“Poniżej oczekiwań”

Z drugiej strony lustra
Nr 4 wśród 383 Restauracje (Szczecin)
Polecane, biorąc pod uwagę: Specjalne okazje, Romantyczny, Rodziny z dziećmi, Spotkania biznesowe
Opcje wyżywienia: Lunch, Po godzinach, Obiad, Śniadanie, Rezerwacje
Opis: Najlepszym określeniem dla kuchni z drugiej strony lustra to casual fine dining, czyli autorskie menu, dania przygotowane z najwyższej jakości, świeżych, naturalnych produktów, serwowane w relaksującym otoczeniu. Ideą jest łączenie klasycznych francuskich technik kulinarnych z tradycją różnych kuchni regionalnych, w tym oczywiście kuchni polskiej. Te regionalne inspiracje to nie tylko sposób przyrządzenia, ale także stosowanie w jak największym stopniu lokalnych składników. Wykorzystujemy też bardzo szeroko polskie produkty regionalne, jak sery kozie z Wołczkowa, kiszonki z Kołobrzegu, ryby z Zalewu Szczecińskiego, szparagi z Gryfina czy oscypki z Pienin. Smak, struktura i forma - te trzy elementy współdecydują o jakości serwowanych przez nas dań. Oprócz stałej karty zmieniającej się wraz z porami roku, codziennie proponujemy też coś ekstra. Gotujemy od podstaw, dzięki temu możemy spełniać indywidualne życzenia naszych gości i uwzględniać nietolerancje pokarmowe. Dania dla wegetarian są stałym elementem menu. Cieszymy się bardzo gdy odwiedzają nas dzieci, dla których mamy zawsze coś ciekawego do zaproponowania.  Specjalnością z drugiej strony lustra są tematyczne wieczory gourmet, z kilkudaniowymi menu degustacyjnymi, o których informujemy naszych Gości poprzez stronę internetową, media społecznościowe jak również nasz newsletter. Nasze desery przygotowywane są na bieżąco z najwyższej jakości naturalnych składników. Karta win liczy blisko sto wyselekcjonowanych pozycji z całego winiarskiego świata Bardzo miło będzie nam Państwa gościć, proszę rozmawiajmy o Waszych oczekiwaniach, marzeniach kulinarnych, myślę,że wiele z nich będziemy w stanie spełnić...  Zapraszam Iwona Niemczewska z Zespołem
Zrecenzowano 14 czerwca 2018

Biorąc pod uwagę tak pozytywne oceny, spodziewaliśmy się czegoś WOW. Tymczasem wystrój zupełnie mi się nie podobał. Wygląda tanio. Brak obrusów. Na stołach leżały tylko podkładki pod talerze. Serwetki miały jakiś roślinny print. To oczywiście rzecz gustu, ale spodziewałam się większej elegancji.
Przegrzebki były bardzo smaczne. Puree dyniowe- pyszne. Niestety, smak mięsa w tatarze zabiły dodatki. Czuć było tylko gorczycę i pieprz. Szkoda. Pierś z kaczki- bardzo smaczna, ale dodatki słabo komponowały się z resztą, ich smak nic nie wnosił. Nie wiem, czy to wina ich niewielkiej ilości, czy może samego smaku. Nie podbijały one smaku piersi. Ziemniaki podane do kaczki były za słabe jak na takie danie, jak z fast foodu, a nie eleganckiej restauracji. Grzybowe cappuccino było najsłabszym daniem. Bardzo żałuje, bo uwielbiam smardze i wiem, że można z nich wyczarować cuda. Do dania dodany był groszek, który był twardy i zupełnie nie smakował. A na samym dnie talerza leżały ziemniaki, bardzo przypominające te podane do kaczki. Na deser się nie zdecydowaliśmy.
Dania, które nam podano oceniłabym na 4 w skali do 6. W zasadzie smakowało nam bardzo tylko jedno danie. Pani, która nas przywitała była bardzo miła i poczuliśmy się, jak mile widziani goście. Szkoda, że kuchnia nie była tak dobra, jak się spodziewaliśmy. Dania nie były złe, ale po ocenach spodziewaliśmy się czegoś dużo lepszego.

1  Dziękujemy, MC_Ewelina

Zrecenzowano 10 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Wszędzie dyplomy, a jedzenie średnie, nie doprawione lub za słone, generalnie da się zjeść ale bez szału

5  Dziękujemy, Piotrek Z
Zrecenzowano 13 maja 2018

Według mnie świetny wybór dań, doskonale skomponowanych, zawierających unikalne składniki, w istotnej części regionalne. Na przykład ser ajurwedyjski z mleka krowiego, zakwaszony witaminą C. Wyobraźnia kulinarna, znakomity warsztat, kunszt Iwony Niemczewskiej oraz zespołu sprawiają, że restauracja Z Drugiej Strony Lustra należy do najlepszych w swojej kategorii w kraju, nie ustępując restauracjom w Europie, w tym berlińskim, posiadającym gwiazdki Michelin, spośród których część miałem okazję odwiedzić. Gratulacje i podziękowania. Serdecznie polecam.

3  Dziękujemy, Marek D
Zrecenzowano 11 kwietnia 2018

To było zaplanowane wyjście do dobrej restauracji. Do tej pory zawsze był dylemat, gdzie wyjść żeby zjeść dobrze, coś innego i mieć wrażenie że jesz posiłek przygotowany dla ciebie. Że kucharz pomyślał o produkcie, o jego przygotowaniu i ostatecznym efekcie. Taki lokal jest nam bardzo potrzebny w Szczecinie. Ja gorąco polecam, bo na wyciągnięcie ręki mamy to, na co do tej pory trzeba było jechać za granicę. Nasze miasto w końcu lekko nabiera szlifów.

3  Dziękujemy, Małgorzata B
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Iwona N, Właściciel, Z drugiej strony lustraOdpowiedź udzielona 12 kwietnia 2018

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i miłe słowa.
Zapraszamy ponownie

Zrecenzowano 30 marca 2018 z urządzeń przenośnych

Lokal o zaskakująco fatalnym wystroju, nie pasującym zupełnie do fanatastycznej nazwy- szkoda ze właściciele nie nawiązali wyglądem do nazwy. Brak czekadelka- duży minus, na świeże jedzenie można dlugo poczekać, jednakże lokal powinien oferować dla gości czekadelko. Jedzenie smaczne aczkolwiek do perfekcji trochę brakuje- fois gra niedoprawione, lekko przesmażone, grzanka czerstwa, cena do zaakceptowania (porcja fois gra na prawdę spora) gdyby dodac do tego dodatki- podanie rozmrożonych malin i kawalkow gruszki- mało ambitne i wyszukane.
Danie główne smaczne, dobrej jakości. Warte swojej ceny.
W zjedzeniu nam spokojnego obiadu bardzo przeszkadzający byli wszelcy dostawcy, interesanci, pan w sprawie pracy (wszystko to podczas godzinnego obiadu) którzy kręcili sie po lokalu (lokal takiej klasy powinien mieć zdecydowanie osobne wejście dla takich osob)- zdecydowanie nie jest to miejsce aby sie odprężyć i spędzić romantycznie czas.
Duży minus- zbyt zarozumiała szefowa kuchni, która starała sie być miła ale nie potrafi przyjąć krytyki bez własnego komentarza.
Kelnerka to raczej "podawcza"- w takiej klasy restauracjach powinna opowiadać o potrawach które sa serwowane.
Mimo wszystko smaczne miejsce.

1  Dziękujemy, Sylwia R

Z drugiej strony lustra — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Szczecin, Zachodnio-Pomorskie

Byłeś(-aś) w Z drugiej strony lustra? Podziel się wrażeniami!