Zwiedzanie Zamku

Piękny Zamek, bardzo miłe zwiedzanie Program dla rodzin na ok 2,5 godz Dziecko (2latek) jest w... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
annakisiel
Warszawa, Polska
Najwieksza historyczna atrakcja Polski.

Wróciliśmy do Malborka po kilku latach, te same wrażenia jak za pierwszym razem. Gorąco polecam... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Pawel1979Bydgoszcz
Przeczytaj wszystkie recenzje (2 337)

Byłem tutaj 11 lat temu i to, co teraz zwiedza się nie można porównać do tego sprzed 11 lat. Jest wiele komnat udostępnionych do zwiedzania wcześniej niedostępnych, trasa wycieczki wydłużyła się do czterech godzin. Ale to nie są stracone godziny Jeśli dostanie się przewodnika, który mówi opowiada ciekawie o Zamku, o jego historii, o rycerzach, czas szybko płynie. Warto tu wracać co parę lat, bowiem zamek cały czas remontuję się i co jakiś czas oddawane są do zwiedzania nowe miejsca. Wspaniałym przykładem jest tu skrzydło szpitalne Ten kto chce może wejść za dodatkową opłatą 5 zł na wieżę zamkową, ze szczytu o której roztacza się imponujący widok na bliską oraz dalszą okolicę. Widać także Gdańsk, Elbląg, Sztum. Niezapomnianym przeżyciem jest uczestnictwo w spektaklu światło i dźwięk odbywającym się w nocy na zamku dolnym i górnym w interpretacji polskich aktorów, Gustawa Holoubka, Magdy Zawadzkiej, Daniela Olbrychskiego, Jana Świderskiego, Władysława Hańczy i innych.

2  Dziękujemy, edytaszymanska

Punkt obowiązkowy. To trzeba zobaczyć mimo tłoku.. Ale warto obejrzeć i pozwiedzać ten największy ceglany zamek Europy. Jedyna rada to trzymajcie się jak najdalej od parkingów przy zamku. Znajdzie miejsce gdzieś dalej.. Wszędzie i tak jest blisko a za 4 godziny parkowania przy zamku zapłaciliśmy 40 PLN.. Masakra..

1  Dziękujemy, 215januszk

Piękne miejsce , jednak minusem jest cena. Kilkadziesiąt złotych za sam wstęp uważam za zbyt wygórowane. Za duża liczba turystów sprawia , że przewodnika prawie nie słychać Sam obiekt jak najbardziej okazały i warty zobaczenia.

Dziękujemy, 521dominikap

Spokojnie można w Muzeum spędzić cały dzień i dobrze, bo poza zamkiem niewiele jest w Malborku do zobaczenia.
Bardzo dobrze nagrany audioprzewodnik! Korzystaliśmy pierwszy raz z tego typu sposobu poznawania historii miejsca i byliśmy zachwyceni. Po pierwsze przewodnik sam lokalizuje w jakim miejscu się znajdujesz (nie trzeba się przejmować czy weszło się do właściwej sali, na wyświetlaczu znajdują się podpowiedzi). Po drugie zwiedzanie można rozszerzyć np.: na wystawach, przy co ciekawszych eksponatach są specjalne punkty, przy których można uruchomić dodatkowe nagrania na przewodniku. Po trzecie: przerwy- robisz kiedy chcesz. Dzieciak chce siku, czas na kawę, czy po prostu nogi odmawiają współpracy- robisz przerwę. Na prawdę było mi żal tych wszystkich ludzi ganiających za "ludzkimi" przewodnikami. Bywają przewodnicy z powołania ale zdarzało nam się trafiać w innych miejscach na ludzi, z przysłowiowym "kołkiem w d...ie", którzy zawód przewodnika wykonywali chyba z musu, więc tym bardziej jesteśmy wdzięczni za polecanie audioprzewodnika na Trip Advisorze! Dzięki!

1  Dziękujemy, Inspire726135

Malbork to miejsce wyjątkowe, nie sposób opisać historii tego miejsca oraz rekordów które ma. Jest to miejsce które trzeba zobaczyć obowiązkowo w Polsce. Pół dnia zwiedzania, niedaleko morze oraz inne atrakcje pomorza - zamek jest miejscem które spodoba się każdemu,

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
5  Dziękujemy, jansta_gool