Wieczór w operze

Zrecenzowano: 29 maja 2019
gwiazda2018
Białystok, Polska

Zrecenzowano: 5 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Wszystkim wielbicielom dobrej muzyki polecam wybranie się na spektakl "Upiór w operze".Miałam wcześniej przyjemność oglądania tej produkcji w wydaniu zagranicznym i wersja białostocka bije na głowę tę londyńską,a dzięki wspaniałym wykonawcom - dorównuje nowojorskiej. W ogladanym przez nas spektaklu partię Christine zaśpiewała Edyta Krzemień, zaś w rolę Carlotty wcieliła się Magdalena Masiewicz. Obie panie były tak zachwycające, że całkowicie przyćmiły pozostałych wykonawców. Przyznam się że spektakl tak nas zachwycił, że planujemy przyjechać nań raz jeszcze, żeby tym razem móc zobaczyć i posłuchać Rafała Supińskiego jako Raula (podobno najlepszy wykonawca tej partii) i Jakuba Wociala jako G.Andre, bo w roli Monsieur Reyera mógł się wykazać tylko talentem autorskim nie zaś wokalnym. Przy okazji bytności w operze polecam też miłą kawiarenkę z przepysznymi ciastami oraz piękny ogród w którym można pospacerować podczas przerwy gdy pogoda dopisuje. Gmach Opery Podlaskiej jest imponujący i doprawdy godny XXI wieku.Natomiast to co bardzo niemile zaskakuje,to wpuszczanie na widownię spóźnialskich, tak że przeszkadzają wszystkim pozostałym. Kuriozalny zwyczaj - nie jest on praktykowany nawet w mniejszych teatrach, a co dopiero w operze. Zazwyczaj spóźnieni widzowie albo wchodzą po przerwie, albo siadają po cichu gdzieś z boku aby nie robić zamieszania, natomiast tu przez pierwsze 10 minut spektaklu nie można było słuchać muzyki gdyż osoby wchodziły w trakcie spektaklu i przepychały się przez wszystkich do swego miejsca, uprzednio świecąc telefonami i szukając właściwego rzędu. Nie do przyjęcia! Pozostawiam do przemyślenia dyrekcji jak rozwiązać tę kwestię, bowiem obecny stan jest bulwersujący i mało cywilizowany. Po rozwiązaniu tego problemu, z czystym sumieniem można będzie przyznać temu obiektowi ocenę znakomitą, na jaką ten przybytek sztuki zasługuje.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, HannaUF
Zrecenzowano: 29 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Na „Upiorze” byłem 4 razy i za każdym razem zrobił na mnie ogromne wrażenie. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jestem po ogromnym wrażeniem organizacji i produkcji tego musicalu. Gmach Opery jest jednym z piękniejszych miejsc Białegostoku, szczególnie polecam odwiedzić Tarasy Widokowe. Wszystko w połączeniu z cudownym nowoczesnym wnętrzem daje obraz magicznego i niezwykłego przezywania i obcowania z kulturą i pięknem budynku. Gorąco polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, gwiazda2018
Zrecenzowano: 29 kwietnia 2019

Już po raz drugi odwiedziliśmy Białystok w celu rozkoszowania się oglądaniem Upiora w operze. Wcześniej widzieliśmy ten musical w Teatrze Roma w Warszawie. Różnica polega w rozmachu scenografii ze zdecydowanym wskazaniem na Białystok. Spektakl wciska w fotele, wyciska łzy, wzrusza i bawi. Jest cudowny. Gorąco polecam, nawet tym, którzy uważają, że to nie dla Nich. Pojedziesz, obejrzysz i będziesz wspominał do końca życia. (uwaga to uzależnia i zmusza do powrotu).

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, Przemysław Z
Zrecenzowano: 11 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Budynek imponujący, zachęca, żeby zajrzeć do środka. Repertuar bogaty, dużo się tu dzieje (zarówno imprezy wewnętrzne jak i zewnętrzne). W środku również kawiarnia i dobra restauracja. Zdecydowanie polecam!

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, niveau926
Zrecenzowano: 10 grudnia 2018

Połowa października 2018. Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku. Miejsce zjawiskowe. Rozwiązania architektoniczne, wizualnie szokujące. Wnętrza oryginalne i niepowtarzalne. Szklane, przeźroczyste podłogi i odsłonięte konstrukcje nośne. Sala widowiskowa zapiera dech w piersiach swoim rozmachem i wysokością. Musical „Doktor Żywago” – doskonała wizja dramatycznych, historycznych przeżyć pary zakochanych w sobie bohaterów. Wykonawcy, muzyka, orkiestra – na wysokim poziomie. Nowoczesna, „filmowa” realizacja spektaklu. Poruszający i wzruszający spektakl.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, I8310QFadamm