Zrecenzowano: 15 lipca 2019

Hostel na ul Chopina , blisko do dworca , plaży i centrum.Sklep Żabka 30 m oraz nocny tuż za rogiem ze wszystkimi atutami.Hostel mały ,spokojna atmosfera,miła obsługa, czyste pokoje i łazienki.Motto obsługi No problem!Byliśmy duża grupa większość była zadowolona z pobytu.Pewnie tam wrócimy niebawem.
Ilona i Darek

• Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, Lemoniadowy J
Zrecenzowano: 5 października 2018

W maju zatrzymaliśmy się w Hostelu „Stacja plaża” w ramach wycieczki zorganizowanej dla 40-osobowej grupy studentów zagranicznych. Uczestnicy w przeprowadzonej ankiecie ewaluacyjnej jednogłośnie stwierdzili, iż lokalizacja hostelu jest świetna oraz, że są zadowoleniu ze standardu hostelu. Pieszo do plaży, na molo oraz do stacji kolejowej dostaniemy się w +/- 5 minut! Mimo, że łazienki były wspólne, nie spowodowało to większych kolejek i nie było powodem opóźnień. Cały hostel też sprawia wrażanie odnowionego i schludnego, ze wspólną przestrzenią w postaci salonu, z którego mogliśmy korzystać wieczorami. Tam też można było zjeść śniadanie, jednak w pokoju robił się tłok gdy przebywało w nim więcej niż 25-30 osób. Pokoje były dwu- i więcej osobowe z łóżkami przeważnie piętrowymi. W trakcie naszego pobytu, w hostelu była także inna grupa, więc hostel był pełen. Pewne niezadowolenie spowodowały porcjowane śniadania z brakiem możliwości wyboru. Dla niektórych też były one po prostu za małe. Nie wiemy czy coś zmieniło się od tamtego czasu, jednak osobiście chciałybyśmy zarekomendować hostelowi rozważenie zmiany sposobu podania śniadania na szwedzki stół - poza tym odniosłyśmy wrażenie, że hostel nie był gotowy na przyjęcie w jednym momencie prawie 80 osób - w hostelu tylko jedna Pani do przygotowywania posiłków, siłą rzeczy nie było możliwości, żeby przygotowała je na czas. Podsumowując, oceniamy zatem hostel na bardzo dobry w przystępnej cenie w porównaniu z ośrodkami w Sopocie. Dodatkowo usytuowany w świetnej lokalizacji. Główne niedogodności wynikały z wielkości hostelu, który sam w sobie nie jest za duży, jednak przestrzeń wydaje się być dobrze zagospodarowana - problem pojawił się w momencie gdy Hostel był po prostu przepełniony. Sugerujemy także przemyśleć kwestie śniadań, bo to one były głównym powodem uwag, jednak mogło się coś od tej pory zmienić, tego nie wiemy. Czasami także recepcjoniście sprawiali wrażenie mało przyjemnych, także w stosunku co do Pani przygotowującej śniadania. Jeśli chodzi o kontakt z właścicielami to wspominamy go bardzo miło, telefonicznie jak i mailowo kontakt był sprawny. Wszystko odbyło się zgodnie z umową, a na miejscu mogłyśmy liczyć na porady odnośnie miasta. Ostatniego dnia też pozwolono nam zostawić walizki, co było dla nas dużym ułatwieniem. Ogólnie swoje wrażania oceniamy jako pozytywne, polecając jednocześnie hostel i mając nadzieję, że będzie się nadal rozwijał, ponieważ miejsce ma duży potencjał.

Powyższa opinia została stworzona przez Koordynatorki wyjazdu jak i była podsumowaniem ankiety ewaluacyjnej przeprowadzonej wśród uczestników wyjazdu. Opinia odnosi się do doświadczeń jakie miałyśmy z hostelem podczas 3-dniowej wycieczki, które podsumowując oceniamy pozytywnie.

Termin pobytu: maj 2018
Dziękujemy, Travel E
Zrecenzowano: 16 września 2018

Wybrałyśmy ten hostel wspólnie z siostrą-szukałyśmy noclegu w bezpiecznym miejscu blisko dworca pkp. Faktycznie hostel znajduje się blisko dworca i Monciaka ale z bezpieczeństwem i stanem technicznym jest zdecydowanie kiepsko.
Pokój dwuosobowy(drogi!) okazał się boksem wciśniętym między dwa pokoje,ograniczonym z trzech stron oknami-zero intymności,poczucia bezpieczeństwa i dźwiękoszczelności(patrz fotki). Okna łączące nasz pokój z sąsiednimi pokojami były zaklejone taśmą i bez najmniejszego trudu można było je otworzyć(sprawdziłam).Dobrze,że w pokoju znajdowały się dwie metalowe szafeczki zamykane na kluczyk-dzięki temu nie musiałyśmy zabierać ze sobą na plażę wszystkich swoich rzeczy ale i tak bałyśmy się co zastaniemy po powrocie do pokoju skoro bez trudu można było do niego wejść.
Kolejny ogromny minus hostelu to stan techniczny:wszędzie odpadające kontakty, wyrwane plafony sufitowe, poplamione dywany w częściach wspólnych, prysznice w stanie wykluczającym możliwość kąpieli(smród, brud i pleśń),...bardzo dużo niedoróbek budowlanych(patrz fotki).
Przed przyjazdem uzyskałyśmy telefonicznie informację,że we wspólnej kuchni znajdują się kawa,herbata i cukier. Na miejscu zastałyśmy 2 brudne słoiki:po kawie i z resztką brudnego cukru. Musiałyśmy w nocy biec do najbliższego sklepu żeby kupić herbatę,kawę,mleko i cukier(które mogłyśmy wziąć z domu gdybyśmy nie zostały wprowadzone w błąd).
Na recepcji siedział miły, ale kompletnie niedoinformowany i niedouczony,chłopak. Sam przyznał,że to jego 2 dzień w pracy. Nie wiem dlaczego został bez wsparcia ale bardzo rzutowało to na ocenę hostelu!
Jako plus mogę tylko wymienić: szafki na kluczyk, ręczniki w pokoju i czystą pościel. Cała reszta to wstyd,zwłaszcza przy tak wysokich cenach(lepsze warunki są w akademikach za 1/4 ceny pokoju w hostelu!)
Nie polecam!

Termin pobytu: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, ma_gorzatap27
Zrecenzowano: 24 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Hostel wybrany poczatkowo wylacznie ze wzgledu na lokalizacje, 4min z pociagu, 4 min do plazy. Cena tez jest bezkonkurencyjna! Wlasciciele wyjatkowo pomocni i wyrozumiali. W hostelu mialysmy z 20stka dziewczyn nocleg podczas wieczoru panienskiego i wlasciciele bardzo pomagali w zorganizowaniu dodatkowych atrakcji, zawsze byli usmiechnieci i wyjatkowo bezstresowi! Moze nie polecalabym dla rodzin z malymi dziecmi ze wzgledu na potencjalny poziom halasu ktory mozna zastac poznym wieczorem zwlaszcza w sezonie ale dla kazdego kto planuje odwiedzic sopot w celach imprezowo-rozrywkowych i nie chce sluchac ze o 22 jest juz cisza nocna to jest idealne rozwiazanie! Miejsce jest bardzo przytulne i moge pisac jedynie w samych superlatywach! Nie ma nic co do czego moglabym sie przyczepic lub na co narzekac! Polecam serdecznie! Naprawde warto skorzystac z goscinnosci wlascicieli hostelu stacja plaza!

Termin pobytu: lipiec 2018
Dziękujemy, justynak63
Zrecenzowano: 25 czerwca 2018

Zamówiliśmy i opłaciliśmy pokój dwuosobowy, jednak dzień przed wyjazdem okazało się, że pokój jest niedostępny. Wielokrotnie zostawały przesyłane nam informacje od Airbnb odnośnie problemów z rezerwacją. Ostatecznie otrzymaliśmy pokój 8-osobowy na wyłączność lecz żadne z łóżek nie było 2-osobowe. W opisie było zawarte śniadanie które po przyjeździe okazało się dodatkowo płatne. Brudne łazienki, zatkany spływ w prysznicu przez włosy, brudne umywalki i ubikacje noszące znamiona wymiocin. Brak papieru toaletowego. Mimo uprzejmości właściciela zdecydowaliśmy wyrazić swoją opinię ze względu na niedopuszczalne zachowanie oraz stan w jakim był recepcjonista oraz karygodne naruszanie regulaminu hostelu. Po przyjeździe do hostelu wykazaliśmy zrozumienie za zaistniałą sytuację z zamianą pokojów, jednak byliśmy zszokowani chamskim i nieuprzejmym potraktowaniem nas przez niekompetentnego recepcjonistę (nie był to właściciel a pracownik na nocnej zmianie), który wydawał się być pod wypływem substancji psychoaktywnych. W trakcie naszego pobytu na terenie hostelu odbywał się wieczór kawalerski. W ciągu dnia na terenie całego hostelu pijani goście biegali, głośno śpiewali, chodzili roznegliżowani, po czym opuścili hostel. Wrócili około 5 nad ranem awanturując się z wyraźną chęcią wszczęcia bijatyki, krzycząc, co uniemożliwiało spanie oraz wszelkie poczucie bezpieczeństwa. Niestety obsługa hostelu w żaden sposób nie zareagowała a wręcz wykazywała chamskie zachowanie wobec zwrócenia uwagi na zaistniałą sytuację. Podczas porannego wymeldowywania się, jeden z gości hostelowych w dość głośny sposób wymiotował do umywalki vis a vis recepcji. Nie wyobrażam sobie rekomendacji tego miejsca komukolwiek, w szczególności rodzinom z dziećmi.

Termin pobytu: czerwiec 2018
  • Typ podróży: Podróż służbowa