Białowieża

“Klimatyczny wystrój, wspaniała kuchnia”
Restauracja Carska — recenzja

Restauracja Carska
Nr 1 wśród 17 Restauracje (Białowieża)
Polecane, biorąc pod uwagę: Specjalne okazje, Rodziny z dziećmi, Kuchnia miejscowa, Romantyczny
Opcje wyżywienia: Obiad, Rezerwacje

W Carskiej po raz pierwszy jedliśmy 8 lat temu – w lipcu 2011 roku. W pamięci utkwiła mi wspaniała zupa rybna z jesiotra podawana z odrobiną wódki. Kika dni temu postanowiliśmy znowu wybrać się do Białowieży, tym razem tylko na jeden dzień. Bardzo byliśmy ciekawi, czy Carska oferuje równie wspaniałą kuchnię, co podczas poprzednich wizyt.
Ku naszemu zadowoleniu jedzenie okazało się tak samo smakowite, chociaż w karcie nie było pamiętnej zupy rybnej. Tym razem spróbowaliśmy pielmieni, jedliśmy bliny gryczane oraz znakomitą soliankę. Z dań głównych wybraliśmy jesiotra oraz comber z sarny. Posiłek zakończyła czarna herbata ze śliwkowymi konfiturami. Pyszności!
Wystrój restauracji pozostał tak jak go zapamiętaliśmy, klimatyczny i jedyny w swoim rodzaju. Carska jest nadal wyjątkowym miejscem, które z pewnością znowu będziemy chcieli odwiedzić.

Dziękujemy, Piotr_Mazovia

Zrecenzowano 15 września 2019 z urządzeń przenośnych

Dobre jedzenie, ale restauracja pozycjonuje sie na luksusowa, wiec oczekuje sie wiecej-stad 4 gwiazdki. Rzeczywiscie dosc drogo. Obiad dla rodziny 2+2 PLN 400.

Dziękujemy, 482przemys_awp
Zrecenzowano 12 września 2019

Postanowiłem napisać jeszcze raz recenzję. Jestem tam po raz kolejny i niestety od jakiegoś czasu, gdy zmienił się kucharz, zmieniło się jedzenie. W miejscu takim, jak Białowieża oczekuję połączenia lokalnej kuchni z wyjątkowością miejsca, jakim jest Carska. Niestety ostatnio propozycje kucharza coraz bardziej odbiegają od poprzedniego stylu Carskiej, który mnie urzekał. W zasadzie jest to już zwykła kuchnia miejska i niczym nie różni się od wielu podobnych restauracji w Warszawie czy innych dużych miastach. Dodatki do dań, dekoracje z pianek czy innych siateczek i farfocli nie pasują mi do tego miejsca. Jedynie dania, które pozostały w menu z poprzednich lat nadają charakteru. Kiedyś oprócz standardowego menu były wyjątkowe dania spoza karty. Teraz nawet jeśli są wprowadzane, to wieczorem nic już nie ma. Więc trochę szkoda, bo Carska nie jest już taką atrakcją, jak była wcześniej.

Dziękujemy, AJ_TravellerPL
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Na pewno warto to miejsce odwiedzić i zobaczyć. Byliśmy w godzinach przedpołudniowych i niestety możliwe było tylko śniadanie. Miła obsługa oznajmiła, że mogą zapytać czy byłoby dostępne ciasto i kawa. Bez problemu i otrzymaliśmy mega pyszne ciasto i solidna kawę. Jedyne co może troszkę przesadzone to cena. Mimo wszystko polecam :)

1  Dziękujemy, Wojciech B
Zrecenzowano 20 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Niestety bylismy z mężem tylko na zupie, więc ciężko stwierdzić cos o innych dniach, ale zupy byly pyszne. Knajpa przyjazna dzieciom(chociaz nie mam swoich, siedziala rodzina z dziecmi, ktore pozrzucaly cos. Od razu znalazla sie obslucga chetna pomoc)
Na pewno wrócimy po wiecej!

1  Dziękujemy, Agata D

Restauracja Carska — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Białowieża, Województwo podlaskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Carska? Podziel się wrażeniami!