“Kulinarny sztos na mapie Trójmiasta!”
Winne Grono — recenzja

Winne Grono
Nr 4 wśród 887 Restauracje (Gdańsk)
Opis: Lokalna restauracja rodzinna. Restauracja importera win. Opieramy się na polskich produktach regionalnych, które przygotowujemy wg technik najlepszych francuskich mistrzów kucharskich. Nasza kuchnia to prosta elegancja, mnóstwo smaku i roztropne ceny. Dzięki własnemu importowi wina, rozśmieszamy klientów jego ceną.
Zrecenzowano 25 sierpnia 2019

Miejsce pełne pasji, miłości do smaków i aromatów oraz wyjątkowych win. Fantastyczna atmosfera, pomocny personel i właściciele dzięki którym można poczuć się jak w domu przepełnionym po brzegi cudownością. Mój typ to polędwiczki podane w zaskakujący sposób do tego boski fondant w oryginalnym połączeniu z orzechami laskowymi- choć każda pozycja z menu zaspokoi nawet najbardziej wymagające podniebienia. Na pewno tu wrócimy!

2  Dziękujemy, KarolinaP1031
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Arkadiusz O, Właściciel, Winne GronoOdpowiedź udzielona 29 stycznia 2020

Docenienie naszych starań w tak wykwintnych słowach po prostu nas zawstydza. Dziękujemy, dygając.

Zrecenzowano 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jestem bardzo częstym gościem Winnego Grona, za każdym razem jak siadam przed menu mam wielki dylemat co wybrać... wszystkie potrawy są wybitnym arcydziełem sztuki kulinarnej i mam wątpliwości co danego dnia ma mnie doprowadzić do rozkoszy!
Obsługa kelnerska jest na najwyższym poziomie.

Dziękujemy, micha_w117

Miły Panie - widok Pańskiej rozanielonej twarzy podczas jedzenia jest nam najwyższą nagrodą, zaraz po dobrej recenzji;)
Dziękujemy

Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie wyśmienite! Zamówiliśmy zupę rybną, kaczkę oraz desery. Obsługa bardzo profesjonalna. Ceny względem jakość serwowanych dań jak najbardziej właściwe.

Dziękujemy, 213ewam

Bardzo dziękujemy za treściwą opinię

Zrecenzowano 22 sierpnia 2019

Bardzo miła restauracja na uboczu, 2 kilometry od Długiego Targu. Doskonała na wieczorna kolację. Przemiła obsługa, bardzo dobre jedzenie, zupa rybna była przepyszna, a główne dania mięsne naprawdę wspaniałe, porcje niepozorne, a problem je zmieścić Do tego bardzo duży wybór win. Na pewno wrócimy tam nie raz! Polecam każdemu ☺️

Dziękujemy, Rafał W

Wielkie dzięki za miłe słowa. Teraz jest do nas nieco bliżej.

Zrecenzowano 22 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zachęceni świetnymi opiniami, wraz z dziewczyną udaliśmy się na kolację do Winnego Grona. Mimo, że przyszliśmy tuż przed zamknięciem i byliśmy jedynymi gośćmi w restauracji, zostaliśmy przyjeci przez Panią kelnerkę oraz niezwykle życzliwego właściciela z szerokim uśmiechem na ustach. Lokal z zewnątrz wygląda w prawdzie niepozorne, jednak w środku wita nas iście Francuski wystrój. W menu figuruje kilkanaście pozycji, dzięki czemu serwowane dania są aż tak dopieszczone. Znajdziemy tu też bogatą ofertę win, w których doborze pomaga obsługa lokalu. Czas oczekiwania jest na prawdę krótki, chociaż trudno nam ocenić jak wygląda to na codzień , gdyż byliśmy jedynymi gośćmi. Przed zupami otrzymaliśmy pyszne czekadełko, które przegraliśmy pyszną i chrupiącą bagietką, która sprawiała wrażenie wypieczonej dosłownie minutę wcześniej. Czas na zupy. Rosół bardzo aromatyczny, z bogatą wkładką. Zupa rybna okazała się niespodzianką, ponieważ nie spodziewałem się kremu. I choć nie jestem fanem kremów, ten okazał się być strzałem w 10. Poezja smaków. Drugie dania poza tym, że były pięknie podane, to zrobiły nam niesamowicie dobrze w brzuszkach. Stek wołowy wysmarzony wedle oczekiwań, mięso delikatne, a jego smak idelanie dopełniał sos bordoski. Fasolka szparagowa ugotowana w punkt, a puree z gorczycą to połączenie nieoczywiste, ale jakże udane i zaskakująco dobre. Udko konfitowane z kaczki rozplywało się w ustach, perfekcyjnie doprawione. Do tego ziemniaczki i pyszna, młoda marchew o niebanalnym smaku. Całość dopełniał sos jagodowy i sałatka. Chociaż mieliśmy ochotę skosztować jeszcze deserów, byliśmy już tak pojedzeni, że niestety nie dało rady :( Całość idealnie uzupełniało znakomite, francuskie wino, które zaproponowała nam Pani kelnerka. Po kolacji, zostaliśmy jeszcze poczęstowani pyszną nalewką. Podsumowując, chapeau bas dla całej ekipy i tak trzymać! Jak tylko wrócimy do Gdańska wpadniemy w odwiedziny :)

Dziękujemy, Jarek_Kato

Jestem wielkim szczęściarzem, bo wiem, że wielu restauratorów nie doczekało się tak pięknych słów przez całe życie. Dziękuję

Winne Grono — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Winne Grono? Podziel się wrażeniami!