“Zawód roku!”

Muzeum Marynarki Wojennej
Nr 15 wśród 50 atrakcji (Gdynia)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Opis dostarczony przez właściciela obiektu: Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni sławiące historię morskiego oręża na morzu i dzieje Polski morskiej istnieje już od wielu lat. Ma niepowtarzalny charakter i jest jedynym takim miejscem nie tylko w Polsce ale i na świecie. Dokładaliśmy i dokładamy wszelkich starań, by dynamicznie się rozwijać i naszą wspaniałą historię przekazywać w ciekawy sposób. Z niemałym trudem przy wsparciu budżetu państwa i naszych wspaniałych darczyńców, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni powstała nowa siedziba Muzeum Marynarki w Gdyni uroczyście otworzona 28 listopada 2012 roku. To tutaj pod wspólnym dachem zamieszkała historia, wspomnienia i emocje ludzi tworząc dorobek naszej FLOTY.
Poznań, Polska
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 27
17 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 11
“Zawód roku!”
Zrecenzowano: 15 listopada 2016

Na wizytę w Muzeum Marynarki Wojennej czekałem ponad rok. Wiązałem z tym ogromne nadzieje, ponieważ możliwości jakie daje tak ciekawa tematyka są praktycznie nieograniczone. Dodatkowo nowy budynek, a więc kolejne spektrum możliwości.

Niestety, wyszedłem bardzo zawiedziony. Cała wystawa skonstruowana jest na zasadzie trendów muzealnych z poprzedniego wieku: gablota, opis, opis i jeszcze więcej opisu (w gablotach, na planszach, wszędzie dookoła.
Czymś, co wybitnie raziło, była surrealistyczna wprost ilość kartek i przywieszek "NIE DOTYKAĆ". Jest rzeczą oczywistą, że niektóre rzeczy w muzeum absolutnie muszą być zabezpieczone gablotą, ale jeśli taka karteczka wisi na działku pokładowym, które wytrzymało wystrzały, bitwy, bojowe używanie, to z całym szacunkiem, ale zwiedzający dotykając go raczej go nie zepsuje, tym bardziej jeśli jest to wydobyty destrukt, a więc w rzeczywistości kawał żelaza, bez jakichkolwiek działających elementów.
Mocnym punktem ekspozycji była wystawa czasowa prac Adama Werki, szkoda tylko, że nie było możliwości zakupu ŻADNEJ reprodukcji prac w większym formacie. Dostępny był jedynie jakiś niewielkich rozmiarów album.

Nie sposób nie wspomnieć również o pracownikach placówki, którzy wydawali się być obrażeni faktem, że ktoś śmie im przeszkadzać. Tylko miły Pan Ochroniarz (na 1. piętrze ekspozycji) wyłamał się z tego przykrego trendu.

Jednym słowem: ogromny, ale totalnie zmarnowany potencjał. Wielka szkoda.

Data wizyty: październiku 2016

Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 40
13 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 19
“Bogate w eksponaty, świetnie zorganizowane muzeum MW.”
Zrecenzowano: 10 listopada 2016

Usytuowane przy bulwarze nadmorskim Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni kusi eksponatami już z daleka. Ekspozycje wewnątrz - sukcesywnie zmieniane, możliwość rezerwacji biletów dla dużych grup.

Data wizyty: listopadzie 2016
12 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 16
“Interesujące”
Zrecenzowano: 24 października 2016

Obowiązkowy punkt zwiedzania w Gdyni. Świetna lokalizacja. Bardzo dobrze wyposażone w eksponaty, zarówno w ekspozycji wewnątrz, jak i zewnątrz.
Gorąco polecam.

66 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 19
“Piękne miejsce.”
Zrecenzowano: 11 października 2016

Nowoczesne, piękne muzeum. Dla mężczyzn niezła gratka, ale mnie kobiecie też się bardzo podobało. Kilka ciekawych ekspozycji w tym na zewnątrz.

Data wizyty: październiku 2016
105 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 28
“Historia”
Zrecenzowano: 17 września 2016

Dobrze zagospodarowane muzeum pokazujące duży fragment naszej historii wojskowości.Ciekawa także ekspozycja zewnętrzna

Data wizyty: wrześniu 2016
2 Dziękujemy, Michał M

Muzeum Marynarki Wojennej — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Muzeum Marynarki Wojennej? Podziel się wrażeniami!