Kołobrzeg

“smacznie w oryginalne scenerii”
Domek Kata — recenzja

Domek Kata
Nr 8 wśród 171 Restauracje (Kołobrzeg)
Polecane, biorąc pod uwagę: Specjalne okazje
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Obiad, Śniadanie, Rezerwacje
Opis: Opis Restauracji: Budynek w którym znajduje się restauracja przypuszcza się, że pochodzi z XVII w. W XVIII w. mógł należeć do kupieckich rodzin Ramlerów, a później do Goelbergów - właścicieli dużego domu na Rynku nr 236 (obecnie Starostwo Powiatowe). Po wyprzedaży majątku przez Goeblerga i wyprowadzeniu się do Szczecina (w związku z ujawnieniem romansu jego żony z pruskim oficerem) budynek ten był własnością różnych rzemieślników. W czasie drugiej wojny światowej zniszczony. Zachowały się tylko mury bez szczytów. W roku 1958 odbudowany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 19 czerwca 1953 r, został wpisany do rejestru zabytków woj. koszalińskiego pod poz. 7 jako pierwszy z kołobrzeskich zabytków. Fakt ten miał związek z popularyzacją tego obiektu przez niektórych działaczy turystycznych jako „katowni i siedziby sądu ostrego tzw... Scharfrichterei (Bodelei) . Od 2004 r. funkcjonuje Restauracja "Domek Kata", na Menu składają się specjały Polskiej oraz Śródziemnomorskiej kuchni przyrządzone przez najlepszych kucharzy z najwyższej jakości produktów. Serwujemy również kawy i herbaty najwyższej jakości, a do kawy polecamy świeżo pieczony przez szefa kuchni jabłecznik. Warto również spróbować naszych win dostarczanych nam bezpośrednio z winnic między innymi Francuskich, Włoskich czy Chilijskich. Wina są wyselekcjonowane tak by każdy z naszych Gości znalazł coś dla siebie przy maksimum przyjemności z celebrowania chwili w niepowtarzalnej atmosferze zabytkowego budynku. Na parterze w kawiarni można odczuć słodki, żywy, bajkowy klimat, a już na piętrze spotkają Państwo coś zupełnie innego, będzie to intymny półmrok w którym można swobodnie porozmawiać przy naszych specjałach. Zapraszamy serdecznie gdyż słowa nie oddadzą całości uroku tego miejsca.

Z mieszkania babci wchodzisz w średniowiecze. Wystrój bardzo ciekawy, obrazy i ceramiczne cacuszka robią wrażenie. Na obrusach, które mogłyby być bardziej świeże serwowane są duże porcje smacznych potraw. Miłym zaskoczeniem są niezmieniające się ceny. Wyczuwa się, że obsługa preferuje konsumentów składających większe zamówienia.

Dziękujemy, KIEL711

Jedzenie bardzo smaczne, czas oczekiwania krótki pomimo kompletu gości, głównie niemieckojęzycznych. Obsługa miła i kompetentna. Styl restauracji nastraja do posiedzenia. Polecam jako odskocznię od ryby.

2  Dziękujemy, mareks486
Zrecenzowano 14 września 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracja z klimatem, dobra fachowa i miła obsługa. Dania które wybraliśmy bardzo ładnie i smacznie wyglądają i... o ile przystawki nam smakowały był to żurek i małże to danie główne niestety z nóg nie zwaliło. W przypadku mojej żony wybrana kaczka była przeciągnięta i bez smaku, mój stek na fasolce szparagowej w sosie pieprzowym był w miarę dobry.

Dziękujemy, Kemal1979
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wystrój wnętrz bogaty, obsługa na przyzwoitym poziomie. Ceny niektórych dań dość wysokie, ale nie wiem czyj adekwatne do jakości. Jedliśmy tylko dania wegetariańskie, a było ich w karcie dwa. Plus jedna, również jarska przystawka i dwie herbaty z cytryną. W sumie rachunek wyniósł 100 zl, więc nie aż tak dużo. Potrawy były smaczne,aczkolwiek bakłażan niedopracowany (mam duże wymagania co do bakłażana) ale i tak widać było kreatywność kucharza.
Fajnie byłoby, gdyby w menu były jeszcze ze dwie ciekawe propozycje bezmięsne z warzyw, (bo ryby czy owoce morza należą jednak do żyjątek)

Dziękujemy, annt568
Zrecenzowano 12 sierpnia 2019

Genialne jedzenie, piękna restauracja. Po wejściu do środka można się najeść samym jej widokiem. Raj dla ludzi wrażliwych na piękno i sztukę. Pomimo bardzo mięsnego menu- za co jeden minus, udało się stworzyć własne danie w 100% wegańskie. Warzywa z grilla pychota. Ceny są dość drogie. Pomimo stworzenia własnego dania które nie wymagało wielu składników trzeba było zapłacić jak za pełne danie z odzwierzęcymi dodatkami.

Dziękujemy, marylilith

Domek Kata — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kołobrzeg, Zachodniopomorskie

Byłeś(-aś) w Domek Kata? Podziel się wrażeniami!