“Historia”

Muzeum Marynarki Wojennej
Nr 12 wśród 50 atrakcji (Gdynia)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Opis dostarczony przez właściciela obiektu: Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni sławiące historię morskiego oręża na morzu i dzieje Polski morskiej istnieje już od wielu lat. Ma niepowtarzalny charakter i jest jedynym takim miejscem nie tylko w Polsce ale i na świecie. Dokładaliśmy i dokładamy wszelkich starań, by dynamicznie się rozwijać i naszą wspaniałą historię przekazywać w ciekawy sposób. Z niemałym trudem przy wsparciu budżetu państwa i naszych wspaniałych darczyńców, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni powstała nowa siedziba Muzeum Marynarki w Gdyni uroczyście otworzona 28 listopada 2012 roku. To tutaj pod wspólnym dachem zamieszkała historia, wspomnienia i emocje ludzi tworząc dorobek naszej FLOTY.
Zrecenzowano 17 września 2016

Dobrze zagospodarowane muzeum pokazujące duży fragment naszej historii wojskowości.Ciekawa także ekspozycja zewnętrzna

2  Dziękujemy, Michał M
Napisz recenzję
Muzeum Marynarki Wojennej — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 13 września 2016

Ciekawa, świetnie przygotowana ekspozycja. Główna atrakcja to zewnętrzny teren, na którym można oglądać prawdziwe armaty, działa ze słynnych okrętów, samolot, rakiety itp. Polecam każdemu :) a w szczególności zwiedzającym płci męskiej ;) Muzeum MW jest przy samej plaży i gdyńskim bulwarze, więc można połączyć tę atrakcję z miłym spacerem.

2  Dziękujemy, Anna Z
Zrecenzowano 5 września 2016 z urządzeń przenośnych

Dużo rzeczy związanych z historią, mnóstwo samolotów, armat,działek. Jeśli nie interesuje Cię zbytnio historia to te muzeum sprawi ze będziesz zaciekawiony.

1  Dziękujemy, Dudek92Zb
Zrecenzowano 5 września 2016

Ciężko jednoznacznie ocenić to muzeum. Wystawa obrazów marynistycznych fajna, (jeśli ktoś lubi takie malarstwo), eksponaty różne od torped poprzez modele okrętów, aż do przedmiotów osobistych marynarzy. Niestety nie wszystkie wystarczająco opisane i zaprezentowane np. opis techniczny torped mógłby być bardziej rozbudowany, brakuje bardziej ekspresyjnych elementów np. prezentacji multimedialnej z bitwą morską. Multimediów tam nie ma praktycznie wcale, choć ciekawa jest część, którą ogląda się w okularach trójwymiarowych (kilka zdjęć okrętu). Na zewnątrz ekspozycja ze sprzętem, ale mało efektowna. Najciekawszy eksponat to Batory! I dla niego warto tu przyjść, ale niestety nie można zajrzeć do jego wnętrza. Proponuję przyjść i wyrobić sobie samemu opinię. Największy minus - ze zwiedzaniem będą miały problem osoby niepełnosprawne.

Dziękujemy, agi_ines
Zrecenzowano 24 sierpnia 2016

Muzeum miało być zgodnie z obietnicami dachem dla eksponatów na dworze (wiele eksponatów jest obdrapanych i zardzewiałych) i nagle okazało się, że one nadal zostały na dworze, a w środku nie za bardzo jest co umieszczać. Wystawy są małe, chaotyczne, część wielkich przestrzeni na siłę 'zapchano' np. obrazami marynistycznymi etc. W zasadzie zero multimediów, a tak niewiele potrzeba by np. dać kilka monitorów z interaktywnymi przewodnikami i wyjaśnieniami ekspozycji czy też filmami dokumentalnymi - jest tego mnóstwo i wiele nawet na prawach CC czy bezpłatnych. Na zewnątrz marmury w środku niestety brak pomysłu i profesjonalizmu.

1  Dziękujemy, Maciej M

Muzeum Marynarki Wojennej — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Muzeum Marynarki Wojennej? Podziel się wrażeniami!