“Samotna kolacja ”
Savoy - Restauracja — recenzja

Savoy - Restauracja
Nr 13 wśród 248 Restauracje (Białystok)
Kuchnie: Polska, Środkowoeuropejska
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opis: Kamienica, w której mieście się Hotel Aristo została wybudowana w 1897 roku przez Abrama Jossema, znanego białostockiego dentystę. Gościła wielu sławnych lokatorów, głównie mieszkańców elity białostockiej. Siedzibę miała tu również Agencja Sankt Petersbursko - Tulskiego Banku Ziemskiego - głównego inwestora Hotelu "Ritz", lombard Szejnmana, zakład produkujący stemple, biuro próśb Salomona Ginzburga, redakcja "Życia Białostockiego" i wiele innych. Piękna i niestety bardzo zniszczona kamienica, wpisana do rejestru zabytków, wymagała kapitalnego remontu. W 2009 roku dzięki kapitałowi inwestorów i dotacji z UE, rozpoczęto modernizację kamienicy, zachowując oryginalną fasadę od strony ulicy Kilińskiego. Główną ideą było stworzenie kameralnego, butikowego hotelu w sercu Białegostoku.
Zrecenzowano 18 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Hotelowa restauracja z ciekawym menu. Po późnym przyjeździe zdecydowałem się na delikatną przekąskę i nie byłem rozczarowany - tatar ze śledzia smaczny z nutą korzennego smaku. Porcja solidna Flaki smaczne.. Sam lokal przestronny z wygodnymi stolikami. Bardzo miła i pomocna obsługa. Nikt nie będzie rozczarowany. Polecam

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, mo42mo

Zrecenzowano 6 marca 2019

Wielokrotnie bywaliśmy w tej restauracji i nigdy się nie zawiedliśmy ani pod względem kulinarnym ani pod względem obsługi i atmosfery.
Nasz ostatni pobyt to rodzinna impreza w porze obiadowej.
Potrawy wyśmienite:krem z pasternaku, kaczka z dodatkami, tatar wołowy, tatar z łososia, super wędliny domowego wyrobu, sałatki różnorodne, pyszna Pavlova. Do tego wspaniałe włoskie wino.
Jestem pod wrażeniem miłej i bardzo kompetentnej obsługi która czuwała aby niczego nam nie brakowało.
Perfekcyjny kelner i szefowa sali uzupełniali się wzajemnie.
Wspaniale spędzona niedziela w rodzinnej atmosferze, wszyscy goście zadowoleni.
Tak trzymać!

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, PPPuch
Zrecenzowano 30 października 2018

Otoz dowiedzelismy sie od szefa kuchni, ze jagniece kotlety - po prostu musza byc twarde. Niestety byly na tyle twarde, ze nie udawalo sie ich ukroic, nie mowiac o przyjemnosci z jedzenia.
OK, kaczka byla wysmienita, mieciutka i z pysznym sosem.
Pierozki z szyjkami rakowymi dobre, ale dosc ciezkie - z serem i olejem.
Zupa z boczniakow jakby za bardzo wygotowana, grzyby nie wyczuwalne, a rosol bardzo esencjonalny. Jakby za slony?
I takie drobiazgi, jak brak wody mineralnej niegazowanej w temperaturze pokojowej, tylko z lodowki. Kelner podal kranowke w cytryna, hm.
Mielismy tez szczescie, ze byly wolne stoly w niedziele wczesnym popoludniem. Niestety o mojej rezerwacji stolika na 5 osoba, zlozonej 2 tygodnie wczesniej, nikt nie slyszal....
Przy rachunku kelner owszem wspomnial o niejadalnej jagniecinie. Dodam, ze jest to jedno z najdrozszych dan w karcie. Tak, na rachunku nadal byla (pomimo, ze w calosci danie zostalo zwrocone do kuchni) - w cenie pomniejszonej o cale 3 zlote, z 69zl na 66. Zdumiewajace podejscie do klienta....
Raczej nie bedziemy tam wracac.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, Roam22829808457
Zrecenzowano 2 września 2018 z urządzeń przenośnych

cudowna restauracja, zawsze jak przechodzę to mam ochotę wrócić I wykupić pół menu! jedzenie jest obłędne, wygląd również, A obsługa bardzo mila! nic dodać tylko wracać:)

Termin wizyty: listopad 2017
Dziękujemy, selcouthxd
Zrecenzowano 17 sierpnia 2018

Restauracja na bardzo wysokim poziome. Rewelacyjna obsługa, dania bardzo smaczne. Karta dań bardzo ciekawa, różnorodna.
Wspaniałe rozpoczęcie nowego roku w tak doskonałej atmosferze.

Termin wizyty: styczeń 2018
Dziękujemy, 134ewelinac

Savoy - Restauracja — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Białystok, Województwo podlaskie

Byłeś(-aś) w Savoy - Restauracja? Podziel się wrażeniami!