“Bogate w eksponaty, świetnie zorganizowane muzeum MW.”

Muzeum Marynarki Wojennej
Nr 12 wśród 50 atrakcji (Gdynia)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Opis dostarczony przez właściciela obiektu: Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni sławiące historię morskiego oręża na morzu i dzieje Polski morskiej istnieje już od wielu lat. Ma niepowtarzalny charakter i jest jedynym takim miejscem nie tylko w Polsce ale i na świecie. Dokładaliśmy i dokładamy wszelkich starań, by dynamicznie się rozwijać i naszą wspaniałą historię przekazywać w ciekawy sposób. Z niemałym trudem przy wsparciu budżetu państwa i naszych wspaniałych darczyńców, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni powstała nowa siedziba Muzeum Marynarki w Gdyni uroczyście otworzona 28 listopada 2012 roku. To tutaj pod wspólnym dachem zamieszkała historia, wspomnienia i emocje ludzi tworząc dorobek naszej FLOTY.
Zrecenzowano 10 listopada 2016

Usytuowane przy bulwarze nadmorskim Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni kusi eksponatami już z daleka. Ekspozycje wewnątrz - sukcesywnie zmieniane, możliwość rezerwacji biletów dla dużych grup.

2  Dziękujemy, coolka_zu
Napisz recenzję
Muzeum Marynarki Wojennej — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 24 października 2016

Obowiązkowy punkt zwiedzania w Gdyni. Świetna lokalizacja. Bardzo dobrze wyposażone w eksponaty, zarówno w ekspozycji wewnątrz, jak i zewnątrz.
Gorąco polecam.

2  Dziękujemy, SzymekSS
Zrecenzowano 11 października 2016

Nowoczesne, piękne muzeum. Dla mężczyzn niezła gratka, ale mnie kobiecie też się bardzo podobało. Kilka ciekawych ekspozycji w tym na zewnątrz.

2  Dziękujemy, Ewa M
Zrecenzowano 17 września 2016

Dobrze zagospodarowane muzeum pokazujące duży fragment naszej historii wojskowości.Ciekawa także ekspozycja zewnętrzna

2  Dziękujemy, Michał M
Zrecenzowano 13 września 2016

Ciekawa, świetnie przygotowana ekspozycja. Główna atrakcja to zewnętrzny teren, na którym można oglądać prawdziwe armaty, działa ze słynnych okrętów, samolot, rakiety itp. Polecam każdemu :) a w szczególności zwiedzającym płci męskiej ;) Muzeum MW jest przy samej plaży i gdyńskim bulwarze, więc można połączyć tę atrakcję z miłym spacerem.

2  Dziękujemy, Anna Z

Muzeum Marynarki Wojennej — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Muzeum Marynarki Wojennej? Podziel się wrażeniami!