Zapisz
Robi wrażenie!

Przed odwiedzeniem Muzeum zachęcam do wejścia na oficjalną stronę, z której dowiecie się czy w... Przeczytaj więcej

MucioPucio
Katowice, Polska
Zwiedzanie

Bardzo fajne miejsce. Zwiedzanie z słuchawkami na uszach jest lepsze niż z przewodnikiem... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 17 października 2020
agatak385
Przeczytaj wszystkie recenzje (2 466)

Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019

Zamek w Malborku to zamek jak się patrzy, taki prawdziwy, ze wszystkim, co tylko można sobie wymarzyć. Jest więc wysoka wieża (wstęp na nią niestety dodatkowo płatny, no ale widok fajny), fosa, żelazna, opuszczana krata, most zwodzony, aparatura podsłuchowa, cela... Zamek sam w sobie jest przepiękny i robi ogromne wrażenie, poza tym można znaleźć tam też miejsca bardziej zielone. My zwiedzaliśmy z przewodnikiem - był to pan pełen pasji, opowiadał o zamku w sposób bardzo ciekawy. Tylko parking koło zamku za drogi, ale też nie trzeba przyjeżdżać samochodem, bo do Malborka dojeżdżają pociągi.

1  Dziękujemy, arnikaiza
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Sam Zamek jest super.
Natomiast parkingi pod samym zamkiem obstawione są przez złodziejskie prywatne firmy.
Zajechaliśmy godzinę przed zamknięciem zamku, więc nie było czasu na szukanie parkingów, było już wszędzie p usto, staliśmy na oarkingu godzinę a i tak trzeba zapłacić za 3h - 30 zł. Tuż obok na ulicy parking miejski 2 zł/h.
Uważajcie na tych naciągaczy, którzy załatwili sobie dzierżawę terenu od miasta i wyłudzają pieniądze.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
2  Dziękujemy, Hubert J
Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Oczywiście zamek z audio przewodnikiem rewelacja. Ale system sprzedaży biletów DNO... Warto rozszerzyć sprzedaż biletów on-Line i w biletomatach....

1  Dziękujemy, xgrigorij
Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019

Co do samego zamku nie można napisać złego słowa. Natomiast "otoczka" już pozostawia wiele do życzenia. Po pierwsze parking - złodziejskie ceny, porażka. Po drugie przewodnicy i cała organizacja owego przedsięwzięcia. Nasz przewodnik był nudny, "tu jest to", a "tu tamto". Bieganina wręcz po salach zamku. W sali potrafi się zejść kilka grup z przewodnikiem i niestety, panuje bełkot. Ewidentnie należy pojechać nie w sezonie. I lepiej jednak z audioprzewodnikiem.

1  Dziękujemy, qinkol
Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019

Zwiedzailiśmy długo. Największe wrażenie robi ... ubikacja! Kilkadziesiąt metrów w dół!!! Super wycieczka.

2  Dziękujemy, Paweł M