to "tylko" gazeta

Zrecenzowano: 12 stycznia 2019
AgathaJA
Toruń, Polska
Sosnar

Przy zwiedzaniu Starówki to miejsce też trzeba zobaczyć. Tym bardziej że znajduje się w sercu... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 11 grudnia 2018
Ryszard S
Olsztyn, Polska

Zrecenzowano: 12 stycznia 2019

Poszłam tam z małym przekonaniem, że warto. Ale na samej górze, gdzie jest "gazeta" spędziłam dużo czasu. Pod zaborami była ona bardzo ważna dla utrzymania języka polskiego w rejonie Warmii.
Inne wystawy również ciekawe, ale nie jak 2 piętro! Sama jestem zaskoczona, że aż tak mi się podobało.
Mimo, że muzeum małe, warto poświęcić na nie czas. Mi było :) i oby Wam też się spodobało.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
1  Dziękujemy, AgathaJA
Zrecenzowano: 11 grudnia 2018

Przy zwiedzaniu Starówki to miejsce też trzeba zobaczyć.
Tym bardziej że znajduje się w sercu starówki.Więc polecam to miejsce.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, Ryszard S
Zrecenzowano: 10 listopada 2018

Wnętrze zaskakuje wielkością i różnorodnością wystaw. Zwróciłam uwagę na dużą dbałość o szczegóły - na piętrze poświęconym historii "Gazety Olsztyńskiej" nawet pstryczki-elektryczki są takie jak sprzed lat. Bardzo podobała mi się też rekonstrukcja szkolnej sali z początków XX wieku. Na ścianach mnóstwo zdjęć dawnego Olsztyna. Zdecydowanie polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
Dziękujemy, maria-dorota-p
Zrecenzowano: 22 września 2018

Budynek atrakcyjny wizualnie (z czerwonej cegły), położony w samym centrum Olsztyna, tuż przy Wysokiej Bramie. Kryje w sobie niewielkie muzeum, które warto odwiedzić z racji możliwości poznania historii Gazety Olsztyńskiej, czyli czasopisma które krzewiło/podtrzymywało polskość na tych (wówczas niemieckich) ziemiach przed II wojną światową.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, lukita_lower_S