“Lunch”
Ratuszowa — recenzja

Ratuszowa
Nr 2 wśród 24 Restauracje (Mrągowo)
Zrecenzowano 25 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo fajne miejsce z dobrym jedzeniem, miłą i profesjonalną obsługą. Szczerze to chyba nigdzie w Mrągowie tak nie zostaliśmy obsłużeni. Szacunek dla Pana obsługującego gości.
Tatar świerzutki i dobry w smaku, krem z pieczarek rewelacja.

Dziękujemy, 519endrjum

Zrecenzowano 19 czerwca 2018

Zacznijmy od plusów :
- elegancki wystrój, klimatyzacja
- przyjemna atmosfera
- podział na strefę barową i restauracyjną
- dopracowane szczegóły typu ładna karta menu, stroje kelnerskie, kwiaty na stołach itp.

Niestety są też i minusy:
- restauracja jest nowo otwarta i reklamowała się jako lokal z kuchnią min.dla wegetarian czy bezglutenową. W rzeczywistości lunch jaki jest ogólnie bardzo ciekawą propozycją (co dzień inne menu) nigdy, do momentu gdy śledziłam propozycje Ratuszowej, nie oferował dań wege. W standardowej karcie nie ma ani jednej zupy wege, oprócz sezonowego chłodnika, a z dań głównych jest jedynie jeden rodzaj makaronu ze szpinakiem, cała reszta to mięsa lub ryby lub makaron z mięsem. Sałatki to też tylko jedna propozycja dla wegetarian, w pozostałych mamy dodatki mięsne. Wszystkie przystawki to mięso lub ryba. Poszłam dwa razy i skończył mi się wybór. Propozycje kelnerów, aby z dania usunąć mięso pozostawiam bez komentarza - nie będę płacić ok. 25 zł za liście sałaty z dresingiem i pomidorkiem cherry. Poza tym kompozycja smakowa, jak mniemam, winna uwzględniać wszystkie składniki, w szczególności ten główny, inaczej danie straci na smaku.
- niedopuszczalne moim zdaniem, braki w składzie potrawy. Jeśli zamawiam makaron z zielonymi warzywami (był w pierwszej karcie menu - obecnie go już nie ma) to chciałabym je mieć tam wszystkie jakie wymienione są w karcie. Jeśli podczas pierwszej wizyty mam na talerzu min. kalafior romanesco to następnym razem też chciałabym go tam zobaczyć, albo chociaż zostać poinformowana o jego braku i otrzymać propozycję zamiennika.
- restauracja szczyci się popieraniem lokalnych przedsiębiorców i lody dostarczane są od pobliskiego wytwórcy. Fajnie. Gorzej jeśli coś co w karcie jest opisane jako domowe brownie z gałką lodów i owocami, okazuje się kawałkiem kupnego ciasta czekoladowego w formie kostki od owego wytwórcy, który sprzedaje takie ciasta w swojej firmowej cukierni w pobliżu. Taka sytuacja spotkała mnie krótko po otwarciu lokalu, pozostaje mieć nadzieję, że było to jednorazowa wpadka.
- obsługa winna być bardziej wrażliwa na odczucia gościa. W restauracji panuje zwyczaj pytania co chwila czy wszystko w porządku. Jeśli gość jest zadowolony a odpowiedź twierdząca, wtedy wszyscy są zadowoleni. Gorzej jeśli zgłaszane są zastrzeżenia gdyż tak naprawdę nic to nie daje. Kelner robi dobrą minę do złej gry i nie proponuje żadnego rozwiązania.

Reasumując to Restauracja na pewno jest jedną z lepszych w Mrągowie. Dla przeciętnego bywalca z pewnością przypadnie do gustu i smaku, jednak dla kogoś kto tak jak ja jest na diecie wegetariańskiej, nie jest miejscem przyjaznym ani wartym odwiedzenia.

Termin wizyty: luty 2018
2  Dziękujemy, Evikaso77
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Wojciech C, Właściciel, RatuszowaOdpowiedź udzielona 20 czerwca 2018

Dziękujemy za obszerną opinię. Rzeczywiście rzeczy opisane przez Panią mogły mieć miejsce. Nikt na początku nie jest alfą i omegą. Restauracja w następnym miesiącu będzie obchodziła 1 rocznicę. Także przyznajemy rację ale czytając wszystkie podpunkty mamy wrażenie jak by na prawdę dotyczyło to początków jej istnienia.
Wiele się zmieniło od tamtego czasu, począwszy od personelu na kuchni, z szefem kuchni włącznie, jak również z pracownikami na sali. Na chwile obecną jesteśmy zadowoleni z pracy naszego personelu oraz widoczne jest zadowolenie gości. Nie przypominamy sobie sytuacji, żeby w ostatnim czasie goście wychodzili niezadowoleni nawet podczas naszych drobnych błędów. Zawsze staramy się na bieżąco wyjaśniać ewentualne nieporozumienia. Dlatego zapraszamy do aktualnej Ratuszowej - mamy nadzieje, że sprostamy Pani oczekiwaniom.
Do zobaczenia

Zrecenzowano 3 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Restaurację odwiedziliśmy, bo była na trasie Naszego powrotu. Miasteczko małe i nie sadziliśmy, że coś fajnego uda się znaleźć. Weszliśmy i stwierdziliśmy, że zostajemy. Karta nie za obszerna, serwowane dania sezonowe. Wzięliśmy zupę dnia, która był krem z pomidorów i pieczobej papryki z kolendrą. Zupka smaczna, ciepła i odpowiednia porcja. A na danue główne wzięliśmy polędwiczkę z warzywami i ciecierzycą. I powiem tak, było smaczne, polędwiczka delikatna, miękka naprawdę super wykonana, a warzywa z ciecierzycą też smaczne, tylko jak dla mnie jedna do drugiego nie pasowało. Lokal czysty i schludny, obsługa bardzo miła, ceny przystępne. Warto odwiedzić.

Dziękujemy, EwaGu
Zrecenzowano 2 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Najlepsza restauracja w Mrągowie. Na lunch jedliśmy mazurską zupę rybną która była najlepszym daniem tego popołudnia. Dalej Moja Najmilejsza zamówiła sałatę rzymska z kurczakiem a ja makaron z wędzonym łososiem. Oba dania rewelacyjne chyba jednak na korzyść sałatki. Mieliśmy rewelacyjną panią kelnerkę co zdarza się bardzo rzadko w Polsce! Jedyny minus to brak stolików na zewnątrz. Wnętrze klimatyzowane i bardzo ładny wystrój. Można odwiedzić o każdej porze roku. Będziemy polecać!

Dziękujemy, maciejs909
Zrecenzowano 29 maja 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo smaczne potrawy i przemiła obsługa, przy okazji kolejnej wizyty w Mrągowie na pewno zajrzymy :)

Termin wizyty: maj 2018
1  Dziękujemy, oldschoolove

Ratuszowa — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Warpuny, Warmińsko-Mazurskie

Byłeś(-aś) w Ratuszowa? Podziel się wrażeniami!