“idealna propozycja dla wszystkich”

Planetarium Olsztynskie
Nr 4 wśród 34 atrakcji (Olsztyn)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Opłata: Tak
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 207
100 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 226
“idealna propozycja dla wszystkich”
Zrecenzowano: 22 lutego 2017

I to w dodatku bez względu na pogodę. Bo taki wynalazek jak planetarium nadal w Polsce nie jest zbyt popularnym miejscem do spędzania czasu albo pogłębiania swojej wiedzy. Pomimo że olsztyńskie ma już na pewno ponad 40 lat, to nie znaczy, że przez to jest jakieś archaiczne. Prezentacje, na które na prawdę warto tutaj wstąpić, są bardzo dobrej jakości, bo od kilku lat są w cyfrowej jakości. Oprócz tego w holu wejściowym i na piętrze (pomiędzy nimi kopia Sputnika-pierwszego sztucznego satelity) jest sporo wiedzy nie tylko na temat kosmosu, wszechświata, ale przede wszystkim o Ziemi. Właśnie trafiłem na bardzo ciekawą instalację związaną z lasami. A do tego na piętrze możemy od razu wejść do galerii, w której w dwóch salach najbardziej aktualne wystawy sztuki. A obok Planeta 11-niesamowita biblioteka multimedialna. Tutaj trzeba sobie zaplanować więcej czasu niż zapowiadają przewodnicy.

Data wizyty: lutym 2017

Liczba recenzji: 1
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 2
“Super”
Zrecenzowano: 15 lutego 2017

Jak zawsze super. Niesamowite pokazy galaktyk i układu słonecznego. POLECAM DLA CAŁYCH RODZIN. SUUUPER !!!

Data wizyty: maju 2016
2 Dziękujemy, Dariusz L
Lublin, Polska
Kontrybutor: poziom 2
Liczba recenzji: 9
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 3
“Super miejsce ”
Zrecenzowano: 11 lutego 2017 z urządzeń przenośnych

Hotel tuż nad brzegiem jeziora
Pokoje nowocześnie przestronne
Jedzenie bardzo dobre i powiedziałbym niestandardowe
Miła obsługa
Minusy
Trochę słabe zaplecze konferencyjne
Barmani niezbyt ogarnięci w drinkach
Gburowaty ratownik na basenie

Data wizyty: sierpniu 2016
2 Dziękujemy, Rafał P
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: , Kierownik, Planetarium Olsztynskie, 12 lutego 2017
Dziękujemy Panie Rafale za opinię. A jak ocenia Pan wizytę u nas, w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym? ;-)
Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 8
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 5
“Obserwacje nieba”
Zrecenzowano: 28 stycznia 2017 z urządzeń przenośnych

Idealne planetarium na poznanie ogromnych przestrzeni wszechświata. Polecam tym bardziej że leży blisko od starówki. Warte zobaczenia tym bardziej że tłumów nie ma a to co jest pokazane na niebie jest niesamowite.

Data wizyty: styczniu 2017
56 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 85
“Nauka z zabawą”
Zrecenzowano: 19 stycznia 2017

Ostatni raz w planetarium olsztyńskim byłem w bodajże w 1996 roku ale pamiętam, że bardzo mi się podobały pokazy, na które zabierała mnie moja siostra cioteczna z Olsztyna. Pomimo 21 lat wspominam planetarium bardzo pozytywnie, jakaś magia wtedy to była dla mnie - 10-cio latka, teraz przyjdzie kolej na mojego syna, którego tam zabiorę gdy będzie miał kilka lat :)

Data wizyty: lutym 2016
3 Dziękujemy, Michal86PL

Planetarium Olsztynskie — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Byłeś(-aś) w Planetarium Olsztynskie? Podziel się wrażeniami!