Odzyskana atrakcja

Zrecenzowano: 6 sierpnia 2018
dorotadusia
Koszalin, Polska

Zrecenzowano: 7 sierpnia 2018

Bardzo fajna atrakcja zwłaszcza dla dzieci, niestety jeżdzi tylko w piątki popołudniu, soboty i niedziele. I wielka szkoda bo są wakacje i sama z wnukami bym się chętnie przejechała do południa. Są wagony zamknięte, ale można też przejechać wagonem na świeżym powietrzu. Jolanta K

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, jkopterska
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2018

Kolejka działa znowu od niedawna,ale wiezie ze sobą wspomnienia z dzieciństwa.Ciągnie ją parowóz-relikt minionych czasów.Jedzie wolno i można podziwiać widoki albo (jak mówiło się dawniej) wysiąść nazbierać grzybów i wrócić do wagonu:) Polecam przejażdżkę .Na końcu jest przystanek przy jeziorze:)

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, dorotadusia
Zrecenzowano: 16 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Ze względu na entuzjastyczne recenzje wybraliśmy się na przejażdżkę.
Żadnych wspomnianych na stronie atrakcji - kiełbaski, przewodnik. Zero. Cisza. Tylko część trasy można nazwać istotnie piękną i malowniczą, pozostałe to przejazd przez miasto i cmentarz. W dodatku nikt nie dba o tę trasę. Ja i siostra siedziałyśmy przy "oknie" i zostałyśmy wysmagane nie przyciętymi gałęziami. Kolejka dosłownie ścinała kolejne gałęzie.
A pewnością drugi raz nie podjęlibyśmy decyzji o przejażdżce.
Sam pomysł świetny, ale wykonanie takie sobie

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
4  Dziękujemy, justynap323
Zrecenzowano: 1 września 2017

Kolej waskotorowa w Koszalinie została reaktywowana kilka lat temu przez grupę kolejowych pasjonatów, dziś oferuje regularne przejazdy w weekendy na trasie Koszalin-Rosnowo a oprócz tego przejazdy specjalne powiedziałbym okolicznościowe, są to przejazdy niejednokrotnie połączone z wycieczką z przewodnikiem lub też z piknikiem nad Jeziorem Rosnowskim. Przy częstokroć niepewnej aurze na naszym wybrzeżu przejazd kolejką stanowi ciekawą alternatywę podczas letniego wypoczynku nad morzem. Towarzystwo dysponuje wagonem motorowym oraz lokomotywami spalinowymi serii Lxd2, które ciągną wagony pasażerskie odrestaurowane siłami Towarzystwa. Zarówno lokomotywy jak i wagony stanowią oryginalny tabor waskotorowy odbudowany przez koszalińskich pasjonatów kolejnictwa i jest to jakby żywe mini muzeum techniki, żywe bo jeżdżące i wciąż działające. W koszalińskiej lokomotywowni wąskotorowej jest też prawdziwa perełka dla pasjonatów techniki a mianowicie parowóz Px 48 niestety jeszcze nie na chodzie ale wciąż czekający na remont, który miejmy nadzieję wkrótce przywróci to cudo do życia.Szczerze polecam wszystkim miłośnikom techniki ale i również 'zwykłym' turystom chcącym miło spędzić czas.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
6  Dziękujemy, PrzemyslawK87
Zrecenzowano: 31 lipca 2017

dobra weekendowa atrakcja. Sam fakt przejazdu po terenach nie uczeszczanychdaje efekt wow. Wycieczka konczy sie w rosnowie nad jeziorem po czym po kilku godzinach wraca z powrotem do koszalina. Przystanki w Kretominie, Boninie i chyba Manowie, wiec duze udogodnienie dla osob spoza Koszalina. Ceny to bodajze pare zl za bilet. Trzeba sie przygotowac na podroz na stojaco bo wagony pelne :)

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2016
1  Dziękujemy, ola d