Hotel jako budynek jest całkiem ładny, z zewnątrz zaprojektowany w nowoczesnym stylu. Obiekt usytuowany jest na koncu Sopotu, 15 minut do mola i słynnego "Monciaka", dystans do plazy to ok 6 minut. Standardowe pokoje są całkiem duże, gustownie urządzone, lazienki bardzo czyste, brak zastrzezen co do sprzatania.
Sniadania bardzo smaczne, spory wybor potraw.

Zastrzeżenia wpływajace na ocenę:

- z opisu na na stronie pośredniczącej w wynajmie, a nawet ze zdjec wywnioskowac mozna, ze hotel usytuowany jest bezposrednio przy plazy, tymczasem nie ma on bezposredniego dostepu, Chcac udac sie na plaże trzeba urzadzic sobie spacer ulicamI Sopotu.

- odmowa przyniesienia kolacji w ramach płatnego! room service o godzinie 20.00 umotywowana faktem, ze "restauracja ma duze obłozenie". Nie rozumiem, czym rozni sie zamowienie potraw przy stoliku od zamowienia ich przez telefon, oprocz tego, ze ktos musi pokonac 2 pietra winda i doniesc jedzenie do drzwi za dodatkowa oplata.

- drogi parking podziemny (70 zl/dzien), parking naziemny na 15 miejsc! bez mozliwosci rezerwacji, przy wyjezdzie otrzymujemy informację, ze takze on jest platny (20 pln/dzien), wczesniej o tym fakcie nikt absolutnie nie wspomina. Przy cenach niemal 500 pln/ doba jest to nieco smieszne.

- sauna czynna teoretycznie do 22.00. Przy wejsciu o godzinie 20.00 zastajemy wylaczona laznie parowa, zamkniety basen podgrzewany, wylaczona muzykę. Dostepna jest tylko jedna sauna sucham ktora dodatkowo ustawiona jest na 70 stopni, bez mozliwosci samodzielnej regulacji.

Ogolna ocena 3,5/5

Dziękujemy, 385jakubm

Ogólnie jestem bardzo rozczarowany : fajna lokalizacja, blisko zieleni, płazy i centrum, dobre śniadania (lepsze niż w Merze), lobby i restauracja w klimacie butikowym

Niestety ogromny problem z większością personelu : większość pań na recepcji wyglądają jak by tu były za karę, pani na śniadaniu zamiast posprzątać zrzuca okruszki na ziemie, ciasno na śniadaniu, tylko 1 maszyna do kawy... natomiast przesympatyczny barman i 1 z kelnerów
Problem z personelem wraca od miesięcy ale nie wyglada na to aby dyrekcja cós z tym robiła.
Poza tym cienka i niewygodna poduszka, cienkie ściany, wszystko słychać, pusty barek w pokoju jakby to była konferencja sprzedaży dla firmy
Od takiego hotelu i za takie pieniądze (550 zł / noc) oczekuje znacznie więcej i nie wróżę temu hotelowi dobrej przyszłości

Dziękujemy, Alex B
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo ładny, nowoczesny hotel świetnie usytuowany. Bardzo dobra kuchnia, bardzo ładne, wygodne pokoje, bardzo czysto. Łóżko ciut mało wygodne - jak dla mnie zbyt miękki materac, ale to jest bardzo subiektywne - każdy lubi coś innego. Łazienka bardzo ładna. Niewielki minus (dla niektórych) za brak maty grzewczej pod lustrem w łazience - bierzesz prysznic i lustro jest tak zaparowane, że potrzebujesz kilku minut żeby się ogolić/ uczesać, ale to pikuś. Do plaży 7 minut pieszo. Fajne miejsce.

Typ podróży: Podróż służbowa
Dziękujemy, Michał B
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019

Pobyt ze znajomymi od 6 do 8 sierpnia.
Pokój stosunkowo mały, ale nie przeszkadzało to nam. Dobrze wyposażony. Łazienki czyste. Generalnie nie ma się do czego przyczepić poza pustym mini barkiem. Widok z okna kiepski – na parking. Niestety pokoje z widokiem na morze były już wyprzedane. Jeśli mam oceniać sam pokój to dałbym 4 gwiazdki, ale hotel to nie tylko pokój. Wielkim minusem hotelu jest parking, a w zasadzie można powiedzieć, że jego brak. Owszem jest hala garażowa (nie wiem na ile miejsc), ale była już w całości zajęta. Miejsca postojowe przed budynkiem to około 20 parkingów, które są płatne, ale również były zajęte. W pobliżu są parkingi publiczne-płatne oddalone od hotelu o kilka minut drogi co jest dość słabe jeśli chodzi o 4* hotel. W sezonie za pokój płaci się ponad 400 zł za dobę i myślę, że każdy gość chciałby postawić samochód w stosunkowo niedużej odległości od hotelu lub na jego terenie, a nie jeździć przez 15 min w koło szukając wolnego parkingu tak jak my. Pani w recepcji choć była miła to jednak miała wyuczoną formułkę na ciężkie pytania odnośnie parkingów i polecała parkowanie na terenie niedalekiej….budowy 
Kolejny punkt to restauracja – śniadań nie jedliśmy ponieważ cena to 70 zł! Za osobę co jest chyba jedną z wyższych kwot jakie widziałem w Polsce jeśli chodzi o śniadanie. Posiłki wybierane z karty smaczne. Drogie, ale smaczne.
Podsumowując – do morza 5 może 7 minut. Na Monciak jakieś 10-15 min. Ceny w sezonie srogie. Ceny śniadań bardzo wysokie. Parkingu brak chyba, że ma się szczęście. Szczerze mówiąc nie było źle, ale porównując cenę do otrzymanego „towaru” to można znaleźć coś lepszego. Raczej nie wrócimy.

Wskazówka dotycząca pokoi: Nie polecam pokoi z widokiem na parking - jest głośno
Dziękujemy, RolandCzarny
Zrecenzowano: 10 sierpnia 2019

Bardzo ładny hotel. Pełne wdzięku wnętrza. Ładne, zadbane pokoje. Przepyszne śniadania oraz kolacje!! Lecz z jednym minusem: brak uwzględniana posiłku dla dzieci. Na kolacji potrawy były wysmakowane i ekstrawaganckie ale bardziej dla dorosłych. Nie ma natomiast żadnych dodatków dla dzieci w kolacjach tematycznych.

Dziękujemy, antekantoni
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: KamilCzajkowski, General Manager, Hotel SopotOdpowiedź udzielona 16 sierpnia 2019

Dziękuję za pozytywną ocenę. Przyznam, że rzeczywiście w wieczornych bufetach nie wszystkie pozycje są dogodne dla dzieci, dlatego zawsze jest możliwość zamówienia dla dzieci pozycji spoza bufetu. Przykro mi, że ta opcja nie została Państwu zakomunikowana. Zwrócę uwagę kelnerom, by dbali o to aby rodziny z dziećmi były o tym informowane. Pozdrawiam serdecznie z nadzieją, że będziemy mieli możliwość gościć Państwa ponownie w Hotelu Sopot.

Kamil Czajkowski