“Nowe podejście do klasyki”
Restauracja Va Banque — recenzja

Restauracja Va Banque
Nr 116 wśród 425 Restauracje (Szczecin)

Znajomy wędkarz mawiał, że pogoda może być tylko dobra albo bardzo dobra. Tak samo jest z potrawami w Va Banque - każda pozycja jest co najmniej dobra, a zazwyczaj bardzo dobra!

Ale od początku - wnętrze urządzone skromnie, aczkolwiek w dobrym guście. Karta jest przejrzysta, a ilość dań nie przytłacza jednocześnie dając możliwości dla każdego (wege również). Wkładki sezonowe są zmieniane regularnie i za każdym świetne.

Jak wspomniałem na początku, wszystkie dania są świetne, ale np. z przystawek marynowana wołowina według własnego przepisu jest punktem obowiązkowym! Z zup krem z kalarepy z bitą śmietaną.
Dania główne - noga z kaczki, poliki wołowe.
Dania z grilla - WSZYSTKO PO KOLEI! :D

Do tego wszystkiego ceny są naprawdę dobre, a zważywszy na niesamowitą jakość - okazyjne!

Ze szczecińskich restauracji mój absolutny faworyt!

Dziękujemy, Jakub P

Zrecenzowano 13 września 2019

Restauracja Va Banque to miejsce do którego wracam, jak do domu ukochanej babci. Jest to miejsce, gdzie nie tylko można dobrze zjeść, ale też spędzić czas w przyjaznej atmosferze.
Obsługa jest zdecydowanie profesjonalna. Kelnerka jest świetnym przewodnikiem dla niezdecydowanych
A Szef kuchni serwuje dania estetycznie a zarazem smacznie

Z całego serca POLECAM to miejsce

Dziękujemy, Kamila S
Zrecenzowano 2 września 2019

Kilka recenzji wpomina dużo o wystroju, i faktycznie częściowo jest trochę racji. Chyba wysokie sufity i niewspółmiernie mała powierzchnia podłogi powoduje, że lokal nie jest przytulny, a głosy odbijają się od ścian. Generalnie nie jest to miejsce, gdzie głównym celem jest podziwianie wnętrz, jednak trochę zabrakło czegoś co nada charakteru temu miejscu.

Razem z przyjaciółmi, zachęceni pozytywnymi opiniami odwiedziliśmy restaurację. Zostaliśmy bezbłędnie i miło obsłużeni. Zamówlismy kilka różnych dań. Kilka z nich rzeczywiście było dość oryginalnych ale na szczęście bez egzotycznych składników. Smazony bób był dla mnie zaskoczeniem i sałatka była naprawdę wyśmienita. Drób z grila był poprawny, czy policzki wołowe z kaszą bulgur. Swoje opinie zostawiliśmy także ustnie po pytaniu jak nam smakowało.

Ceny przystępne, ale jednak restauracyjne.
Myślę, że przyjdę tutaj jeszcze przynajmniej raz na powtórkę.

Życzę powodzenia w trudnym biznesie!

Dziękujemy, szymonwo
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Szymon M, Właściciel, Restauracja Va BanqueOdpowiedź udzielona 10 września 2019

Bardzo dziękujemy za tak wyczerpującą opinię. Widać, że napisał Pan tą opinię szczerze i od serca. Miło usłyszeć tak miłe rzeczy.

Co do wystroju to tak jak odpisywałem na poprzednie recenzje cały czas go polepszamy/udoskonalamy. Wiadomo, że sufitu nie jesteśmy w stanie obniżyć :) ale aktualnie szukamy nowego pomysłu na główną ścianę na sali górnej , a także lada dzień będzie nowe(lepsze) oświetlenie tejże sali. Słusznie Pan zauważył, że nie ma niestety w naszym wystroju jednej rzeczy, którą można podziwiać. Mam nadzieję jednak, że tą jedną wadę nadrobimy cichą, spokojną atmosferą a także pysznym jedzeniem. Następnym razem, jak się Państwo pojawią będzie inne menu sezonowe. Planujemy także startować w Restaurant Week. Zapraszamy!

Zrecenzowano 25 sierpnia 2019

W kuchni, dokładnie tak samo jak w każdej z dziedzin sztuki: są dzieła lepsze lub gorsze, ale są też i arcydzieła! W „Va banque” wszystkie dania są dziełem sztuki! Nic nie pojawia się w talerzu przez przypadek, wszystkie smaki współgrają i tak jak nuty w utworze muzycznym łącza się ze sobą tworząc melodię, tak tu każdy z wybranych składników prowadzi nas ku harmonii całego dania! Każdy wybór z menu jest trafiony, bo kucharz jest zarazem prawdziwym artystą i rzemieślnikiem! Jego pasję odczuwa się od pierwszego do ostatniego kęsa, od przystawki aż po deser!
A wszystko to przy dyskretnej obecności kelnerki, która dzięki doskonałej znajomości menu, wysokiej kulturze osobistej i prawdziwemu profesjonalizmowi potrafi wzbudzić ciekawość, bezbłędnie doradzić i jak wytrawny dyrygent, zapanować nad całą orkiestrą! To nowe miejsce w Szczecinie powinien odwiedzić każdy prawdziwy smakosz!

Dziękujemy, MTortorella
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: VaBanqueSzczecin, Właściciel, Restauracja Va BanqueOdpowiedź udzielona 1 września 2019

Wpisała się Pani do naszej bardzo krótkiej listy gości, których będziemy wspominać z wielkim sentymentem. Bardzo dziękujemy za tak pięknie napisaną opinię.

PS. Za rok jeszcze tu będziemy, zapraszamy!

Zrecenzowano 3 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Planowalam zjesc szybki biznesowy lunch podczas 2 tyg delegacji i juz zostalam. Kazdego dnia to miejsce zaskakuje smakiem i energia jaka sie wynosi z tego miejsca. Kuchnia i obsluga na wysokim poziomie. Polecam i z pewnoscia tu wroce.

Dziękujemy, magdalenam10

Bardzo było nam miło Panią gościć. Jest Pani jedną z tych klientów, których będziemy zawsze bardzo pozytywnie wspominać. Mamy nadzieję, że Pani następna delegacja również obierze kierunek Szczecin! :)

-Restauracja Va Banque

Restauracja Va Banque — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Szczecin, Zachodniopomorskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Va Banque? Podziel się wrażeniami!