Olsztyn)
Kuchnie: Pizza, Polska, Środkowoeuropejska
Opcje wyżywienia: Dostawa, Rezerwacje
Opis: Restauracja opiera swoje menu o lokalne produkty i sezonowość. Zapraszamy na oryginalne pierogi, dzyndzałki, karmuszkę, zupę z pokrzyw, sałatę warmińską...
Zrecenzowano 22 lutego 2020 z urządzeń przenośnych

Bardzo fajna restauracyjka. Smaczne jedzenie, szczególnie pierogi godne polecenia. Ogólnie miejsce na piątkę

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, ashtail

Zrecenzowano 22 lutego 2020

Zamówiliśmy rosół, który byl poprawny, gulaszowa, która naszym zdaniem nie była smaczna, za dużo wszystkiego, nieapetycznie wyglądające mięso pływało w zupie. Na drugie danie zamówiliśmy pierś z kurczaka z boczkiem i grillowanym z serem z kopytkami gryczany i, kopytka bardzo dobre, kurczak również. Jedliśmy również talerz pierogów, pierogi ruskie się rozpadały, z jelenia były bardzo słone oraz farsz wyglądał jak włożony kotlet do ciasta, pierogi z gęsina bardzo dobre. Najlepsza była herbata zimowa, która również zamówiliśmy. Czas oczekiwania- 1h, coś okropnego, nk ie zostaliśmy ani o tym poinformowani o tym, ani przeproszeni.

Termin wizyty: luty 2020
Dziękujemy, ilonaj489
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: K1241OUtomaszs, Właściciel, Restauracja Cudne ManowceOdpowiedź udzielona 24 lutego 2020

Zamówili Państwo Karmuszkę która jest regionalnym rodzajem zupy gulaszowej w której oprócz szynki znajduje się jeszcze marchew, fasola, kapusta, papryka i cukinia (korzystamy ze starego, tradycyjnego przepisu). Wszystkie te składniki wymienione są w karcie menu. Bardzo rzadko zdarza się aby ta zupa nie smakowała naszym gościom. Nasza Karmuszka została nagrodzona Perłą 2017 na poznańskich Targach za najlepsze danie regionalne w Polsce. Przykro nam, iż Państwu nie smakowała.
Pierogi z jeleniem faszerujemy surowym mięsem aby uwydatnić smak dziczyzny (stąd też inna konsystencja farszu niż np. w pierogach ruskich czy z gęsiną).
Na początku naszej karty informujemy naszych gości o przygotowywaniu dań na bieżąco i prosimy o cierpliwość aby zagwarantować najwyższy poziom. Państwa czas oczekiwania nie był czymś nadzwyczajnym. Zupy otrzymali Państwo po 15 min. a główne danie 30 min później.
Szkoda, że nie zgłosili Państwo swoich uwag bezpośrednio obsłudze bo chętnie wyjaśnilibyśmy Państwa zastrzeżenia na miejscu.
Pozdrawiamy serdecznie!

Zrecenzowano 6 lutego 2020 z urządzeń przenośnych

Pierogi z jelenia - będę wracać, a generalnie dziczyzny nie jadam, pierogi są na końcu mojej listy przysmaków. Tak jak na rosół z gesi z kluseczkami - po prostu uczciwy, esencjonalny bulion :) podpłomyk z super olejem... Pizze regionalne na tym tle wypadły słabo

Termin wizyty: styczeń 2020
Dziękujemy, karolayna1
Zrecenzowano 4 lutego 2020

Wystrój regionalno-eklektyczny, trochę pomieszanie z poplątaniem, ale w sumie miło i sympatycznie. Jedzenie smaczne, porcje sycące, jak zwykle wygrały pierogi, choć pizza z czterema rodzajami sera okazała się całkiem smakowitym (i sycącym) zaskoczeniem. Zupa z topinamburu z kawowym balsamico ciekawa, choć nie wybitna, klopsiki rybne bardzo przyzwoite, mały minus za kawałki bagietki zamiast figurujących w karcie grzanek. Herbata "Jesienna zaduma" z mnóstwem pysznych dodatków - znakomita i cudownie rozgrzewająca. Kelnerka bardzo miła, przydałoby się jednakowoż przeszkolenie z podstaw kelnerskiego fachu - nie zmuszamy gości do gimnastyki przy stole, serwujemy potrawy i zabieramy puste talerze tak, aby towarzystwo mogło sobie spokojnie konwersować.

Termin wizyty: luty 2020
Dziękujemy, JoannaEwaD
Zrecenzowano 3 lutego 2020

bardzo dobre jedzenie, duża porcja, ale nie sądzę by było to naprawdę najlepsza restauracja w Olsztynie.
Kelner podczas rezerwacji telefonicznej udawał, że są zarobieni i że z trudem wciska nas na wieczór, a cała restauracja, jak się okazało, była pusta.
Wystrój eklektyczny, chyba trochę przesada.

Termin wizyty: październik 2019
Dziękujemy, julka2017

Restauracja Cudne Manowce — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Cudne Manowce? Podziel się wrażeniami!