Bardzo ładnie

Olsztyńskie stare miasto jest bardzo ładne. Znajdziemy tu dużo zabytków jak np. konkatedra, zamek... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
jansta_gool
Poznań, Polska
Śliczna starówka...

Byliśmy z mężem pod koniec sierpnia trzy dni w Olsztynie i zakochałam się w nim... Stare miasto... Przeczytaj więcej

Alicja K

Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Mnie Olsztyn trochę zawiódł, może miałam błędne oczekiwania, a może oczekiwałam za dużo. Polecam jako wypad na weekend, nic więcej.
Miałam okazję być na koncercie w amfiteatrze, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie starówki - i obiekt ten polecam.
Sama starówka sympatyczna, nieduża, z kilkoma knajpkami i restauracjami. Ciepłym, letnim wieczorem kręci się dużo ludzi i ma to wtedy spory klimat. Poza tym w okolicy niezbyt znajdzie się... cokolwiek, co można na szybko znaleźć i odwiedzić Jeśli ktoś jednak ma ochotę spędzić czas z kimś, zjeść i posiedzieć to tam ten spokój znajdzie. Poszukując noclegu widziałam klimatyczne hotele znajdujące się na starówce, więc jeśli ktoś nie oszczędza na podróży to również może stanowić dodatkową atrakcję.

Dziękujemy, saint_fabian
Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Starówka olsztyńska z pewnością jest warta zobaczenia i to podkreślam na wstępie. Wciąż widoczny jest pierwotny układ urbanistyczny. Ale niestety na pierwszy rzut oka widać, że miasto jest "ranne": chociaż nie było tak bardzo zniszczone jak niektóre inne w czasie II Wojny Światowej to jednak nieudolna i wręcz barbarzyńska odbudowa powojenne sprawia, że serce pęka a oczy bolą. Jest jednak nadzieja, że idiotyczne PRLowskie zdobienia elewacji budynków wreszcie zostaną skute. Jednak sąsiedztwo Bramy Górnej pewnie jeszcze długo będzie wprawiało w osłupienie jak ktoś mógł pozwolić na wybudowanie tego okropnego budynku, w którym mieści się obecnie tani hotel.
Niemniej, tak jak wspomniałem na wstępie warto zobaczyć Olsztyn bo z pewnością to bardzo ładne i przyjazne miasto.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, 472karolk
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019

Starówka nie jest duża, ale urocza. Dużo ciekawych miejsc, cześć związana z Mikołajem Kopernikiem.
Dużo restauracji, kawiarenek, lodziarni. Na zwiedzanie wystarczą jakieś 2,5-3 godziny.

Dziękujemy, bozena1517
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Będąc w Olsztynie trzeba zwiedzić starówkę. Bardzo ładna architektura, pięknie odrestaurowane kamienice, zamek, bazylika, zabytkowe kościoły. Starówka nie jest bardzo duża, ale można dodatkowo pochodzić bocznymi uliczkami, albo wzdłuż rzeki Łyny która przepływa przez miasto i przy starówce. Blisko stąd do zabytkowych wiaduktów i niedaleko do parku centralnego.
Na samej starówce oczywiście bardzo dużo restauracji, knajp, lodziarnii.

Dziękujemy, bylemtowiem
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019

Polecam na spacer, urokliwa, spokojna okolica.
Dużo barów/pubów w okolicy.
Muzyka na żywo, można przysiąść, posłuchać.

Dziękujemy, Wade1991