“Piękne miejsce.”

Muzeum Marynarki Wojennej
Nr 14 wśród 50 atrakcji (Gdynia)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Opis dostarczony przez właściciela obiektu: Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni sławiące historię morskiego oręża na morzu i dzieje Polski morskiej istnieje już od wielu lat. Ma niepowtarzalny charakter i jest jedynym takim miejscem nie tylko w Polsce ale i na świecie. Dokładaliśmy i dokładamy wszelkich starań, by dynamicznie się rozwijać i naszą wspaniałą historię przekazywać w ciekawy sposób. Z niemałym trudem przy wsparciu budżetu państwa i naszych wspaniałych darczyńców, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni powstała nowa siedziba Muzeum Marynarki w Gdyni uroczyście otworzona 28 listopada 2012 roku. To tutaj pod wspólnym dachem zamieszkała historia, wspomnienia i emocje ludzi tworząc dorobek naszej FLOTY.
Świętokrzyskie, Polska
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 118
66 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 19
“Piękne miejsce.”
Zrecenzowano: 11 października 2016

Nowoczesne, piękne muzeum. Dla mężczyzn niezła gratka, ale mnie kobiecie też się bardzo podobało. Kilka ciekawych ekspozycji w tym na zewnątrz.

Data wizyty: październiku 2016

105 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 28
“Historia”
Zrecenzowano: 17 września 2016

Dobrze zagospodarowane muzeum pokazujące duży fragment naszej historii wojskowości.Ciekawa także ekspozycja zewnętrzna

2 Dziękujemy, Michał M
Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 11
7 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 5
“Interesujące miejsce Polecam!”
Zrecenzowano: 13 września 2016

Ciekawa, świetnie przygotowana ekspozycja. Główna atrakcja to zewnętrzny teren, na którym można oglądać prawdziwe armaty, działa ze słynnych okrętów, samolot, rakiety itp. Polecam każdemu :) a w szczególności zwiedzającym płci męskiej ;) Muzeum MW jest przy samej plaży i gdyńskim bulwarze, więc można połączyć tę atrakcję z miłym spacerem.

2 Dziękujemy, Anna Z
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 45
27 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 11
“Masa histori”
Zrecenzowano: 5 września 2016 z urządzeń przenośnych

Dużo rzeczy związanych z historią, mnóstwo samolotów, armat,działek. Jeśli nie interesuje Cię zbytnio historia to te muzeum sprawi ze będziesz zaciekawiony.

1 Dziękujemy, Dudek92Zb
Gniezno, Polska
Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 12
8 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 6
“Dobre miejsce”
Zrecenzowano: 5 września 2016

Ciężko jednoznacznie ocenić to muzeum. Wystawa obrazów marynistycznych fajna, (jeśli ktoś lubi takie malarstwo), eksponaty różne od torped poprzez modele okrętów, aż do przedmiotów osobistych marynarzy. Niestety nie wszystkie wystarczająco opisane i zaprezentowane np. opis techniczny torped mógłby być bardziej rozbudowany, brakuje bardziej ekspresyjnych elementów np. prezentacji multimedialnej z bitwą morską. Multimediów tam nie ma praktycznie wcale, choć ciekawa jest część, którą ogląda się w okularach trójwymiarowych (kilka zdjęć okrętu). Na zewnątrz ekspozycja ze sprzętem, ale mało efektowna. Najciekawszy eksponat to Batory! I dla niego warto tu przyjść, ale niestety nie można zajrzeć do jego wnętrza. Proponuję przyjść i wyrobić sobie samemu opinię. Największy minus - ze zwiedzaniem będą miały problem osoby niepełnosprawne.

Data wizyty: sierpniu 2016
Dziękujemy, agi_ines

Muzeum Marynarki Wojennej — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Muzeum Marynarki Wojennej? Podziel się wrażeniami!