“Rozczarowanie”
Tygiel — recenzja

Tygiel
Nr 3 wśród 240 Restauracje (Białystok)
Opis: Tygiel powstał z inspiracji przedwojenną historią wielokulturowego Białegostoku. Odkrywaj razem z nami smaki tego niezwykłego miasta, w którym przenikały się cztery wielkie kultury. Pozwól zaprosić się w tę osobliwą kulinarną podróż.

Zamówione zostały dwie zupy - pomidorowa (esencjonalna i smaczna) oraz żurek (jadłam zdecydowanie lepsze). Na drugie danie szuba, która została podana z czerstwą (powątpiewałabym, czy nawet wczorajszą), krzywo pokrojoną bułką oraz tatar. Kelnerka powiedziała, że klienci specjalnie (!) przyjeżdżają tutaj właśnie na tatar. Na talerzu już wyglądał nieco podejrzanie - obok tataru położone były posiekane ogórki, cebula, marynowane grzyby i musztarda francuska, a naokoło tataru były porobione kleksy musztardy sarepskiej (o co chodzi?!) - niczym placki z bitej śmietany naokoło ciasta. Tatar suchy, a jak zapytałam kelnerkę o oliwę, wskazała na stół, na którym znajdowały się przyprawy i pojemnik z oleistą, przezroczystą (!) cieczą. No nijak nie smakowało to jak oliwa, było paskudne. A jeśli to coś miało poprawić smak tataru,to ja dziękuję za takie pozycje polecane przez obsługę.

Dziękujemy, Julka M

Kuchnia ciekawa, dania smaczne. Wystrój pasujący do menu. Obsługa miła.
Zamówiliśmy pielmieni i kartacze. Oba dania smaczne, dobrze doprawione. Dodatki ok, jedyne czego można się przyczepić to to, że ogórki są bardzo octowe. Całe danie oceniam na dobre 5. Będąc w Białymstoku warto spróbować.

Polecam bardzo „Pigwoniadę” - lemoniadę pigwową.

Dziękujemy, 27sylwiak
Zrecenzowano 10 września 2019 z urządzeń przenośnych

Podczas wizyty w Białymstoku szukaliśmy wraz ze znajomymi miejsca z regionalnym jedzeniem. Profil kuchni 4 kultur bardzo nas zainteresował. Dobre, nieprzesadzone regionalne posiłki (na zdjęciu żydowski kawior z wątróbki). Jedyny minus obsługa, młody miły Pan lecz nic nie zostało nam zaproponowane i bardzo się spieszył a oczekiwaliśmy jakiejś wiedzy na temat jedzenia, które nam podano.

1  Dziękujemy, juliafR2039KH
Zrecenzowano 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo lubię te restaurację, bywam tutaj podczas każdego pobytu w Białymstoku. Jedzenie jest świetne, warte swojej ceny, szczególnie uwielbiam pielmini i kartacze, najlepsze jakie jadłam. Obsługa miła i na wysokim poziomie. Polecam gorąco restaurację.

1  Dziękujemy, 186wiolettak
Zrecenzowano 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

W centrum Białegostoku jest przecudna mała restauracja Tygiel. Bardzo smaczne dania i przeurocza obsługa . Serdecznie polecam!!!

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, anielka2019

Tygiel — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Białystok, Województwo podlaskie

Byłeś(-aś) w Tygiel? Podziel się wrażeniami!