Gdańsk

“Kulinarny sztos na mapie Trójmiasta!”

Restauracja Winne Grono
Nr 1 wśród 827 Restauracje (Gdańsk)
Opis: Lokalna restauracja rodzinna. Restauracja importera win. Opieramy się na polskich produktach regionalnych, które przygotowujemy wg technik najlepszych francuskich mistrzów kucharskich. Nasza kuchnia to prosta elegancja, mnóstwo smaku i roztropne ceny. Dzięki własnemu importowi wina, rozśmieszamy klientów jego ceną.
Zrecenzowano 25 sierpnia 2019

Miejsce pełne pasji, miłości do smaków i aromatów oraz wyjątkowych win. Fantastyczna atmosfera, pomocny personel i właściciele dzięki którym można poczuć się jak w domu przepełnionym po brzegi cudownością. Mój typ to polędwiczki podane w zaskakujący sposób do tego boski fondant w oryginalnym połączeniu z orzechami laskowymi- choć każda pozycja z menu zaspokoi nawet najbardziej wymagające podniebienia. Na pewno tu wrócimy!

1  Dziękujemy, KarolinaP1031

Zrecenzowano 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jestem bardzo częstym gościem Winnego Grona, za każdym razem jak siadam przed menu mam wielki dylemat co wybrać... wszystkie potrawy są wybitnym arcydziełem sztuki kulinarnej i mam wątpliwości co danego dnia ma mnie doprowadzić do rozkoszy!
Obsługa kelnerska jest na najwyższym poziomie.

Dziękujemy, micha_w117
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie wyśmienite! Zamówiliśmy zupę rybną, kaczkę oraz desery. Obsługa bardzo profesjonalna. Ceny względem jakość serwowanych dań jak najbardziej właściwe.

Dziękujemy, Ewa M
Zrecenzowano 22 sierpnia 2019

Bardzo miła restauracja na uboczu, 2 kilometry od Długiego Targu. Doskonała na wieczorna kolację. Przemiła obsługa, bardzo dobre jedzenie, zupa rybna była przepyszna, a główne dania mięsne naprawdę wspaniałe, porcje niepozorne, a problem je zmieścić Do tego bardzo duży wybór win. Na pewno wrócimy tam nie raz! Polecam każdemu ☺️

Dziękujemy, Rafał W
Zrecenzowano 22 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zachęceni świetnymi opiniami, wraz z dziewczyną udaliśmy się na kolację do Winnego Grona. Mimo, że przyszliśmy tuż przed zamknięciem i byliśmy jedynymi gośćmi w restauracji, zostaliśmy przyjeci przez Panią kelnerkę oraz niezwykle życzliwego właściciela z szerokim uśmiechem na ustach. Lokal z zewnątrz wygląda w prawdzie niepozorne, jednak w środku wita nas iście Francuski wystrój. W menu figuruje kilkanaście pozycji, dzięki czemu serwowane dania są aż tak dopieszczone. Znajdziemy tu też bogatą ofertę win, w których doborze pomaga obsługa lokalu. Czas oczekiwania jest na prawdę krótki, chociaż trudno nam ocenić jak wygląda to na codzień , gdyż byliśmy jedynymi gośćmi. Przed zupami otrzymaliśmy pyszne czekadełko, które przegraliśmy pyszną i chrupiącą bagietką, która sprawiała wrażenie wypieczonej dosłownie minutę wcześniej. Czas na zupy. Rosół bardzo aromatyczny, z bogatą wkładką. Zupa rybna okazała się niespodzianką, ponieważ nie spodziewałem się kremu. I choć nie jestem fanem kremów, ten okazał się być strzałem w 10. Poezja smaków. Drugie dania poza tym, że były pięknie podane, to zrobiły nam niesamowicie dobrze w brzuszkach. Stek wołowy wysmarzony wedle oczekiwań, mięso delikatne, a jego smak idelanie dopełniał sos bordoski. Fasolka szparagowa ugotowana w punkt, a puree z gorczycą to połączenie nieoczywiste, ale jakże udane i zaskakująco dobre. Udko konfitowane z kaczki rozplywało się w ustach, perfekcyjnie doprawione. Do tego ziemniaczki i pyszna, młoda marchew o niebanalnym smaku. Całość dopełniał sos jagodowy i sałatka. Chociaż mieliśmy ochotę skosztować jeszcze deserów, byliśmy już tak pojedzeni, że niestety nie dało rady :( Całość idealnie uzupełniało znakomite, francuskie wino, które zaproponowała nam Pani kelnerka. Po kolacji, zostaliśmy jeszcze poczęstowani pyszną nalewką. Podsumowując, chapeau bas dla całej ekipy i tak trzymać! Jak tylko wrócimy do Gdańska wpadniemy w odwiedziny :)

Dziękujemy, Jarek_Kato

Restauracja Winne Grono — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Winne Grono? Podziel się wrażeniami!