Otwarte dzisiaj: 08:00 - 11:00, 15:00 - 17:00

Zrecenzowano: 3 października 2018
Joleczka1964
Legnica, Polska

Zrecenzowano: 7 listopada 2018

.....ilekroć przejeżdzam przez te okolice miasta. Najlepsze wrażenie robi oglądana z pewnej odległości. Zachwyca proporcjami, lekkością pomimo dużych gabarytów. Wisienką na torcie jest wspaniała dzwonnica. Podoba mi śię chyba bardziej niż sama cerkiew.Lekka, majestatyczna,wspaniale komponująca się z otoczeniem i samą główną budowlą. Jedna z "perełek" miasta.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
1  Dziękujemy, Jan B
Zrecenzowano: 3 października 2018

Największa cerkiew w Polsce robi niesamowite wrażenie. Ogromna o pięknej architekturze jest naprawdę unikalna. Otoczenie cerkwi bardzo ładne, zadbane. Do cerkwi weszliśmy z popem, do którego trzeba było podejść do kancelarii i poprosić. Bez problemu wpuścił nas ( tylko trzy osoby) na teren cerkwi bez jakiejkolwiek opłaty. A w środku cuda, cudeńka. Coś pięknego. Wprawdzie wszystko nowe, także ikony, ale wrażenia niesamowite. Przepięknie. Dodatkowo dowiedzieliśmy się sporo o historii zarówno cerkwi w Polsce, jak też zwyczajów religijnych wyznawców prawosławia. Świetna lekcja historii. Pop opowiadał z natchnieniem prawie godzinę czasu. Mogliśmy zwiedzić cerkiew w środku, ale nie wolno nam było robić zdjęć. Podczas naszej obecności w cerkwi w dolnej części cerkwi trwały przygotowania do pogrzebu. Mogliśmy zobaczyć, ze nieco się różnią od pogrzebu katolickiego. Naprawdę warto zobaczyć ta cerkiew :)

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, Joleczka1964
Zrecenzowano: 3 września 2018 z urządzeń przenośnych

Piękna, nowoczesna cerkiew. W środku nie byłam, ponieważ świątynia była zamknięta. Warto zajrzeć podczas mszy

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Asia-Tczew
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2018

Biorąc udział w Liturgii św. można przeżyć wspaniałe chwile w otoczeniu przepięknej cerkwi.Spiew chóru podczas mszy zauroczy każdą osobę.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
1  Dziękujemy, honej40
Zrecenzowano: 22 lipca 2018

Ta cerkiew jest wręcz ogromna. dzwonnica, aż nie daje się objąć wzrokiem Nie jest ona w centrum miasta i często jest zamknięta. najlepiej zajrzeć do środka w czasie liturgii. jednak mimo ,że wnętrze jest piękne nie za bardzo lubię ten obiekt. Jest przytłaczający i absolutnie nie można fotografować wnętrza, a naprawdę warto.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, turcja