“Obowiązkowy przystanek na kulinarnej mapie Szczecina”
Baraż Restauracja — recenzja

Baraż Restauracja
Nr 84 wśród 425 Restauracje (Szczecin)
Opis: Historia naszej rodzinnej restauracji jest krótka, ale bardzo intensywna. Rozpoczyna się od pewnej idei, by zaserwować Gościom bardzo dobre jedzenie, w solidnej oprawie, w słusznej ilości w przystępnych cenach. Udało nam się to osiągnąć, dzięki czemu wielu Gości nie kończy Barażu na jednej wizycie.

Perełka podzamcza - tak bym podsumowała wizytę w Barażu. Przemiła obsługa, dania rewelacyjne zarówno dla podniebienia jak i dla oka ;-) dodatkowy plus za ceny, są naprawdę niskie jak za taką porcję i jakość. Szczerze polecam!

Dziękujemy, aleksandra453
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BarazRestauracja, Kierownik, Baraż RestauracjaOdpowiedź udzielona 2 tygodnie(-i) temu

Pani Aleksandro, serdecznie dziękujemy za miłe słowa.
Cieszymy się, gdy Goście doceniają nasze starania.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy przy następnej okazji :-),
Zespół Baraż Restauracja

Dania ledwo poprawne, ale ledwo letnie zarówna stek jak i kaczka, jak i kopytka. Po zgłoszeniu tego faktu, dania częściowo podgrzane, ale mięso nadal letnie. Smak bez szału, pierś kaczki smakowała jak wątróbka. Sałatka z polędwicą nie warta swojej ceny - mało sosu, chrupało się zieleninę bez smaku, mięs wysuszone, zimne, sezam nie uprażony, więc bez smaku. Plus za obsługę, ale nie obroniło to kucharza. Ceny być może niewygórowane, ale porcje niewielkie, więc w sumie można powiedzieć, że restauracja droga.

Dziękujemy, Malgorzata P
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BarazRestauracja, Kierownik, Baraż RestauracjaOdpowiedź udzielona 3 tygodnie(-i) temu

Szanowna Pani, bardzo nam przykro, że nie spełniliśmy Pani oczekiwań. Spieszę z wyjaśnieniem, na czym polega metoda sous vide, którą przygotowujemy nasze mięsa. Jest to zamykanie mięsa próżniowo i gotowanie w niskiej temperaturze. Temperatura gotowania to ok. 60 stopni C, a czas około 2 godzin. Następnie mięso jest tylko finiszowane na grillu. Nie jesteśmy w stanie uzyskać temperatury, takiej jak np. z pieca, gdzie mięsa pieczemy np. w 200 stopniach C. Nasze mięsa nie mają więc temperatury 100 stopni, ale z pewnością są ciepłe i dzięki temu, że nie używamy wysokich temperatur do ich obróbki zachowują swoje naturalne substancje odżywcze, smak i soczystość. Dla klientów informacja o tym, które mięsa są przygotowane tą metodą widnieje w karcie (do wyboru mamy również takie, które przygotowane są tradycyjnie), ale rozumiem, że mogła Pani nie znać tej nazwy.
Jeśli chodzi o sałatkę, to sezam jest jak najbardziej prażony, a o dodatkowy sos zawsze można poprosić obsługę. Nie dajemy sosów zbyt dużo, ponieważ nie każdy Gość tak lubi, a za dodatkowy sos u nas nie ponosi się dodatkowej opłaty.
Jeśli chodzi o porcje, to gramatura mięsa to ok. 200 gram, a wszystkich dodatków po 150 gram, więc cała porcja dania głównego ma około 0,5 kg. Czy to dużo czy mało? Myślę, że wszystko zależy od osoby.
Natomiast o smaku nie będziemy dyskutować, ponieważ rozumiemy, że każdy ma inny gust i nie każdemu nasze smaki muszą odpowiadać.
Ale myślę, że nie było chyba aż tak źle, bo finalnie wszystko zostało zjedzone ;-)
Mimo wszystko dziękujemy za opinię.
Pozdrawiamy serdecznie,

Zrecenzowano 25 sierpnia 2019

Miejsce o klimacie dość surowym ale z pięterka piękny widok na Podzamcze. Obsługa i jedzenie na najwyższym poziomie.Tagliatelle pyszne. Kaczka wyśmienita.Filet z pstrąga genialny. A lody domowej roboty palce lizać. Do tego ceny jak na takie jedzenie według mnie umiarkowane. Polecam

Dziękujemy, EwaLeszek
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BarazRestauracja, Kierownik, Baraż RestauracjaOdpowiedź udzielona 3 września 2019

Bardzo dziękujemy za wspaniałą recenzję. Polecamy się na przyszłość :-) Pozdrawiamy serdecznie,

Zrecenzowano 4 sierpnia 2019

Cudowne miejsce z rewlacyjnym jedzenie i bardzo miłą obsługą .Ceny przystępne porcje odpowiednie .Koniecznie trzeba tu być

Dziękujemy, justyna r
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BarazRestauracja, Kierownik, Baraż RestauracjaOdpowiedź udzielona 5 sierpnia 2019

Bardzo dziękujemy Pani Justyno za wspaniałą rekomendację. Serdecznie zapraszamy do kolejnych odwiedzin. Pozdrawiamy, Zespół Baraż Restauracja

Zrecenzowano 18 lipca 2019

Miejsce nowe, ale słabo zachęcające. Obsługa bardzo profesjonalna!!! Danie, które jadłem - polędwica wieprzowa ze śliwką nie pozwalało smakiem. Dodatkami były ziemniaki gotowane z koperkiem oraz gotowana marchewka z selerem. Całość zwieńczona odrobiną sosu musztardowego. Nic na tym talerzu do siebie nie pasowało. Średnia ocena, tylko ze względu na obsługę - w Szczecinie to rzadkość by sztućce podawać w bawełnianych rękawiczkach :)

Dziękujemy, Jerzy J
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BarazRestauracja, Kierownik, Baraż RestauracjaOdpowiedź udzielona 22 lipca 2019

Panie Jerzy, dziękujemy za opinię. Jesteśmy nową restauracją, która jeszcze mocno ewoluuje i każda uwaga naszych Gości jest dla nas bardzo cenna. Postaramy się przyjrzeć temu daniu i jeszcze nad nim popracować.
Dziękujemy, że docenił Pan nasze starania, aby obsługa naszych Gości była na jak najwyższym poziomie.
Mamy nadzieję, że da nam Pan jeszcze szansę na zmianę opinii na temat naszych potraw ;-)
Pozdrawiamy serdecznie, Zespół Baraż Restauracja

Baraż Restauracja — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Szczecin, Zachodniopomorskie

Byłeś(-aś) w Baraż Restauracja? Podziel się wrażeniami!