“Nowoczesne muzeum, fajne eksponaty lecz nic nie można dotknąć”

Muzeum Marynarki Wojennej
Nr 14 wśród 50 atrakcji (Gdynia)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Opis dostarczony przez właściciela obiektu: Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni sławiące historię morskiego oręża na morzu i dzieje Polski morskiej istnieje już od wielu lat. Ma niepowtarzalny charakter i jest jedynym takim miejscem nie tylko w Polsce ale i na świecie. Dokładaliśmy i dokładamy wszelkich starań, by dynamicznie się rozwijać i naszą wspaniałą historię przekazywać w ciekawy sposób. Z niemałym trudem przy wsparciu budżetu państwa i naszych wspaniałych darczyńców, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni powstała nowa siedziba Muzeum Marynarki w Gdyni uroczyście otworzona 28 listopada 2012 roku. To tutaj pod wspólnym dachem zamieszkała historia, wspomnienia i emocje ludzi tworząc dorobek naszej FLOTY.
Warszawa, Polska
Liczba recenzji: 25
9 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 7
“Nowoczesne muzeum, fajne eksponaty lecz nic nie można dotknąć”
Zrecenzowano: 5 stycznia 2017

Muzeum mieści się w nowym budynku. W środku możemy obejrzeć wiele fajnych eksponatów MW, takich jak torpedy, miny wodne, działka przeciwlotnicze, kolekcje statków, samolotów itp. Eksponaty bardzo fajne, jednak w muzeum brak jakiś elementów interaktywnych które mocniej mogły by zainteresować i w większym stopniu ukazać historię niż tylko na krótkich tabliczkach przy eksponacie. Jak na muzeum zainstalowane w nowym budynku to brak tych elementów daje duży minus. Kolejnym minusem jest brak możliwości dotyku eksponatów. O ile zakaz dotykania może dotyczyć obrazów i dzieł które pod dotykiem mogą się łatwo uszkodzić to taki zakaz dla eksponatów stalowych ważących po kilkaset kg i więcej może dziwić, gdyż człowiek nie byłby w stanie ich uszkodzić. Kolejnym minusem było to, że na pierwszym piętrze, gdzie już mieliśmy kupione bilety odkryliśmy zakaz wstępu na wystawę zewnętrzną gdzie mieściły się większe działka, samoloty, statki itp. Zakaz wprowadzono ze względu na złą pogodę i możliwość poślizgnięcia się. Szkoda że takiej informacji nie udzielono nam przed zakupem biletu i nie dano takiej informacji na drzwiach wejściowych do muzeum

Data wizyty: styczniu 2017

47 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 12
“Warte uwagi”
Zrecenzowano: 14 grudnia 2016

Muzeum MW to niesamowita możliwość zetknięcia się z naszą skromną marynarką wojenną. Największe wrażenie robią eksponaty w postaci autentycznych rakiet, dział, torped. Na zewnątrz wystawa sprzętów służących do obrony wybrzeża. Niestety sumarycznie muzeum jest dość małe. Brak jest szczegółowych informacji o wystawionych urządzeniach, takich jak historia, bitwy. Za to przewodnicy bardzo ciekawie opowiadają, na przykład o kopiowaniu przez ZSRR amerykańskich technologii przy budowie rakiet. Gdyby tylko część z eksponatów "zmechanizowano", byłoby jeszcze lepiej. Ogromny plus za pełną interakcję. Prawie jak w British museum. Prawie...

Data wizyty: lutym 2016
2 Dziękujemy, Nomakin
Liczba recenzji: 48
16 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 6
“Miejsce do zobaczenia / the place to visit”
Zrecenzowano: 9 grudnia 2016 z urządzeń przenośnych

.Mam mieszane uczucia, temat genialny, czytanie o wspaniałych .marynarzach, chwilach chwały naszych okrętów w bitwie o Atlantyk i obronie wybrzeża - tego mi zabrakło. Zabrakło atmosfery i historii. Tłumaczyłam synowi ze są muzea do oglądania i do zwiedzania, a to jest do oglądania. Szkoda bo kilka małych drobnych atrakcji, jakiś ciekawszy film na multimedialnym ekranie, jakaś narracja i mniej tabliczek nie dotykać, a wskazanie co można dotknąć i trochę opowieści i marynarka wojenna fascynuje...

This is place about Polish navy. Interesting exposition of torpeds, bombs, weapone. The few informaton of history of polish navy.

Data wizyty: grudniu 2016
1 Dziękujemy, Magdalena C
Poznań, Polska
Liczba recenzji: 27
17 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 11
“Zawód roku!”
Zrecenzowano: 15 listopada 2016

Na wizytę w Muzeum Marynarki Wojennej czekałem ponad rok. Wiązałem z tym ogromne nadzieje, ponieważ możliwości jakie daje tak ciekawa tematyka są praktycznie nieograniczone. Dodatkowo nowy budynek, a więc kolejne spektrum możliwości.

Niestety, wyszedłem bardzo zawiedziony. Cała wystawa skonstruowana jest na zasadzie trendów muzealnych z poprzedniego wieku: gablota, opis, opis i jeszcze więcej opisu (w gablotach, na planszach, wszędzie dookoła.
Czymś, co wybitnie raziło, była surrealistyczna wprost ilość kartek i przywieszek "NIE DOTYKAĆ". Jest rzeczą oczywistą, że niektóre rzeczy w muzeum absolutnie muszą być zabezpieczone gablotą, ale jeśli taka karteczka wisi na działku pokładowym, które wytrzymało wystrzały, bitwy, bojowe używanie, to z całym szacunkiem, ale zwiedzający dotykając go raczej go nie zepsuje, tym bardziej jeśli jest to wydobyty destrukt, a więc w rzeczywistości kawał żelaza, bez jakichkolwiek działających elementów.
Mocnym punktem ekspozycji była wystawa czasowa prac Adama Werki, szkoda tylko, że nie było możliwości zakupu ŻADNEJ reprodukcji prac w większym formacie. Dostępny był jedynie jakiś niewielkich rozmiarów album.

Nie sposób nie wspomnieć również o pracownikach placówki, którzy wydawali się być obrażeni faktem, że ktoś śmie im przeszkadzać. Tylko miły Pan Ochroniarz (na 1. piętrze ekspozycji) wyłamał się z tego przykrego trendu.

Jednym słowem: ogromny, ale totalnie zmarnowany potencjał. Wielka szkoda.

Data wizyty: październiku 2016
1 Dziękujemy, najnajnaj
Warszawa, Polska
Liczba recenzji: 40
13 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 19
“Bogate w eksponaty, świetnie zorganizowane muzeum MW.”
Zrecenzowano: 10 listopada 2016

Usytuowane przy bulwarze nadmorskim Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni kusi eksponatami już z daleka. Ekspozycje wewnątrz - sukcesywnie zmieniane, możliwość rezerwacji biletów dla dużych grup.

Data wizyty: listopadzie 2016
2 Dziękujemy, coolka_zu

Muzeum Marynarki Wojennej — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Muzeum Marynarki Wojennej? Podziel się wrażeniami!