Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019

Pobyt wykupiliśmy na Travelist. Zamiast w hotelu, umieszczono nas w jakimś obskurnym pokoju przy zamku, sąsiadującym z pralnią. Zatem rano budził nas odgłos pralek (nie ma to jak pobudka wirujących urządzeń) i rozmowy obsługi. Pokój jak za króla Ćwieczka: stary, śmierdzący stęchlizną, brudne dywany, oderwane tapety, łazienka jak z głębokiego PRL. Nawet woda z kranu śmierdząca. Nikt przez 5 dni nie sprzątał pokoju, nie wymieniał ręczników. Niewyobrażalne skąd 3 gwiazdki dla tak niskiego standardu. Wyżywienie to też jakieś nieporozumienie. Na śniadanie najtańsze wędliny np. tzw. polędwica z warzywami czyli zwykła mortadela, najtańsze parówki, masakryczna kawa. Nie było nawet wody, tylko jakieś słodkie napoje w dużym szklanym dystrybutorze (ciekawe co tam wlali). Obiady w ramach pakietu to zupa w małej miseczce, drugie danie (jak na stołówce w podstawówce w latach 80-tych) - mięsa w tłustym sosie, ziemniaki polane tłuszczem, risotto czyli ryż w jakimś ohydnym sosie itp. Na deser np. mus egzotyczny czyli jakaś budyniowa przesłodzona papka. Generalnie PORAŻKA! Nie wystarczy mieć zamku i ładnego jeziora do prowadzenia hotelu i restauracji.

Dziękujemy, noel1980
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: AnnaH7472, Kierownik, Zamek Podewils HotelOdpowiedź udzielona 11 sierpnia 2019

Szanowna Pani,

Przykro nam, że publikuje Pani tak negatywną opinię, która nas oczywiście zmartwiła. Aby opinia była obiektywna, odpowiadamy następująco:
Pokój, który Pani wykupiła był pokojem dwuosobowym z dostawką dla dziecka w ofercie specjalnej. 3 łóżka w pokoju standardowym. Pokój, który Pani otrzymała był małym apartamentem i składał się z dwóch pokoi, z widokiem na jezioro i małym tarasem. Dzięki temu uzyskała Pani dodatkowy pokój i dodatkową przestrzeń dla dziecka. Przykro nam, że Pani ten fakt zataiła. Pokój ten kosztuje normalnie 440 zł /dobę, otrzymała go Pani ze względu na późny przyjazd. Nie wiemy dlaczego słyszała Pani odgłosy pralki. Woda w całym Zamku płynie taka sama i zapewniamy, że nikt specjalnie nie dostarczał cuchnącej wody do Pani pokoju – jest to z technicznego punktu widzenia niemożliwe. Wodę bezpośrednio z kranu piją głównie turyści z Europy Zach i dotąd nie odnotowaliśmy żadnych skarg. Pokoje sprzątane są codziennie. Pokojówki sprzątały Pani pokój, z wyjątkiem dwóch ostatnich dni, gdzie Pani mąż je nie wpuszczał i tylko życzył sobie nowych ręczników i papieru toaletowego. Stwierdzenie, że ręczniki nie były wymieniane jest nieprawdziwe. Pokojówki nalegały pomimo tego na uprzątniecie śmieci, zbieranych przez Państwo w pokoju. Bufet śniadaniowy w najnowszej opinii gości z Danii oceniony został za Wspaniały! Cóż bowiem można sobie więcej życzyć: ryby, sery, wędliny, konfitury, musli, ogórki, smalec, sery, pasztety i warzywa. Jajecznica i parówki, które Pani bezpodstawnie krytykuje, gdyż skąd Pani wie, że sa najtańsze? Temat obiadów – kuchnia należy do tzw. Gourmet, co podkreśla wielu gości krajowych i zagranicznych i odnotowano to nawet w prasie zagranicznej. Kuchnia jest najsilniejszym punktem Hotelu. Przykro nam, że nie docenia Pani jej jakości. Wydaje nam się naprawdę zadziwiające, że Państwo pomimo wg Pani opinii - obrzydliwej kuchni - wszystko zjadali. Nie serwujemy kotletów i golonek, a być może oczekiwała Pani tego. Deser, o którym Pani wspomniała był to Creme Brulee!

Przykro nam, że nie spojrzała Pani na obiekt, odbudowany ogromnym wysiłkiem z totalnej ruiny, jako dzieło i wkład do Dziedzictwa Narodowego. Nie uczestniczyła Pani i Pani Mąż nawet w seansie filmowym o historii i odbudowie obiektu skupiając się na śniadaniu i kolacji.
Na szczęście, obiekt ten odwiedza grow ludzi, zafascynowanych historia i jego odbudowa. Oraz doskonałą kuchnia!
Uważamy, jako pasjonaci kochający obiekt i gości u nas przebywający, że opinie niezgodne z prawdą powinny być weryfikowane. Również oszczerstwa jak w Pani opinii powinny mieć konsekwencje prawne.

Zrecenzowano: 16 września 2018

Obiekt przepięknie odrestaurowany, w otoczeniu jeziora i lasów. Cisza, spokój. Pokoje przestronne, klimatycznie urządzone. Czysta, duża łazienka. Obsługa bardzo miła i pomocna. Polecamy hotelową restaurację. Bardzo dobre jedzenie (zamówiliśmy: krem z borowików, tatara i ragout z dzika), przystępne ceny. Śniadania w postaci stołu szwedzkiego - duży wybór. Polecamy!

Termin pobytu: wrzesień 2018
Dziękujemy, Amygdalina
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2018

Witam wszystkich odwiedzających tę stronę chciałbym polecić Hotel Podewils zasługuje na polecenie ponieważ jest to azyl gdzie można oderwać się od codziennej prozy życia cisza i spokój wokół sprawiają że czas tam się zatrzymał.Bardzo dobra kuchnia choć nie należąca do taniej i troszkę zbyt małe porcje poza tym wszystko ok pozdrawiam.Stanisław

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje czyste i zadbane na upały jakie panują nadal w hotelu nie było gorąco.
Termin pobytu: lipiec 2018
1  Dziękujemy, Stanisław K
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2018

Hotel 3 gwiazdkowy więc nie to exclusivae. Piękne położenie, spokój, cisza. Codziennie sprzątano pokoje, wymieniano ręczniki. Blisko jezioro, można korzystać z kajaków, rowerków wodnych oraz łódek. Bardzo dobre wyżywienie i miła obsługa.

Wskazówka dotycząca pokoi: Ja wybrałabym ponownie podzamcze od strony jeziora, od rana do wieczora można korzystać z tarasu.
Termin pobytu: sierpień 2018
Dziękujemy, Marzena N
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2018

W hotelu spędziliśmy z mężem trzy cudowne dni. Bardzo miło wspominamy, żadnych zastrzeżeń, pokój mieliśmy przepiękny dla mnie komnata jak na zamek przystało, łazienka super, obiady pyszne i śniadania również w formie szwedzkiego stołu każdy wybierze coś dla siebie. Właściciężka Pani Aurelia przemiła i życzliwa osoba bardzo nam pomogła i wsparła dobrym słowem , super człowiek pozdrawiamy bardzo serdecznie, napewno tam wrócimy. Ania i Tomek

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokój na 2 piętrze cudowny z widokiem na jezioro z windą dla nas super gdyż mąż miał problemy z kręgosłupem
Termin pobytu: lipiec 2018
Dziękujemy, Anna J