“Świetne jedzenie w pięknym otoczeniu”
Jakubiak w Sopocie — recenzja

Jakubiak w Sopocie
Nr 151 wśród 296 Restauracje (Sopot)
Opis: Tutaj czas staje w miejscu i pozwala oderwać się od codzienności, tutaj smakiem przeniosę Cię do Twoich najpiękniejszych wspomnień. Razem z moim szefem kuchni dołożyliśmy wszelkich starań aby skomponować menu oparte na Twoich potrzebach, upodobaniach, tęsknotach - do tego co prawdziwe, regionalne, domowe.
Zrecenzowano 2 września 2019

Pocztą pantoflową dowiedziałem się o nowej restauracji w Sopocie firmowanej przez Mistrza Kuchni p. Jakubiaka. Dlatego poprzeczkę postawiłem wysoko (restauracja znajduje się przy stadionie lekkoatletycznym) Kuchnia "obroniła" się na 5-kę. Zamówiłem chłodnik z kiszonej marchewki i kurczaka zagrodowego. Wspaniała uczta dla wszystkich zmysłów (no może oprócz słuchu) Warto zarezerwować stolik ponieważ lokal nie jest duży a gości przybywa, do czego i ja się zapewne przyczynię. Polecam.

Dziękujemy, Artsartur

Zrecenzowano 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce urzeka wystrojem a później jest już tylko lepiej. Świadowe gotowanie na światowym poziomie. Jagnięcina bardzo dobra z dodatkami które śmiało konkurowały z samym mięsem. Karpatka wieprzowa genialna. Przystawki i zupy cudo. Dziękujemy Panie Jakubiak!
Ps wino za rekomendacją obsługi również ok :)

Dziękujemy, marcusGD
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Dania pyszne, miejsce super, gospodarz otwarty, obsługa uprzejma. Bardzo przyjemna restauracja. Tatar obłędny, grubo siekany z kiszonkami, makaron w punkt, trochę za duża porcja, pierś z kurczaka z kością i skórą najlepsza. Wino pyszne, hojnie polewane. Mąż chyba pierwszy raz zostawił napiwek (z zasady nie daje), zakochany w tym miejscu. Zdecydowanie wrócimy!

Dziękujemy, DorotaW1066
Zrecenzowano 14 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Lokalizacja idealna dla osób chcących oderwać się od tłoku i hałasu w centrum. To było powodem dla którego zaproponowałam znajomym aby sprawdzić to miejsce. Wnętrze lokalu jest i tyle, ale w przypadku fenomenalnej kuchni nie ms to znaczenia. Tu na kulinarne fajerwerki nie ma co liczyć. Jedzenie poprawne. Próbowałam zupy rybnej bardzo zachwalanej w sieci i była ok, ani zła ani super dobra. Na początku głównie smakowała papryką , z czasem smak się bilansował. Do tego hummus z wołowina i znowu miałam podobne odczucia. Nie było to złe smakowało jak hummus który robię sobie w domu, zabrakło zaskakujących dodatków czy tego ekstra czegoś w smaku. Opinie moich towarzyszy podobne. Gołąbek z dorszem pozostał niedokończony, sałata z kozim serem niestety banalna. Za to wino wyśmienite. Miła obsługa która jednak dość dziwnie rozsadza przy stolikach. W lokalu zajęte dwa stoliki, stojące obok siebie reszta pusta, na logikę lepiej byłoby posadzić ludzi w pewnem oddaleniu zapewniając większa intymność. Ja raczej nie pojawię się ponownie i raczej nie zachęcam do odwiedzin.

Dziękujemy, mmgosh
Zrecenzowano 11 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wisienka na torcie.
Jadąc do Trójmiasta miałam ochotę odwiedzić restaurację Pana Tomka Jakubiaka, którego uwielbiam i oglądam w tv jak tylko pozwala mi czas. Co więcej, gotowanie wg jego wskazówek sprawia, że danie zawsze się udaje i człowiek zawsze uczy się czegoś nowego.

I restaurację odwiedziliśmy, ale....
„Jakubiak w Sopocie” to coś więcej niż zwykła restauracja. Już sam front domu przywołuje jakieś wspomnienia w dzieciństwa: drewniany ganek, elewacja w kolorze wina i las dookoła. Wnętrze urzeka przytulnością, ale i nowoczesnością.

Jedzenie jest tak smaczne jak tylko można to sobie wyobrazić. Zamówiliśmy gołąbka z dorszem i kaszą, krem z jarmużu z chrustem z pasternaku. Drugie danie to sznycel wieprzowy z sałatką z młodych ziemniaków i ogórków z bekonem i jajkiem sadzonym. A dla córki specjalnie zrobiono makaron z kurczakiem w sosie śmietankowym. Wszystko było tak pyszne jak tylko być mogło. Do tego soczki ON LEMON: śliwkowy, rabarbarowy i cola.
W restauracji można zakupić również konfitury i musy własnej roboty w słoiczkach.

A sam Gospodarz jest przesympatycznym, uroczym i niezwykle gościnnym człowiekiem, który sprawia, że od pierwszych chwil ciepło robi się na sercu i ma się ochotę zostać tam na zawsze.

Tomasz Jakubiak - dziękujemy za wspólne chwile i poświęcony nam czas.

#JakubiakWsopocie #Sopot #Jakubiak

Dziękujemy, 952marlenam

Jakubiak w Sopocie — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Jakubiak w Sopocie? Podziel się wrażeniami!