“Musisz to zobaczyć! ”

Muzeum II Wojny Światowej
Nr 6 wśród 159 atrakcji (Gdańsk)
Informacje o atrakcji

Super nowoczesne muzeum. Po 3h zwiedzania jedyny niedosyt jaki pozostał to taki, że to już koniec. Kupa historii zawarta w jednym miejscu, historii którą każdy z Polaków powinien poznać.

Dziękujemy, Damian S
Napisz recenzję

Miejsce niesamowite. Po Muzeum Powstania w Warszawie kolejne miejsce, w którym można przenieść się w czasie... - od przyczyn największej tragedii XX w. po jej smutny koniec. Ogrom dokumentów, które nie są tak znane jak np. te ze stolicy. Dobrze merytorycznie przygotować młodzież zanim wejdzie się w ten niesamiowity fragment naszej historii.

Dziękujemy, Agnieszka S

Bardzo dużo wiedzy, przekazanej w bardzo interesujący sposób. Przejmująco pokazana historia. Obowiązkowy punkt wizyty w Gdańsku!

Dziękujemy, Ania N

Muzeum 2 wojny światowej jest jedną z większych instalacji na wybrzeżu. Na szybkie zwiedzanie trzeba poswiecic 3 godz.Na normalne spokojne obejście i zapoznanie sie z wszystkim 4-5 godz.Będąc w Gdańsku trzeba je koniecznie odwiedzić cena biletów jest niska ja na ogrom wiedzy którą otrzymujemy w zamian. Ceny biletow to 23 zł. Calosc wystawy mieści się w podziemiach i jest bardzo przemyślane. Zwiedzanie zaczynamy od wprowadzenia poprzez 1 wojny światową a kończymy na czasie dzisiejszym. Ogrom eksponatów bardzo dużo multimediów warto zaopatrzyć się w przewodnik audio za 5 zł który prowadzi nas przez wszystkie sale opowiadając co się w nich znajduje .Przechodząc kolejne sale można poczuć klimat grozy tej wojny zresztą całość bardzo mocno przemawia do świadomości. Polecam szczerze nie zawiedziecie się

Dziękujemy, Jarosław D

Koniecznie trzeba zarezerwować na zwiedzanie czas,bo akspozycji jest mnóstwo .To są czasy, o których opowiadali i dziadkowie, wystawa pomogła choc trochę pojać co mogli wtedy przeżywać.Wrażenia dla mnie niezapomniane.

Dziękujemy, AnnaPhoto

Muzeum II Wojny Światowej — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Muzeum II Wojny Światowej? Podziel się wrażeniami!