Zapisz
Polecam.

Zwiedzanie "z dreszczykiem", czyli w ciemności i z latarkami robi większe wrażenie. Polecam, duża... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 18 września 2020
tgidelski
Łódź, Polska
Miejsce historii i żalu

Zrecenzowano: 17 maja 2018
vegefitbear
Szczecin, Polska

Zrecenzowano: 17 maja 2018 z urządzeń przenośnych

Byliśmy tam z firmą, za miesiąc zaplanowaliśmy i dostaliśmy piękna pani przewodnik, która ciekawie opowiadała nam o Niemcach cywilnych pod czas wojny. Bardzo zaskakujący był alarm i gonitwa szukając wyjścia. Super

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, vegefitbear
Zrecenzowano: 7 lipca 2017 z urządzeń przenośnych

Odwiedzenie schronów z II Wojny Światowej daje wyobrażenie; po pierwsze , że miasto przez dlugie lata było w rękach niemieckich, po drugie że wojna w niewyobrażalny sposób potrafiła upodlić i przerazić ludzi, którzy w lęku o własne życie tloczyli się tysiącami w zimnych poziemiach, a samoloty obracały w ruinę ich dobytek. Schrony które są pozostałością niemiecką na głebokości 30 metrów pod kilkumetrową warstwą zbrojonego betonu były zdolne pomieścić do 5000 tysięcy ludzi. Stała temperatura 10 stopni Celsjusza , farba fluorescencyja na ścianach, zaplecze medyczne, pokoje dla dzieci i ciężarnych, w ciągu godziny dają się we znaki pozwaląc wyobrazić sobie życie w czasie wojny.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2017
Dziękujemy, Maciek61
Zrecenzowano: 1 maja 2017 z urządzeń przenośnych

Miejsce ciekawe i warte zobaczenia chociaż niedoinwestowane a ma potencjał. Zdecydowanie nadrabia pan przewodnik, który z zaangażowaniem opowiada i zachęca do aktywnego zwiedzania. Cena niestety powala za 2 os. 50 PLN.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2017
Dziękujemy, maciejs343
Zrecenzowano: 18 października 2016 z urządzeń przenośnych

Miejsce znajduje się pod torami dworca głównego i pod częścią placu zawiszy. Pomieszczenia, wyposażenie i malowanie oddają ułamek grozy w jakiej przyszło żyć tak wielu.... Warto odwiedzić to miejsce.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2016
Dziękujemy, Flem19
Zrecenzowano: 4 września 2016

Przebyłem szlaki wielokrotnie. Są wspaniałe i warte obejrzenia. Na ludziach robią ogromne oczy...Najbardziej poelcem schron pod PKP w Szczecinie.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2015
Dziękujemy, VisitorKiezix