“Chyba mają kryzys”
Chata Chłopska s.c. — recenzja

Chata Chłopska s.c.
Nr 400 wśród 827 Restauracje (Gdańsk)
Opis: Tradycyjne polskie specjały, na które warto się skusić. Kuchnia polska obfituje w potrawy mięsne i tu szczególnie polecamy naszą golonkę zapiekaną w piwie oraz cieszący się niesłabnącą popularnością placek po zbójnicku.

Byłam rok temu i zachwycił mnie chłodnik i pierogi z dziczyzną. Tym razem na obiad zamówiłyśmy pierogi z podgrzybkami (bez smaku i pływające w tłuszczu). Gulasz zbójnicki masakra placek o grubości prawie centymetra, mięso w kawałkach masakrycznie wielkich , zero warzyw (pewnie dlatego że drogie), suche i bez sosu. Obok gulaszu to nawet nie stało a kosztuje 30 zł wiec nie jest tanie. Może czas zaprosić Magdę G. Ona by takiemu plackowi nie przepościła. Na kolejny rok ma dosyć jedzenia tutaj. Polecam zimne piwo :-) I chyba zacznę robić fotki bo w ten placek to trudno byłoby uwierzyć.

Dziękujemy, agnieszkaw396

Zrecenzowano 16 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce na pierwszy rzut oka budzi zaufanie. Chłopsko i swojsko. Dopoki nie dojdzie do realizacji zamówienia.
Obsługa błądzi miedzy stolikami, nie mając pojęcia kto i co zamówił.
Podwójne „ekspresso” trafiło w końcu na stół rozlane, lurowate.
Herbata w brudnej filiżance (została wymieniona), zamowienie pomylone.
Placek po zbójnicku bez szału...glut i rozmemłana śmietana.

Dziękujemy, Nusia3city
Zrecenzowano 6 maja 2019

Dobra tradycyjna polska kuchnia. Miejsce podoba się obcokrajowcom, jako folklor :) Pierogi z grzybami leśnymi pyszne!

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, Katarzyna R
Zrecenzowano 5 marca 2019

W zimną, deszczową niedzielę na poprawienie humoru udaliśmy się na obiad do Chaty Chłopskiej. Znajduje się ona blisko centrum jeden przystanek tramwajem od dworca głównego w stronę dzielnicy Wrzeszcz. Jest to dość charakterystyczne miejsce w zimie obok znajduje się namiot z lodowiskiem a latem miejsce ciekawych imprez, koncertów. Jak sama nazwa mówi budynek restauracji pokryty jest strzechą i ma bardzo kaszubski wystrój. Posiada on 2 poziomy, my byliśmy na dolnym. W menu nie ma za wiele pozycji ale ciekawe: np. golonka, potrawy z kaczki, dzika. My zamówiliśmy golonkę w kapuście smażonej pod nazwą Przysmak Sołtysa.pychotka, Cena zależy od wagi golonki. Z dodatkami jak ziemniaki i musztarda, chrzan i za 2 porcje ok 800g razem zapłacilismy niecałe 100 zł. Mimo dużego ruchu obsługa bardzo szybka, Byliśmy ok 16.00-16.30 i pojedyńcze stoliki się trafiały. Myślę że w sezonie może być gorzej. Cicha muzyka umilała czekanie. Polecam. Planujemy w najbliższym czasie udać się ponownie i spróbować kaczkę.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, gogulek1
Zrecenzowano 6 grudnia 2018

Poleca, bardzo dobra kuchnia, świeże produkty, duże porcje, nie ma do czego się przyczepić
Jeśli chcesz zjeść prawdziwą, Polską kuchnie, musisz tu być :)

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, konradm867

Chata Chłopska s.c. — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Gdańsk, Pomorskie

Byłeś(-aś) w Chata Chłopska s.c.? Podziel się wrażeniami!