Robi wrażenie

Kościół św. Rocha robi wrażenie nowoczesnością, nigdy takiego kościoła w Polsce nie widziałem... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
jansta_gool
Poznań, Polska
Nowoczesna duchowość

Zrecenzowano: 16 czerwca 2019
xbotzqc
Warszawa, Polska

Zrecenzowano: 16 czerwca 2019

Piękna, strzelista świątynia, widoczna już z daleka, z niesamowitym, ogronym witrażem. Jest co podziwiać i na pewno warto zajrzeć.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, xbotzqc
Zrecenzowano: 19 marca 2019

Piękny i niepowtarzalny obiekt. Zarówno jako świątynia jak i przykład niesamowitej architektury, która w tym wypadku wyprzedziła swoją epokę. Zdecydowanie jedna z pereł zabytków w mieście!

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2019
1  Dziękujemy, zato70
Zrecenzowano: 4 września 2018

W jednym z opracowań odnalazłem informację, że jest to kościół w stylu mauretańskim. Nawet jeśli to przekłamanie, to i tak takiego dzieła architektonicznego próżno w Polsce szukać. Usytuowany na wzgórzu kościół dodatkowo wzbija ku górze ażurowa wieża, co sprawia, że świątynia wydaje się bardzo lekka i niewielka. Ale wnętrze jest ogromne, również w stylu znanym z zewnątrz. Całość jest niezmiernie harmonijna i intrygująca.
Nie wiem dlaczego w tytule jest parafia - nic o niej nie wiem. I chyba nie warto zwiedzać mieszkań księży. Dlatego zająłem się wyłącznie kościołem. A ten trzeba koniecznie zobaczyć. To jedna z kilku wizytówek miasta.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
1  Dziękujemy, jacekgornicki
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Historia 1939-2018 cudowne moje miasto. Przed wojną w Białymstoku było 130 tyś. Białostoczan A po wojnie 50 tyś.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Adam T
Zrecenzowano: 22 lipca 2018

Kościół św Rocha widać z daleka i trzeba sporo schodów pokonać by kościół obejrzeć. Dla leniuchów jest winda. samo wnętrze jednak nie zachwyca jest bardzo skromne. najlepiej odwiedzić to miejsce w niedzielę bo w dzień powszedni może być zamknięte.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, turcja