“Standardowo ale dobrze”

GARD Taste Scandinavian Gdynia
Nr 90 wśród 366 Restauracje (Gdynia)
Kuchnie: Polska, Szwedzka, Fusion
Opis: GÅRD to skandynawska restauracja oferująca klasyczną skandynawską kuchnię, gdzie wykorzystywane są różne składniki dostępne w każdej z czterech pór roku, a każda z naszych restauracji może swobodnie stosować lokalne produkty. Kuchnia skandynawska to miejsce, gdzie spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego też stworzyliśmy menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Naszym klientom oferujemy rustykalne potrawy o różnorodnych smakach oraz połączenie mięsa, skorupiaków, dań rybnych i deserów. Skupiamy się na aktualnych porach roku, a nasze menu stanowi odzwierciedlenie wiosny, lata, jesieni i zimy.
Zrecenzowano 5 września 2019

Kuchnia ma niewiele wspólnego ze skandynawską - określenie międzynarodowa by pasowało bardziej. Bardzo sprawna i miła obsługa. Jedzenie dobre choć bez magi - ale jak na restauracje hotelowa naprawdę OK

Dziękujemy, Mariusz S

Zrecenzowano 26 sierpnia 2019

W gorące dni warto przejść do Restauracji, skąd nadal można obserwować ORP Błyskawicę, Dar Pomorza i inne statki wpływające do Gdyni, ale także zjeść świetne lody (buraczane lub lody z chlebem - niesamowite smaki...) i wypić lemoniadę...

Dziękujemy, trip_forU
Zrecenzowano 28 lipca 2019

w dzień matki mieliśmy duży problem ze znalezieniem miejsca na rodzinny obiad w niedzielę, wszędzie wszystko było zajęte - na szczęście przypomniało nam się o restauracji w hotelu mariott dosłownie obok skweru kościuszki - był to doskonały pomysł ponieważ były wolne miejsca ;)

Dziękujemy, Wojciech W
Zrecenzowano 11 listopada 2018

Restauracja jest na parterze hotelu, w którym się zatrzymałam. Kelner zjawił sie szybko i był sympatyczny). Spodziewałam się kuchni skandynawskiej, więc zdziwiłam się kartą z gęsiną. Koeljen zdziwienie w menu głównym to rżosti. Gdzie ta skandynawia? Dowiedziałam się, że restauracja zmienia kartę stąd dania z innych krajów a już teraz zupa rybna jest gotowana na papryce i pomidorach, czego w Skandynawii nie uświadczych. Zdecydowałam się na ciepłą przystawkę - rosti, a do tego wino z podszczecińskiej winnicy. Po chwili oczekiwania dostałam... trzy placuszki o średnicy nie większej niż 3 cm (trudno przy tej wielkości stwierdzić, czy to było w ogóle rosti) z przybraniem. Rosti było ledwo ledwo letnie, a za chwilę - całkiem zimne. Sześć kęsów i było po wszystkim. Kelner zażartował, że zostało mi wspomnienie. Wyjaśnił, że chodziło mu o rozmiar przystawki, czym mnie strasznie zirytował, bo mógł mnie ostrzec. Wiedział, że to jedyne danie, jakie zamówiłam (nie chciałam się objadać na noc, no ale bez przesady). Koszt tego mikroskopijnego dania? 28 zł. Gdyby było dobre i w ogóle zauważalne to nie byłoby mi żal. A tak? Mogłam dopłacić kilka złotych i zamówić danie główne. Przynajmniej nie byłabym głodna. Ponieważ kelner zapytał jak mi smakowało, to poinformowałam go, że dostałam ciepłą przystawkę tylko z nazwy. Nie zrobiło to większego wrażenia. Moje ogólne wrażenie - czułam się nabita w butelkę. Nie polecam.

Termin wizyty: listopad 2018
Dziękujemy, wiernikosia
Zrecenzowano 11 marca 2018

Restauracja Gård Nordic Kitchen znajduje się na terenie gdyńskiego hotelu Courtyard by Marriott. Biorąc pod uwagę, że hotel jest czterogwiazdkowy, raczej z ulicy byśmy nie weszli, żeby spróbować hotelowej kuchni. Okazją do odwiedzenia restauracji była weekendowa akcja promocyjna, podczas której szef kuchni Przemysław Woźny zaprezentował swoją nową kartę dań.

Lokal, to otwarta hotelowa przestrzeń, rozdzielona na dwa poziomy. Dolny zajmują stoliki, nad którymi góruje otwarta kuchnia, w której można obserwować krzątających się kucharzy. Karta dań jest inspirowana daniami kuchni skandynawskiej. Spośród przystawek (cena: 15-36) można wybrać dania skandynawskie (tost skagen, Danish smørrebrød w kilku odmianach) oraz europejskie: tercet śledzi, rosti ziemniaczane, tatar wołowy. Propozycja zup (cena: 18 zł), to norweska zupa rybna, krem pomidorowy z homarem oraz zupa grzybowa z dojrzewającą szynką. Dania główne zostały podzielone na trzy grupy. W pierwszej z nich (cena: 36-42 zł) znajdziemy podpłomyki w kilku odmianach, Drugą z grup stanowią tzw. klasyki Gård (cena: 39-65 zł), do której zaliczono, m.in.: fileta z bażanta, dorsza po norwesku, comber jagnięcy czy burgera Gård. Ostatnią, trzecią grupę dań stanowią dania z grilla (cena: 29-85 zł). W tej grupie znalazły się krewetki, stek z polędwicy wołowej, pierś z kurczaka oraz łosoś. Warto zaznaczyć, że podane ceny dotyczą wyłącznie składnika głównego danego dania (mięso, ryba, owoce morza). Każdy z dodatków (ziemniaki, frytki, sałatki, surówki, pieczone warzywa) jest płatny dodatkowo 10 zł, podobnie jak sosy (w cenie 5 zł).

Zamówione dania, to: tost Skagen i Danish smørrebrød jako przystawki, krem z pomidorów i skandynawska zupa rybna, dorsz po norwesku i filet z bażanta oraz desery pod postacią creme brule i tarty z jagodami.

Tost Skagen okazał się być bardzo lekki i przyjemny w smaku. Na cienkim i chrupiącym toście o maślanym smaku znalazła się spora porcja sałatki z krewetek posypanej ikra z sielawy. Lekko słodkawe krewetki doskonale przełamywał słony smak ikry. Druga z przystawek, to Danish smørrebrød czyli cienka kromka czarnego pieczywa o gorzkawym smaku, na którym znalazł się sos holenderski przykryty idealnie ugotowanymi szparagami oraz jajkiem pochet. Podobnie, jak w przypadku wcześniejszej przystawki, również tutaj kucharz połączył składniki o przeciwstawnych smakach (słodki - gorzki), które ciekawie połączyły się w daniu.

Norweska zupa rybna to smaczny bulion rybny połączony z kawałkami dorsza i łososia oraz warzywami (białe warzywa, czosnek, pomidor). Esencjonalny smak bulionu podkręcony delikatnie tylko słodkością pomidorów oraz czosnkiem został przełamany intensywnym aromatem zgrillowanej krewetki. Druga z zup, to gęsty krem zrobiony z pomidorów z dodatkiem oliwy oraz kawałkami homara.

Pierwsze z dań głównych, to kawałek smażonego dorsza podanego z krewetkami, gotowanym jajkiem i startym chrzanem. Delikatny smak soczystej ryby został przełamany sosem maślano - cytrynowym. Ostry smak chrzanu nadawał daniu pazura.

Drugie z dań głównych, to filet z bażanta podany z duszonymi warzywami korzennymi, gruszką, ziemniakami i sosem z pomarańczy. Mięso zostało przygotowane prawidłowo, jednak mi osobiście nie przypadło do gustu ze względu na swoją strukturę i twardość. Pomimo tego dobrze smakowało ze słodkawym sosem z pomarańczy oraz soczystą i słodką gruszką. Warzywa zostały przygotowane al dente.

Desery, to creme brule oraz tarta z jagodami. Pierwszy z deserów został niestety przygotowany nieprawidłowo, pomimo doskonałego smaku. Miał płynną konsystencję oraz nie przykrywał go skarmelizowany cukier. Drugi z deserów, to delikatne i kruche ciasto z dużą ilością jagód podane z kremem cytrynowym i grzankami cukrowymi. Bardzo smaczny i lekki.

Wizyta w lokalu była wyjątkowo udana. Zaproponowane dania były bardzo smaczne oraz ciekawie podane. Spacerując po gdyńskim nabrzeżu warto zajść do hotelu Courtyard by Marriott aby spróbować dań kuchni skandynawskiej. Polecamy zdecydowanie!

Koszt posiłku dla dwóch osób (przystawka+zupa+danie główne+deser+lemoniada): 270 zł

Termin wizyty: luty 2018
Dziękujemy, WOBON

GARD Taste Scandinavian Gdynia — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w GARD Taste Scandinavian Gdynia? Podziel się wrażeniami!