“Spotkanie z historią”

Muzeum Pomorza Srodkowego w Slupsku
Nr 1 wśród 9 atrakcji (Słupsk)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 10 października 2017

Jeśli chodzi o Słupsk, Muzeum Pomorza Środkowego jest miejscem godnym odwiedzenia. Zwiedziliśmy muzeum ze wspaniałą przewodniczką, dzięki której mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawostek i śmiesznych anegdot zarówno o burzliwej historii zamku, o książętach i poszczególnych eksponatach, np.: muzeum w słupsku jest poświęcone rzeźbie a w innych muzeach na pomorzu gromadzone jest malarstwo przedmioty z innych dziedzin sztuki.
Oczywiście z naszą przewodniczką zwiedziliśmy również wystawę Witkacego, w opiniach przeczytałem, że jest ona upchnięta w dwóch salkach... ale wydaje mi się, że ten absurd pasuje zarówno do wystawy jaki i do nietuzinkowej osobowości autora. Ale.. kolekcja ma być przeniesiona na ulicę Szarych Szeregów, gdzie będzie eksponowana we "właściwy" sposób.

Polecam zwiedzenie Muzeum z przewodnikiem.

Dziękujemy, grzesku
Filtrowanie

Zrecenzowano 29 sierpnia 2017

Jak Słupsk, to tylko Witkacy. Niestety największa kolekcja w Polsce została wciśnięta do dwóch małych sal. Ponad 120 pasteli i innych obiektów, co za okrucieństwo. Umieszczone w małych, acz wysokich pomieszczeniach, zawieszone po trzy jeden nad drugim. Na wysokości wzroku(1), trzeba zadrzeć głowę i nie za bardzo coś widać(2) i już nic nie widać(3). Sale są całkowicie zaciemnione, a sztuczne oświetlenie wali po oszklonych pastelach. Miałem wrażenie, że Witkacy im przeszkadza poniekąd. Jeśli tak, to trzeba go oddać w godne ręce może.
Niemniej obsługa miła.

1  Dziękujemy, marekjablonski
Zrecenzowano 16 sierpnia 2017

Z przyjemnością obejrzałam obrazy Witkacego po kilkunastu latach, te same, w tym samym miejscu. Najbardziej podoba mi się autoportret Witkacego przy wejściu po prawej stronie. Ciekawostką są umieszczone w rogach obrazów informacje o tym co malarz zażył przed stworzeniem dzieła.

Dziękujemy, Agnieszka M
Zrecenzowano 30 czerwca 2017 z urządzeń przenośnych

Muzeum Zamku Książąt zdecydowanie polecamy do zwiedzenia . Eksponaty nakryć stołowych i sztućców fascynujące .

Dziękujemy, marek4589
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 23 czerwca 2017

Muzeum lokalne, przybliża odrobinę historię wybrzeża środkowego, tą starszą i prawie współczesną. Na ostatnim piętrze budynku głównego, jest stała wystawa prac Witkacego, zdecydowanie dla miłośników jego talentu.

1  Dziękujemy, Wojciech K

Muzeum Pomorza Srodkowego w Slupsku — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Słupsk, Pomorskie
Słupsk, Pomorskie

Byłeś(-aś) w Muzeum Pomorza Srodkowego w Slupsku? Podziel się wrażeniami!