“Dobre ale... ”

Buddha Thai & Fusion Restaurant
Nr 23 wśród 425 Restauracje (Szczecin)
Kuchnie: Tajska
Polecane, biorąc pod uwagę: Romantyczny
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Obiad, Dostawa, Rezerwacje
Opis: Pierwsza w Szczecinie restauracja tajska & fusion! Tajlandia od dawna kusi swoim pięknem i zjawiskowością. Kultura tego kraju łączy w sobie dwie najważniejsze reguły filozofii życia - przyjemność i harmonię, co ma również swoje odzwierciedlenie w kuchni tajskiej. Duży wpływ na rozwój Tajlandii zawsze miały też sąsiednie kraje. Chiny, Laos, Birma czy Indie wniosły do tajskiego świata również swoje przysmaki i zasady sztuki kulinarnej. Wiele z dań tajskich wywodzi się z tradycji i sztuki eleganckiego serwowania i przystrajania potraw np.: kwiatami lub pięknie wycinanymi, wręcz rzeźbionymi warzywami. Jest to tzw. nurt kuchni pałacowej. Tak misternie przygotowane potrawy nadal wywołują zazdrość mistrzów kuchni z zachodu. Kuchnia tajska przez swoją świeżość i charakterystyczny smak zdobyła swoich fanów również na innych kontynentach. Niezwykle rozsmakowali się w niej Amerykanie i Australijczycy. Wiele restauracji z tego typu jedzeniem powstaje również w Europie, teraz także w Szczecinie - zapraszamy do grona jej wielbicieli, zwłaszcza ze względu na jej lekkość i niesamowity smak. Zamiłowanie Tajów do higieny spożywania posiłków i walorów zdrowotnych przygotowanej przez nich żywności to kolejna zaleta tego królestwa smaku.

Jedzenie smaczne, ale mogło by być lepsze gdyby zainwestowali w lepszy produkt. Ceny nie adekwatne do jakości.

Dziękujemy, atomic242

Zrecenzowano 4 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Ale tym razem restauracja nieco rozczarowała. Bardzo dług i czas oczekiwania na posiłek, ponadto danie niezbyt smaczne, nie przyprawione, kurczak momentami niedosmażony... No nie tego się tu spodziewałam.
I nie usprawiedliwia tego fakt, że w restauracji były dwie większe grupy, ja również rezerwowałam z wyprzedzeniem stolik. Kelner niestety nie otrzymał napiwku, ponieważ kompletnie się nami nie interesował i olał informację na temat naszych słabych dań.
Zastanowię się czy jeszcze tu wrócę. Jest mnóstwo ciekawych miejsc tego typu.

Dziękujemy, Lenka W
Zrecenzowano 31 lipca 2019

Szanowni Państwo. Pierwszy raz wstawię tak kiepską opinię. Razem z koleżankami zajełyśmy wolny stolik. Na podanie karty czekaliśmy jakieś 15 minut. Ok zadarza się. Kelner podał karty, więc czas na zamówienie. Koleżanka niestety nie toleruje glutenu więc zapytała czy w zupie którą wybrała gluten się znajduje (ze składników w opisie wynikało że nie). Kelner na pytanie o gluten odpowiada, że oczywiście przecież jest mleko (kokosowe). No cóż może się nie znać. Zamówiłam przystawkę i zupę, dostałam oba dania w tym samym czasie. Ok może kelner ma kiepski dzień. Koleżanka musiała wyjść szybciej, podeszła do kelnera i poprosiła o rachunek (chciała zapłacić za siebie i poprosiła o rachunek dla reszty) . Powiedział że przyjdzie do stołu, ale oczywiście zapomniał. Po 15 minutach podeszła żeby jednak zapłacić przy barze, udało się. Ale niestety o naszym rachunku, już zapomniał, po raz kolejny. Podeszłam poprosiłam kolejny raz o rachunek. Pan w końcu po kolejnych 10 minutach podszedł zapytał jaka płatność, jedna osoba płaciła kartą drugą gotówką. Pan przyniósł rachunek i znikną na kolejne 10 minut. W końcu wstałyśmy i podeszłyśmy do Pana żeby zapłacić i zakończyć tą wizytę. Pierwszy raz nie zostawiłam napiwku. Smaku potraw już nie pamiętam. Byłam pewna że restauracje Pana Mariusza to klasa. Ale... No cóż zdarza się.

1  Dziękujemy, Agnieszka002009
Zrecenzowano 14 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Szeroki wybór dań, niestety ciężko o prawdziwie tajskie smaki. Bardzo przeciętne tajskie jedzenie w wygórowanej cenie.

Dziękujemy, 756magdalena_
Zrecenzowano 9 lipca 2019

Dobre jedzenie, miła obsługa. Zestaw dla czterech osób w bardzo przyzwoitej cenie. Jeśli ktoś nie lubi typowych tajskich pikantnych potraw, spokojnie znajdzie coś dla siebie.

Dziękujemy, Boguslaf

Buddha Thai & Fusion Restaurant — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Szczecin, Zachodniopomorskie

Byłeś(-aś) w Buddha Thai & Fusion Restaurant? Podziel się wrażeniami!