“Bardzo kameralnie i smacznie”
Sztuczka — recenzja

Sztuczka
Nr 2 wśród 273 Restauracje (Gdynia)
Kuchnie: Europejska
Polecane, biorąc pod uwagę: Spotkania biznesowe
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Zrecenzowano 12 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

Jak dla mnie to fajne miejsce i smaczne jedzenie. Troche przesolona wolowina, ale generalnie nie ma co narzekac. Pyszne desery i duzy wybor win. Kelnerzy znaja sie na rzeczy

Dziękujemy, Jacek L
Napisz recenzję
Sztuczka — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 7 sierpnia 2017

Kartę podarunkową z menu degustacyjnym do Sztuczki dostałam jako prezent urodzinowy, z czego bardzo się cieszę, ponieważ myślę, że sama bym się tam raczej nie wybrała, chociażby ze względu na bardzo wysokie ceny. Jeśli jednak ktoś nie przejmuje się rachunkiem, to zdecydowanie polecam. Bardzo dobre jedzenie, oryginalne połączenia smaków i produktów, miła obsługa, przyjemny klimat. Spędziłam bardzo przyjemny wieczór, nie było się do czego przyczepić!

Dziękujemy, maly_chomik
Zrecenzowano 27 lipca 2017 z urządzeń przenośnych

Ulokowana z boku turystycznych deptaków nie cierpi na brak klientów. Dzwoniąc dwa dni wcześniej udało mi się zarezerwować stolik. Wybraliśmy menu degustacyjne z zestawem win. I to był bardzo trafny wybór. Jedna z najsmaczniejszych kolacji, jakie jadłem. Dwie przystawki, potem bulion orientalny z kremem kokosowym, wyśmienicie zrobiony kalmar, super wołowina. W trakcie podano także granitę warzywną z octowym smakiem do przeczyszczenia kubków smakowych. Wszystko przełamane pysznymi dodatkami, a podane prawie na koniec lody truskawkowo-chrzanowe i z marakują przebiły wszystko. Skończyło się dokładką, po której uraczono nas robionymi na miejscu pralniami z płynną kawą w środku. Świetnie dobrane do każdej potrawy wina dopełniały kulinarnego szczęścia. Każdy talerz to paleta kolorów, faktur, zapachów i smaków. Trafia do trójki naszych najlepszych restauracji.

Dziękujemy, Zbyszek_z_rodzinka
Zrecenzowano 21 lipca 2017

Od teraz nasze ulubione miejsce w Gdyni. Zawsze będziemy tu wracać. Obłędny tatar, cudowna feria smaków w steku i dorszu atlantyckim. Nie da się opisać słowami, trzeba tu być i spróbować. Krótkie menu ale jak wiadomo to tylko na plus!

Dziękujemy, Anna P
Zrecenzowano 12 lipca 2017

Moje ulubione miejsce, choć nie jestem tak często jakbym chciał, bo przecież przyjemności nie powinny spowszednieć ;-) Kuchnia, a właściwie pracownia kulinarna, to czysta magia. Dania, które w karcie brzmią znajomo, zaskakują zupełnie innymi wrażeniami smakowymi i nawet najbardziej banalne potrawy dostarczają niesamowicie nowych doznań i pozwalają odkryć raz jeszcze znane już smaki. Jeśli dodamy do tego listę dobrych alkoholi, to trudno nie odwiedzić tego miejsca, aby się temu poddać. Dla "zabawy" w smaki, warto spróbować menu degustacyjnego, które daje wyobrażenie o tym, czym może być "posiłek" w "Sztuczce". Miejsce pewnie nie dla każdego (bo chodzi o bardziej emocje związane z jedzeniem, a nie fizjologię) i nie na każdą okazję (aby np. szybko zjeść jak najwięcej, aby zaspokoić tylko głód). Trochę ciasne wnętrze i mało kameralne, ale w sumie nie miałem nigdy problemu z intymnością, Wystrój raczej nowoczesny, a na pewno nie klasyczny, który pasuje do współczesnej kuchni. Miejsce inne niż wszystkie nie tylko ze względu na charakter kuchni, ale i jej poziom. Obsługa - wzorcowa - to prawdziwi "doradcy" gościa, którzy znają się na potrawach i można z nimi o nich porozmawiać - to przecież również element czerpania przyjemności z odwiedzania restauracji. Trzeba koniecznie spróbować!

1  Dziękujemy, Tomek B

Sztuczka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Gdynia, Pomorskie

Byłeś(-aś) w Sztuczka? Podziel się wrażeniami!