“Bardzo fajne muzeum”
Pałac Opatów — recenzja

Pałac Opatów
Nr 68 wśród 175 atrakcji (Gdańsk)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 28 lipca 2017

Bardzo ciekawa ekspozycja stała w Muzeum, dość interesująca była również wystawa czasowa poświęcona fotografii (lipiec 2017). Muzeum jak i park są ciut zaniedbane.

Dziękujemy, Andrzej M

Zrecenzowano 9 grudnia 2016

Polecam to miejsce i to nie tylko w sezonie letnim. Wystawy sztuki współczesnej, malarstwa, ceramiki. Koncerty studentów gdańskich szkół i uczelni muzycznych.
Piękne wnętrza, wspaniała akustyka. Kameralny nastrój

Dziękujemy, zygmuntowscy
Zrecenzowano 13 listopada 2016

Przepiękny pałac należący kiedyś do Opatów Cysterskich. Obecnie mieści się tam muzeum, które warto choć raz zwiedzić będąc na spacerze w Parku Oliwskim. W nocy przepięknie oświetlony, choć mi najbardziej on się podoba podczas co rocznej Mozartiany. Jest wtedy jeszcze piękniej oświetlony przez tańczące fontanny.

Dziękujemy, Ciapul
Zrecenzowano 12 września 2016

Luksus ano dlatego że jest to wyjątkowo piękne miejsce jak cały Park Oliwski, warto tu umówic sie na randkę

Dziękujemy, 450dr1967
Zrecenzowano 10 września 2016 z urządzeń przenośnych

Bardzo się cieszę, że zdążyłam zobaczyć wystawę "Peindre en Normandie". Kończy się 18 września. Warto było przyjechać. Znanych impresjonistów w Polsce możemy zobaczyć niezmiernie rzadko. Tu zgromadzone są obrazy przedstawiające wybrzeże Normandii, Sekwanę i wiejskie krajobrazy tamtego regionu. Nazwiska wielkie- Monet, Renoir,Courbet, Boudin, Corot...Kolekcja ciekawych prac, żadna nie zasłonięta szkłem, można przyjrzeć się z bliska. Dziwi mnie,że było tak pusto.
Przy okazji tej wystawy zobaczyłam też kolekcję stałą- jest Matejko, Kossak, Boznańska, Malczewski, Fałat, nawet Beksiński. Polecam.

Dziękujemy, Iza B

Pałac Opatów — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Pałac Opatów? Podziel się wrażeniami!