Ekspozycja bardzo obszerna

W muzeum jest tyle do zobaczenia, ze bezpiecznie zarezerwowalbym nastepnym razem CALY dzien. Sporo... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 3 dni temu
TrojmiejskiTurysta
Sopot, Polska
Koniecznie trzeba odwiedzić

Jedno z ciekawszych muzeów w Polsce, otworzone w mieście, w którym rozpoczęła się II Wojna... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 4 dni temu
yamnik1905
Wieleń, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (2 565)

Poruszające!
Najlepsze audioprzewodniki z jakimi miałam do czynienia bo każdy swoim tempem może zwiedzac nawet przy dużej ilości osób.

Dziękujemy, 521dominikap

To muzeum jest jedyne w swoim rodzaju. Już sam budynek robi ogromne wrażenie, a ekspozycja jest wspaniała. Polecam dokupienie audioprzewodnika. Zwiedzanie zaczyna się od rysu historycznego z okresu I wojny światowej oraz następstw i okoliczności które wpłynęły na wybuch II wojny światowej, a kończy na okresie komunizmu. Oprócz stałej ekspozycji można także obejrzeć film. Polecam każdemu kto choć trochę interesuje się naszym krajem.

Dziękujemy, robertk_krakow

Ogrom informacji, wiele interaktywnych stanowisk, ciekawe wystawy, bronie, mundury, czołgi, świetny pomysł z odtworzeniem fragmentu ulicy żydowskiej oraz ruin, miejsce jak najbardziej warte zobaczenia, ale trzeba się nastawić na jakieś 4h chodzenia. Dobry sposób na spędzenie deszczowego dnia.

Dziękujemy, emmasko7

Muzeum w ciekawy sposób „opowiada” okres od zakończenia I wojny do zakończenia II. Większą część muzeum zajmują opisy oraz filmy wydarzeń oraz osób związanych z II wojną. Są też dwie sale stylizowane na „tamte czasy”. Wg mnie, muzeum może nudzić mniejsze dzieci, ale przynajmniej cześć nastolatków powinna być już zainteresowana. Dla każdej dorosłej osoby, to jednak miejsce obowiązkowe.

Dziękujemy, pijujo
Zrecenzowano: 11 września 2019 z urządzeń przenośnych

Muzeum bardzo nowoczesne polecam zwiedzać z elektronicznym przewodnikiem.
Film VR Kartka z powstania przenosi nas w sam środek działań wojennych i to jako powstańca.
Czas zwiedzania w średnim tempie ok 4 godziny :)
Muzeum co do formy jak i treści rewelacyjne.

Dziękujemy, Jacek0000