“Swietne koktajle przepyszna kuchnia”

Nowy Świat Restaurant & Cocktail Bar
Nr 7 wśród 296 Restauracje (Sopot)
Kuchnie: Międzynarodowa
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Opis: Nowy Świat to miejsce w centralnym punkcie Sopotu... z doskonałym widokiem na tętniące serce miasta. Letni taras jest idealnym dopełnieniem eleganckiego wnętrza restauracji. Nasi goście mogą skosztować kuchni polskiej, łączącej tradycję z nowoczesnością, w najlepszym wydaniu. Menu oparte na sezonowych, świeżych i lokalnych składnikach przypadnie do gustu najbardziej wymagającym gościom. Szef kuchni, Rafał Kopicki, pasjonat i perfekcjonista, dokłada wszelkich starań, aby nasi goście odkryli na nowo smaki i aromaty kuchni polskiej. Starannie wyselekcjonowane wina dopełniają naszą kartę dań. Można u nas znaleźć wina z całego świata, także te z polskich wnnic. Dla osób szukających koktajlowych wrażeń to miejsce obowiązkowe na mapie trójmiasta. Autorskie koktajle serwowane przez jednych z najlepszych barmanów w kraju, stale doskonalących swoje umiejętności w ramach międzynarodowych konkursów barmańskich. Nasza wizja to promocja tradycyjnych, często zapomnianych polskich składników zarówno w kuchni, jak i za barem.

Jest to restauracja, ktora odwiedzam za kazdym razem bedac w Sopocie. Wielka szkoda, ze jest tak ukryta, ze prawie jej nie widac. Mimo, ze miesci sie przy glownym deptaku. Za pierwszym razem trafilismy tam na prawde przypadkiem.
W Nowym Swiecie polecam przede wszystkim doskonala karte koktajli, tworzona przez najwyzszej klasy barmanow. Karta sie zmienia, za kazdym razem kiedy tu jestem zaskakuja mnie nowe smaki. Do tego super nowoczesna kuchnia typu fine dining. Zawsze wychodze stad mega najedzona.
Przy naszej ostatniej wizycie probowalismy sledzia, taatara wolowego, dorsza, kurczaka i pierogi ruskie. Poezja smakow!!! Jest to restauracja z gatunkow, ze nie wazne co sie zamowi t tak wiadomo, ze bedzie dostkonale.

1  Dziękujemy, OlgaLukas

Obsluga: Mieliśmy przyjemność być zaopiekowanymi przez Panią Ule. Jest ona osoba o niezwykle profesjonalnym podejściu do klienta, wiedzą kulinarna na najwyższym poziomie i nieziemskim tembrze głosu... Doradzała i opowiadała o posilkach i koktajlach w sposób bardzo synestetyczny, gdzie każdorazowy przykład drinka/posilku odrazu się czuło, wyobrażało i smakowało. Rewelacja.
Jedzenie: oparte na prostych produktach, jakosciowych, z których całość tworzyła swietne połączenia. Zdecydowanie polecam.

1  Dziękujemy, Mateusz S

W ubiegłym czasie posnatnowilem wybrać sie do NS na kilka niebanalnych koktajli, za barem grasowal Barman Piotrek aka waski , ten Pan zna sie na rzeczy!! Wielkie brawa dla niego jak i calej ekipy, zapewne wrócę nie raz

3  Dziękujemy, Koneseer
Zrecenzowano 9 września 2019

Zarówno klimat restauracji jak i posiłki bardzo dobre... Polecam pierogi z rybka i karmazyna na danie główne. Smak jak i podanie dań myślę, że zachwyci osoby wymagające.... Oczy jedzą a co dopiero żołądek.:-)

1  Dziękujemy, Koneser75
Zrecenzowano 28 sierpnia 2019

W życiu nie jadłam lepszych krewetek
A drink From Rhubarb with Love zachwycił smakiem, ale przede wszystkim sposobem podania. Gratuluję pomysłowości barmanowi, a właścicielowi restauracji zazdroszczę szefa kuchni.
Polecam z całego serca.

1  Dziękujemy, iza r

Nowy Świat Restaurant & Cocktail Bar — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Nowy Świat Restaurant & Cocktail Bar? Podziel się wrażeniami!