“Sam nie wiem czy było dobrze czy żle”

Ristorante Da Andrea Casa del Prosecco
Nr 22 wśród 182 Restauracje (Olsztyn)
Zrecenzowano 26 sierpnia 2019

Lokalizacja bardzo fajna, obsługa przyjazna, ceny sympatyczne, jedzenie całkiem smaczne ale mimo więcej niż 3 dać nie mogę. Końcową cenę zawalił "chwilowy" brak mięs z rusztu (na które się mocno nastawiliśmy) a nawet nie tyle sam ich brak co jego przyczyna gdyż po obwieszczeniu sympatycznej skąd inąd kelnerki, iż "w dniu dzisiejszym nie podają tych dań" spodziewaliśmy się jakiś poważnej awarii, niedyspozycji kucharza względnie braku odpowiednio dobrych mięs (wszystko to może się przecież wydarzyć) jednak przyczyna tego braku był …… brak drewna dla opalania rusztu co w takiej restauracji jak ta mieć miejsc nie powinno. Drobnych uchybień typu brak umiejętności właściwego obrania melona przed jego podaniem - było zresztą więcej. No cóż może w czasie naszej wizyty mieli po prostu "zły dzień" więc za jakiś czas sprawdzę czy cos się zmieniło.

1  Dziękujemy, strekker66

Zrecenzowano 6 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bylismy parę razy na piątkowej imprezie w Da Andrea. Fantastyczna atmosfera. Zawsze dużo śmiechu. Dodatkowo dania tematyczne związane z wieczorem. Duży wybór różnych włoskich anipasti. Na pewno warto zajrzeć. Każdy poczuje się, jak u siebie.

2  Dziękujemy, rafalkrasowskirkr
Zrecenzowano 18 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

moje pierwsze i mam nadzieje jedyne rozczarowanie tym miejscem! fritto misto tak słone ze oddałyśmy prawie całe danie, tłumacząc ze danie jest niejadalne! nie zaproponowano nam nic w zamian a i tak danie było ujęte na rachunku, co zauważyłyśmy dopiero następnego dnia, jaj się rozliczałyśmy! ogromny plus za obsługę!

4  Dziękujemy, bucketowa
Zrecenzowano 11 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Nareszcie prawdziwie włoska kuchnia w Olsztynie z włoskimi kucharzami i obsługą.
Kto był we Włoszech, wie o czym mówię.
Byliśmy kilkakrotnie z rodziną i znajomymi. Jedliśmy pyszne przystawki z owocami morza, carpaccio wołowe z truskawkami, zapiekane plastry bakłażana. Bardzo dobra zupa rybna z dodatkiem pomidorów mniam mniam..
Z głównych dań próbowaliśmy makarony, risotto z krewetkami, mięso z rusztu plastry wołowiny.
Wszystko świeże i bardzo smaczne.
Ze słodkości wygrywa tiramisu i torcik czekoladowy.
Z pewnością będziemy tam częstymi gośćmi.

8  Dziękujemy, Joannakochajesc
Zrecenzowano 11 lipca 2019

Wczorajsza wizyta w Da Andrea, pozwoliła nam uszczknąć odrobine prawdziwej Italii.
1) Gościnność, kelnerka bardzo miła otwarta, na wstępie wyszła z propozycja drinka i oferta której nie ma w karcie.
2)Super wybór włoskich win w atrakcyjnych cenach, my akurat piliśmy Valpolicielle Superiore, doskonale wino. Good value/good price 5/5
3) Doskonale jedzenie, w solidnych porcjach.
Na start zamówiliśmy deskę serów, nie tuzinkowe, świeżutka burata czy idealnie kremowa i delikatna gorgonzola z wypiekanym przez nich pieczywie i oliwa. To uczta dla zmysłów. Carpaccio wołowe w kompozycji świeżej rukoli, dojrzewającego sera, balsamico i truskawek to niebanalny kompromis słoności i Słodkosci, to jak słony karmel, chyba każdy go lubi. Zaś na danie główne zamówiliśmy specjał z po za karty czyli Pizza z Kurkami, i Wołowinę z karty. Pizza to poezja, cienkie sztywne ciasto, kurki super aromatyczne i nie trzeba było ich szukać jak w lesie, a to był istny wysyp. Wszystkie końcówki zjedzone, bo ciasto jest po prostu pyszne. Wołowina, czyli wyplastrowana polędwica wołowa z grila serwowana w stopni wysmażenie Mediuim-Rare, i nie zmieniajcie tego, lub zamówicie co innego bo to najdelikatniejsze soczyste mięso o najwyższej jakości, wiec nie można go kalać. Tylko sól i pieprz, oraz minimalnie dodatki które są serwowane z tym mięsem, rukola, ser, i odrobina sote pomidora.
Nastala już z delikatna śpiączka cukrzycowa, przemiły Pan Manager, namówił nas na deser, którego nie koniecznie chcieliśmy, z racji pojemności naszych brzuchów, zaś Warto! Creme Brule, to była tak zwana wisienka na torcie i absolutnie wyborne zwieńczenie wieczoru, absurdalnie pyszny, najlepszy jaki jadłem do tej pory, i to nie wazelina, a brutalna prawda, ale tu więcej nie napisze, musicie sprawdzić to sami, jak jest wyserwowany i jak smakuje.
Pozdrawiam cała ekipę z tego miejsca, tak trzymać!

9  Dziękujemy, Trzciniak

Ristorante Da Andrea Casa del Prosecco — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Siła, Warmińsko-Mazurskie

Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Byłeś(-aś) w Ristorante Da Andrea Casa del Prosecco? Podziel się wrażeniami!