Egzotyczne dla katolika miejsce

Trafiliśmy na ślub :) wnętrze nie jest szczególnie bogato wyposażone w porównaniu do innych... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
janek147g
rzuca na kolana

Miejsce sakralne, można zapalić świeczkę jednocześnie wypowiadając lub myśląc życzenie, cudne... Przeczytaj więcej

Iwona P
Białystok, Polska

Zrecenzowano: 16 czerwca 2019

Piękna architektura, niestety dostępna głównie z zewnątrz. Przez większość czasu cerkiew jest zamknięta i prawdopodobnie można wejść do środka wyłącznie w czasie, gdy prowadzone są/mają być/były nabożeństwa.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, xbotzqc
Zrecenzowano: 3 października 2018

Piękna cerkiew w samym środku Białegostoku. Otoczenie cerkwi bardzo przyjemne i ciche, niestety trafiliśmy na moment, w którym cerkiew była zamknięta dlatego nie obejrzeliśmy jej w środku. Szkoda...

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
2  Dziękujemy, Joleczka1964
Zrecenzowano: 4 września 2018

W centrum miasta ciche miejsce, a w nim, wśród drzew, monumentalna cerkiew, najważniejsza świątynia prawosławia w Białymstoku. Można pisać o wyposażeniu, o architekturze, ale są przecież także zapachy świec woskowych, zapalanych w intencjach wiernych, są jedyne w swoim rodzaju śpiewy podczas nabożeństw, jest egzotyka języka. Dawno temu byłem tam na nabożeństwie wielkopiątkowym, innym razem na święceniu pokarmów w Wielką Sobotę. Wrażenia ogromne. To trzeba zobaczyć!
I jeszcze uwaga - szczególnie podczas nabożeństw, ale i w innych okolicznościach - z szacunkiem dla wiernych i ich religii. Koniecznie.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
1  Dziękujemy, jacekgornicki
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2018

Główna świątynia Białegostoku jest wartym zobaczenia miejscem. Niezwykłe wizerunki świętych przedstawione na ścianach a także relikwie wielu świętych (m.in św. Gabriela) pozwalają lepiej zrozumieć historię i religię. Polecam odwiedzić tą cerkiew jest przepiękna.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
1  Dziękujemy, gwiazda2018
Zrecenzowano: 22 lipca 2018

Cerkiew położona w samym centrum miasta. otaczają ją drzewa. Piękna budowla, wewnątrz Ikona białostockiej MB. Relikwie młodzieńca Gabriela i wspaniałe freski i ikonostas. Niestety Cerkiew najczęściej jest zamknięta. Otwarta zostaje pół godziny przed liturgią. Można tu kupić książki, a jeżeli ma się szczęście i spotka duchownego z pewnością otworzy cerkiew i opowie jej historię.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
3  Dziękujemy, turcja