Otwarte dzisiaj: Zamknięte
Rewelacyjne!

Dobre przygotowane, ciekawie zaprezentowane eksponaty. Warto zarezerwować 3-4 godziny na... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano wczoraj
mincel82
Polecam

Bardzo polecam. Kawał historii przedstawiony w przepiękny, rzetelny i konkretny sposób. Polecam... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 2 dni temu
41karolinan
Stepnica, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (2 558)

Zrecenzowano: 1 września 2019

Najlepsze muzeum o tematyce wojennej w jakim byłem, lepsze niż War
Muzeum w Londynie. Czas zwiedzania około 3 godzin. Rozsądne ceny biletów, we wtorki wstęp za darmo.

1  Dziękujemy, Przemek1979bratyslaw
Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Muzeum nie skupia się na ekspozycji broni, tak jak jest w większości muzeów tego typu. Wszystko bardzo dobrze wyjaśnione w kontekście historyczno-społecznym. Wtorki są dniem bezpłatnym. Byłem od 18:00 do 20:00, to stanowczo za mało czasu!

Dziękujemy, 500kubal
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Muzeum II wojny światowej to wyjątkowe miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu w Gdańsku. Zarezerwuj czas bo aby przeżyć i wtopić się w ekspozycje potrzebujesz minimum 4 godziny. Parking jest w podziemiach muzeum płatny po trzeciej godzinie. Przed wyjazdem koniecznie udaj się z biletem parkingowym i biletem do muzeum do informacji aby odliczyć darmowe trzy godziny od swojego rachunku. Uwaga na temperaturę w środku, włączona jest klimatyzacja i latem zwiedzanie w koszulce i spodenkach może być mało komfortowe.

Dziękujemy, bluebird4007
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wspaniale. Moze nie patriotyczne ale wspaniale. Jest to bardzo przystepnie opowiedziana anatomia strachu terroru i agresji jaka niesie ze soba wojna. Oczywiscie mozna sie niezgadzac albo pomyslec o muzeum z perspektywy polski nie ogólnego przekładu co rząd słusznie zrobi chyba na Westerplatte. Jednakże takie ogólne muzeum jest potrzebne jako punkt do dyskusji która jest już w kraju rozpoczęta. UWAGA DO WSZYSTKICH PODRÓŻNIKÓW. WEŹCIE AUDIO PRZEWODNIK I IDŹCIE NA 3D FILM O POWSTANIU. To jest ważne aby w pełni zrozumieć muzeum.

Dziękujemy, VisitorKiezix
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Gorąco polecam każdemu, komu historia nie jest obojętna. Całe muzeum bardzo interaktywne. Wszystko wręcz wciąga. Niesamowite ekspozycje, ciekawe filmy, przy których można usiąść na chwilę i dać odpocząć nogom. Wszystko zrobione na najwyższym poziomie! Pomysł z chronologią jak najbardziej dobry. Dzieci przedszkolne - raczej nie zabierać. Będą się nudzić, nie zrozumieją a i niektóre obrazy mogą być zbyt drastyczne. Trochę skomplikowane wejście z parkingu podziemnego. Brakuje miejsc by usiąść i odpocząć, szczególnie jeśli chodzi o starszych ludzi. Cena biletu adekwatna. Koniecznie z audioprzewodnikiem. Czas zwiedzania na spokojnie ok 4-5h. Polecamy!

Dziękujemy, 445paulinap